Připravujeme

28.02.2013

Na měsíc březen pro Vás vybíráme:

Zdá se, že v českých, (potažmo moravských) zemích se stalo spojení herec kuchařem takřka součástí bontonu; také naše první kniha Pokrmy kořeněné smíchem - Z jídelníčku klaunů, komiků a herců, je toho důkazem. Pátou knihou se uzavírají osudy hrdinů historické ságy z pera Sabine Ebertové, sledující životní peripetie porodní báby a jejích blízkých. Další bezesporu zajímavou knihou je vynikající detektivní příběh Cyankáli v šampaňském, autorkou není nikdo jiný, než královna detektivek Agatha Christie. Seriál Městečko Twin Peaks si získalo mnoho příznivců po celém světě, pokud patříte mezi ně, jistě vás potěší náš následující knižní tip: jeden ze spolutvůrců přichází s napínavou knihou Paladinovo proroctví - Probuzení. Prazvláštní rodinka Smrtičových je poměrně čerstvou záležitostí na našem knižním trhu, ale vzhledem k tomu, že je to opravdu zábavná a nevšední partička, stačila si i za tu krátkou dobu získat své věrné příznivce; právě o nich je naše další knížka. A na samý závěr naší nabídky přinášíme pro milovnice romantických příběhů román Gwendelina, jehož hrdinkou je stejnojmenná mladá kráska těžce osudem zkoušená.

23.01.2013

YA: Magie krve a Temná hrdinka

Knižní klub toho letos v žánru young adult chystá víc. Vybrali jsme dvě autorky, dvě jejich knížky, které vám teď představíme. Na tu jednu si budete muset počkat až do léta, ale vypadá tak slibně, že něco prozradíme už teď. Ať víte, na co se můžete těšit!

22.01.2013

Na únor pro Vás připravujeme:

První kniha naší únorové nabídky se zabývá hned dvěma populárními tématy - manželstvím a fenoménem sociálních sítí, Manželka 22 bude leckteré z nás jistě mnohé připomínat. Mladý ruský autor Dmitrij Glukhovsky, kterého proslavilo dnes již kultovní Metro, přináší svým čtenářům další knižní lahůdku - Soumrak. Mezi autorskými hvězdami září i další jméno - Jo Nesbö se zapsal do povědomí čtenářů nejen vynikajícími „severskými" detektivkami , ale i knihami pro děti, neméně vysoké úrovně. Na dvě z nich se můžete v dohledné době těšit! Pokud patří k vašim oblíbeným knihám i následující dva zábavné kousky - Hrdý Budžes a Oněgin byl Rusák, zcela jistě si nenecháte ujít jejich pokračování, které pod názvem Darda také vychází v únoru.

04.01.2013

Knihy pro Vás na začátek roku 2013

A hned první titul naší nabídky slibuje nevšední čtenářský zážitek: kniha s názvem Jamrachův zvěřinec nás zavede do londýnského East Endu roku 1857 a autorce tato kniha dokonce vynesla nominaci na Man Booker Prize. Drtivá většina z nás zcela jistě během vánočních svátků (zase) neodolala a ďobla tu i tam a výsledek se dostavil (řečeno s Cimrmanem) nahoru letí nejen kila, ale i cholesterol - a právě zde nám může být pomocníkem kniha „Chutně bez cholesterolu“, která právě vychází v nakladatelství Ikar. Milovníkům žánru krimi můžeme nabídnout napínavý příběh Bestie, jehož hlavní hrdinka rozhodně dělá „čest" názvu knihy! Druhá světová válka je bezesporu nevyčerpatelným a zajímavým námětem, který byl mnohokrát z různých zorných úhlů zpracován; kniha Pearl Harbor je jednou z těch, k nimž se jistě rádi vrátíte. A na závěr naší nabídky ještě upozornění na druhý díl románové trilogie z budoucnosti - Matched 2: Dokonalý sen, v němž se opět setkáme s hrdiny bojujícími proti Správcům - osobám řídícím nemilosrdně životy jiných.

22.11.2012

Máme pro Vás tipy na vánoční dárky!

Český národ je národem kuchařů (a chalupářů, samozřejmě!) a knihy s kuchařskou tématikou jsou vždy vděčným dárkem - a právě náš první tip je z „kuchařského pytle". V poslední části se uzavřou osudy všech hrdinů oblíbené a napínavé ságy Zavržený. Autorka knihy Francouzky nespí samy pro své čtenáře připravila další knihu plnou nefalšovaného francouzského šarmu - Jak Francouzky hledají štěstí! Fifinka, Myšpulín, Pinďa a Bobík, kdo že to je? Zbytečná otázka, přece Čtyřlístek, oblíbená partička komiksových postaviček, která provází již dlouhá léta své malé i velké čtenáře světem dobrodružství a nebude tomu jinak ani v knize Čtyřlístek ve filmu, která vychází u příležitosti chystaného prvního filmu s touto sympatickou čtveřicí. A pro nejmenší děti máme krásný set osmi leporel v krabičce - Moje chytrá knihovnička by neměla chybět pod vánočním stromečkem žádného malého průzkumníka.

