Rozhovory

22.10.2012

Neexistuje šťastné a spokojené manželství bez problémů

Přinášíme Vám rozhovor se známou autorkou J. Fieldingovou, která v rámci svého evropského turné po šestnácti letech navštívila Českou republiku.

22.10.2012

Jiří Kahoun píše nejraději knihy pro děti

Jiří Kahoun napsal desítky pohádek, které se libí dětem i dospělým. K jeho oblíbeným titulům jako jsou Příběhy včelích medvídků, O mašinkách – Pohádky na kolejích, Štěstíčko a kocouří dědeček nyní přibyl Knížkový pejsek. Kniha vyšla v říjnu v Knižním klubu a je určena pro děti od tří let.

Žiju celkem normálně, podivnosti se mi nedějí
19.10.2012

Žiju celkem normálně, podivnosti se mi nedějí

S kanadskou spisovatelkou Joy Fieldingovou o psaní, vášni k nakupování a pražských uličkách. Drobná, světlovlasá Kanaďanka vypadá na první pohled jako žena v domácnosti nebo nadšenkyně z dobročinného spolku. Když se jí ale zadíváte do velkých temných očí, najdete neklidné dálky. A dramata. Stejně jako v jejích knihách. Joy Fieldingová jich má na kontě dvě desítky (poslední česky vydanou je Až ji uvidíš), drží se na předních příčkách žebříčků a u nás se jich prodalo skoro 900 tisíc výtisků. Od úterka je v Česku.

11.10.2012

JAK SE LÍTÁ VZHŮRU A NAOPAK - PETR JANDA NAPSAL UPŘÍMNÉ VYZNÁNÍ

Když Rembrandt maloval Noční hlídku, umírala mu nahoře v pokoji žena a služka se chodila ptát, kdy se přijde rozloučit. A malíř opakoval: Hned jdu, ještě chvilku, chviličku. Svou ženu už nestihl. „Bojím se,“ říká PETR JANDA (70), když mi to vypráví, „že je to i můj případ.“ O své posedlosti napsal do knihy Olympic 50 až odzbrojující zpověď, kde nešetří ani sebe, ani své kolegy. A mě při její četbě napadlo několik otázek.

02.10.2012

Helena: Pochválil mě Eros Ramazotti

Známá zpěvačka oslavila 65. narozeniny. Dál vitální umělkyně koncertuje i natáčí pro rozhlas, alba, televizi. V Supraphonu nyní vydává trojCD „Helena (nejen) o lásce.“ Její velká narozeninová šňůra vyvrcholí až na Zlatou neděli velkým koncertem v pražské Lucerně, lístky ale už jsou k mání. Do Mostu se navíc vrací po pár dnech, i zde už koncertem s hostem Davidem Deylem z Ústí slavila.

10.09.2012

Na plovárně

24 osobností z umění, sportu, vědy a podnikání se zpovídá oblíbenému moderátorovi - 264 stran poutavého čtení, které vás poučí, potěší i překvapí. Z osobností tohoto průřezu vybíráme: Bohdan Pomahač, Pavel Nedvěd, Eva Jiřičná, Tomáš Sedláček, Stanislav Bernard, Iva Janžurová, Otakar Motejl, Antonio Banderas, Pavel Pafko a další.

Je snadné podepsat ďáblovi úpis
05.09.2012

Je snadné podepsat ďáblovi úpis

Čtvrtého září proběhlo v Kaiserštejnském paláci vyhlášení vítěze 17. ročníku Literární ceny Knižního klubu. Pomyslnou zlatou medaili si letos odnesl scénárista a prozaik Václav Holanec za román Herci. Porota vybíralacelkem ze 133 přihlášených rukopisů. Děj knihy se odehrává v prostředí velkého pražského divadla. A přestože se třikrát vrací do roku 1956, nejedná se o historický příběh, ale o látku, která se originálně vyjadřuje k současnosti, o dílo, které nahlíží novodobou historii z nečekané perspektivy. Mottem vítězného díla je otázka, zda bychom žili šťastnější život, kdybychom se narodili do jiné doby. V Česku jsou udělovány desítky literárních cen, většinou se ale oceňují publikace již vydané. Knižní klub je v této aktivitě ojedinělý – nabízí možnost publikovat původní dílo, garantuje vydání a autora odměňuje prémií 100.000 korun.

09.08.2012

Michael Koryta: „Občas polekám sám sebe“

Na tohoto spisovatele na internetu žádný přímý kontakt nenajdete. Psali jsme pouze agentce. Odpovědi přišly dost pozdě, víc než dva měsíce poté, co jsme posílali otázky, a zase nám je poslala agentka. Nicméně soubor v příloze byl čistě Michaelova práce a oproti upjatému jednání těch, co se starají o jeho autorská práva, působí sám pan spisovatel skutečně velmi srdečně a uvolněně. Posuďte sami…

E-knih je u nás na trhu zatím procento
08.08.2012

E-knih je u nás na trhu zatím procento

ANDREAS KAULFUSS, GENERÁLNÍ ŘEDITEL EUROMEDIA GROUP, ŘEKL O E-KNIHÁCH PRÁVU:

Jsem vděčná za všechno, co mě pobaví
03.08.2012

Jsem vděčná za všechno, co mě pobaví

Veronika Hájková vydala humoristický román Pes ve městě a právu řekla: