Připravujeme

18.09.2013

Vyberte si z naší říjnové knižní nabídky:

Léto je návratně pryč, podzim je tu a s ním dlouhé večery a doba vhodná ke čtení. Náš první tip je ze severu: na webu v předstihu avizovaná novinka Larse Keplera Písečný muž přijde na náš trh hned na začátku desátého měsíce roku 2013. A je tu také netrpělivě očekávaný druhý díl série Nástroje smrti - Nástroje smrti 2: Město z popela. Série vládnou knižním trhem, zvláště pak ty z oblasti fantazy, jedna z nich, Bratrstvo černé dýky pokračuje již jedenáctím dílem. A pro nejmenší čtenáře máme krásnou knihu se zvuky - Hasičský vůz zasahuje. Frontman skupiny Rolling Stones Mick Jagger je jednou z nejvýraznějších postav světové hudební scény a vy se nyní můžete začíst do stránek knihy, kde odhaluje mnohá tajemství svého zajímavého a mnohdy bouřlivého života. Vánoce jsou sice ještě daleko, ale proč nekoupit jeden dárek už teď? Na samý závěr vám nabízíme vydání všech tří dílů Fifty shades ve vkusném boxu....už víte, komu letos nadělíte pod stromeček knihy?

02.09.2013

Z naší zářijové knižní nabídky vybíráme:

Trilogie Fifty shades trhá prodejní rekordy jak ve světě, tak u nás a jak čtenáři, potažmo čtenářky, jistě vědí, třetí díl této fenomenální trilogie vychází právě v těchto dnech! Pamatujete si toho cool týpka, jemuž se říká HP? Je zpátky s dalším příběhem z virtuálních světů. Dan Brown se vtiskl do povědomí čtenářů svými skvělými romány s nádechem tajemna a v září míří na pulty jeho zatím poslední dílo s názem Inferno. A pro fanoušky detektivního žánru máme již čtvrtý případ komisaře Carla Morcka. Každá akce vyvolává reakci a tak se ani mediální humbuk kolem Padesáti odstínů šedi neobešel bez odezvy: Padesát odstínů Evy je kniha plná humoru a vrací nás tak trošku do reality....

22.07.2013

Žhavé srpnové novinky

V druhé polovině prázdnin se můžete těšit na skvělý nový román Johna Grishama, kultovní knihu Paula Younga Křižovatky, druhou knihu skvělé Gillian Flynnové, autorky Ostrých předmětů, nebo na další osvědčenou Daniellu Steel. Mezi nejočekávanější tituly ale bezesporu patří třetí díl Crossfire série Sylvie Day nazvaný Nezkrotná. Vybíráme pro vás ale i novinky určené nejmenším čtenářům: lepolera s krtečkem v praktickém kapsáři nebo zvuková knížka Poznávejte zvířata, mladším teenagerům: (Ne)obyčejný kluk i větším teenagerům: Nástroje smrti 1 - Město z kostí. Nechybí ani kuchařka a populárně naučná kniha nazvaná Umění prokrastinace. Nevíte, co to prokrastinace je? Nevadí. Už po přečtení anotace zjistíte, že ji určitě znáte.

19.06.2013

I v červenci pro Vás máme zajímavé knihy

Léto je dobou dovolených a prázdnin, dobou odpočinku, lenošení u vody, či jen tak na terase. Možná vám některý z našich knižních tipů tyto chvilky zpříjemní. Chtěli by jste se ocitnout na pustém ostrově? Romantika, písečná pláž, západy slunce nad oceánem.... Kniha Na ostrově vás tam přenese. Meg Cabotová patří mezi stálice literárního nebe a ani její další bonbónek nenechají čtenářky jistě bez povšimnutí - jsou zde Holčičí pravidla 5! Hundební fandové jistě ocení titul Revival - Kniha k filmu Alice Nellis s cédéčkem. Patří k nejoblíbebějším komiksovým hrdinům, zločinci se před ním třesou, je velice tajemný a disponuje spoustou technických vychytávek. Kdo? Přece Batman! A co si takhle trošku zamlsat? Třeba čokoládu.... Jako další tip pro vás máme volné pokračování Žlutých očí krokodýlů a Pomalého valčíku želviček, osudy všech hrdinů této úspěšné trilogie završí v třetím díle s názvem Veverky z Central parku bývají v pondělí smutné. Bez pořádné detektivky by náš výběr nebyl úplný, nabízíme další severskou krimi Andělé.

21.05.2013

Naše pestrá knižní nabídka na červen:

A jako první náš tip přichází severská autorka Lisa Marklundová a její strhující detektivní thriller Exploze, odehrávající se na pozadí příprav olympijských her. (Exploze je prvním titulem velice úspěšné série s Annikou Bengtzonovou.) Nestárnoucí knihy Agathy Christie a jejíich hrdinové mají po celém světě davy fanoušků a právě pro ně je zde další titul: Smrt v oblacích, kde nám průvodcem bude možná trošku komický, leč geniální Hercule Poirot. Všech jedenáct předchozích dílů dobrodružství neohrožené lovkyně upírů a nekromanky Anity Blakeové bylo čtenáři nadšeně přijato a stejně tak nadšeně je očekávána dvanáctá část, která vychází právě příští měsíc. Barbaru Erskinovou jistě netřeba představovat a psát, že v červnu přijde na trh Řeka osudu, mi připadá jako nošení dříví do lesa, ale přesto - co kdyby někomu tato informace unikla! Sice už jsme vám jednu detektivku z chladného severu nabídly, ale vynechat Jo Nesba, to by se rovnalo hrdelnímu zločinu! S nejrůznějšími sériemi se v posledních letech roztrhl pytel, ale Škola noci patří mezi ty nejúspěšnější a její další díl si už předobjednalo mnoho netrpělivých čtenářů. A na závěr naší nabídky něco z historie, Román o růži z pera Vlastimila Vondrušky drží tradičně vysokou laťku a nabízí skvěle zpracovaný námět, vyšperkovaný detaily - prostě je to Vondruška!

18.04.2013

Naše květnová nabídka knih pro Vás:

První kniha naší nabídky vyšla již před (krátkým) časem, ale byla velice rychle rozebrána, proto jsme pro Vás připravili dotisk tohoto úspěšného a oblíbeného titulu, určeného všem, kdo rádi cestují. Rodinka Smrtičových si rázem získala sympatie čtenářů a nyní se s nimi můžete setkat již potřetí. Na pokračování bestselleru Přechod netrpělivě čekají čeští fanoušci katastrofického sci - fi téměř tři roky - Dvanáctka přichází právě teď. Nejen věřícím je určena kniha přibližující jenoho z nejvýznamějších (a zároveň i nejskromnějších) lidí naší planety, nového papeže Františka. Dalším charismatickým mužem, o němž si můžete počíst, je Josef Kemr, jeden z nejvýraznějších herců naší domácí scény.

29.03.2013

I na duben pro Vás máme knižní tipy:

Začneme nabídkou pro zvídavé čtenáře: krásná encyklopedie Moje planeta je to pravé pro vašeho malého vědce! Na jaře se můžeme věnovat sportu nejen na horách, nebo v tělocvičně, sluníčko nás láká ven, proč si tedy nejít třeba zaběhat - víte co je to „ChiRunning"? Jako další tip pro vás máme skutečnou pecku - knihu plnou napětí v poněkud netradičním balení - Wanna play a Game? A protože jaro přeje lásce, nezapomněli jsme ani na toto téma, tektokrát v knize plné humoru: Murphyho zákony - Milenci, milenky a partnerské vztahy. Fanynkám D. Steelové přinášíme její nový román, který vychází pod názvem Zrada a patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co autorka vytvořila. Na závěr trocha hostorie - stačí jen jméno autora: Vlastimil Vondruška a netřeba dodávat víc....

28.02.2013

Na měsíc březen pro Vás vybíráme:

Zdá se, že v českých, (potažmo moravských) zemích se stalo spojení herec kuchařem takřka součástí bontonu; také naše první kniha Pokrmy kořeněné smíchem - Z jídelníčku klaunů, komiků a herců, je toho důkazem. Pátou knihou se uzavírají osudy hrdinů historické ságy z pera Sabine Ebertové, sledující životní peripetie porodní báby a jejích blízkých. Další bezesporu zajímavou knihou je vynikající detektivní příběh Cyankáli v šampaňském, autorkou není nikdo jiný, než královna detektivek Agatha Christie. Seriál Městečko Twin Peaks si získalo mnoho příznivců po celém světě, pokud patříte mezi ně, jistě vás potěší náš následující knižní tip: jeden ze spolutvůrců přichází s napínavou knihou Paladinovo proroctví - Probuzení. Prazvláštní rodinka Smrtičových je poměrně čerstvou záležitostí na našem knižním trhu, ale vzhledem k tomu, že je to opravdu zábavná a nevšední partička, stačila si i za tu krátkou dobu získat své věrné příznivce; právě o nich je naše další knížka. A na samý závěr naší nabídky přinášíme pro milovnice romantických příběhů román Gwendelina, jehož hrdinkou je stejnojmenná mladá kráska těžce osudem zkoušená.

23.01.2013

YA: Magie krve a Temná hrdinka

Knižní klub toho letos v žánru young adult chystá víc. Vybrali jsme dvě autorky, dvě jejich knížky, které vám teď představíme. Na tu jednu si budete muset počkat až do léta, ale vypadá tak slibně, že něco prozradíme už teď. Ať víte, na co se můžete těšit!

22.01.2013

Na únor pro Vás připravujeme:

První kniha naší únorové nabídky se zabývá hned dvěma populárními tématy - manželstvím a fenoménem sociálních sítí, Manželka 22 bude leckteré z nás jistě mnohé připomínat. Mladý ruský autor Dmitrij Glukhovsky, kterého proslavilo dnes již kultovní Metro, přináší svým čtenářům další knižní lahůdku - Soumrak. Mezi autorskými hvězdami září i další jméno - Jo Nesbö se zapsal do povědomí čtenářů nejen vynikajícími „severskými" detektivkami , ale i knihami pro děti, neméně vysoké úrovně. Na dvě z nich se můžete v dohledné době těšit! Pokud patří k vašim oblíbeným knihám i následující dva zábavné kousky - Hrdý Budžes a Oněgin byl Rusák, zcela jistě si nenecháte ujít jejich pokračování, které pod názvem Darda také vychází v únoru.