13.11.2012

Z listopadové nabídky knih pro Vás vybíráme:

Blíží se Vánoce - doba nákupů dárků pro rodinu, přátele a známé, vhodným dárkem může být například dárkové balení detektivních příběhů z pera manželské dvojice Andhorilových - Larse Keplera. Napínavé pokračování dobrodružného thrilleru Černý déšť - Černé slunce jistě potěší všechny, kteří si oblíbili hrdiny prvního dílu. Dalším kompletem, kterým můžete obdarovat své blízké, jsou Andělé 1 - 4, opět v krásném boxu. Již třetí titul z úspěšné edice historických detektivních románů Hříšní lidé Království českého s názvem Adventní kletba je naším dalším tipem na dárek pod vánoční stromeček. A milovníkům historie je určena i kniha Bílá místa české historie 3. A nezapomeneme ani na kuchařky: můžete vyzkoušet rozmanité recepty na vynikající taštičky Petra Jachnina, stačí zalistovat knihou Jachninovy taštičky. 100 TOP z Evropy!

21.09.2012

V říjnu pro Vás připravujeme:

„Když se dva perou, musí tu být někdo, kdo je uklidní: a to je prezident.“ To a mnoho jiného říká ve své nové knize Miloš Zeman, bývalý předseda sociálních demokratů, předseda parlamentu i premiér, jeden z nejvážnějších kandidátů v přímé volbě hlavy státu, která proběhne počátkem roku 2013. V říjnu také vychází další díl osudů porodní báby Marty a její rodiny, středověká sága pokračuje titulem s názvem Kletba porodní báby. Přečtěte si kuchařský příběh šéfkuchaře Romana Dolejše, na jehož konci jistě dostanete chuť vyzkoušet některý z jeho pokrmů! Pokud patříte mezi fanoušky severské krimi, můžete se těšit na další "trhák" z pera Jo Nesbo s názvem Sněhulák - co asi čeká na inspektora Holea v jeho již sedmém příběhu? Dlouho očekávané vydání kompletu fantasy série Christophera Paoliniho - Odkaz dračích jezdců, je konečně tady! Strhující portrét jedné mimořádné dynastie nám přináší titul Habsburkové - Dějiny jedné dynastie.

07.08.2012

Ze srpnové nabídky vybíráme:

Léto se nenápadně překulilo do své druhé poloviny a dovolené jsou v plném proudu. Co může být lepší pro příjemné chvilky lenošení, než kniha z pera královny detektivek - Agáty Chistie, v srpnu vychází titul Záhada Sedmi Ciferníků. Máte rádi příběhy plné tajemna? Pak právě vám je určena další kniha, poutavá fantazy - Třináct relikvií. Ze žánru fantazy je i další náš tip - další díl ze série Bratrstvo černé dýky. Chcete si připomenout olympijské chvilky a to z netradičního pohledu? Pak si nenechte ujít knihu LOH Londýn 2012 - Oficiální publikace ČOV. Pokud jste so oblíbili detektiva Steva Darka, jistě už netrpělivě čekáte na třetí, závěrečný díl - obstojí Dark i potřetí tváří v tvář bestii v lidské podobě? A nezapomínáme ani na dětské čtenáře - Doktor Proktor je postava, kterou jistě netřeba blíže představovat, ale co je to taková vana času?! Zvláště čtenářky - romantičky jistě ocení román Bubny podzimu, zavádějící nás do Ameriky a to do poloviny osmnáctého století a setkáme se v něm znovu s Jamiem Fraserem a jeho ženou Claire.

25.06.2012

Na první prázdninový měsíc jse pro Vás připravili:

Pro milovníky historických románů jsme připravili další lahůdku z pera osvědčeného autora Bernarda Cornwella, Smrt králů. Léto je už tradičně ve znamení cestování a Francie se řadí k nejodlíbenějším destinacím, jak se vyhnout alespoň částečně nějakému tomu faux pas možná pomůže kniha Trapasy po francouzsku. Hlavní protagonista další naší nabídky má nespočet fanoušků po celém světě napříč věkovým spektrem, je líný, tlustý, zlomyslný a oranžový - ano je to legendární kocour Garfield a má pro nás další dávku svých chuťovek! O pro evropana mnohdy nepochopitelné mentalitě odlišné kultury pojednává biografický román Byla jsem svědkyní vraždy ze cti. Na závě našich novinek si dáme osvědčenou klasiku - Robina Cooka jistě není třeba čtenářům představovat, jeho knihy jsou zárukou kvalitní, napínavé četby a v červenci se můžeme těšit na další titul s názvem Nákaza.

30.05.2012

Z červnové nabídky knih pro Vás vybíráme:

Na tento příjemný měsíc, který je příslibem léta, dovolených a prázdnin pro Vás z naší nabídky vybíráme třeba napínavý thriller Sněhurka musí zemřít, nebo pro ženy, které se rozhodly přestat s kouřením, je zde kniha s CD Ženy, které příliš kouří. Máte rádi hru na: Co by bylo kdyby? pak si nenechte ujít knihu Vteřinu poté - skvělý postapokalyptický trhák.A nezapomněli jsme ani na děti, kdo by neznal chytrého galského bojovníka Asterixe , siláka Obelixe a další obyvatele galské vesnice, právě vychází druhý svazek jejich příhod. fanoušci českého filmu se mohou těšit na knihu o stálici naší nejen filmové scény - Jiřině Bohdalové.