Připravujeme

22.05.2014

Červen a naše knižní nabídka - zkraťte si čtením čekání na léto

Lauren Kateová vešla do povědomí čtenárů svou ságou Andělé a v červnu vychází první díl její nové série Atlantida, čeká nás trhující milostná epická sága plná ničivých tajemství a temné magie! Co si budeme povídat - erotické romány vítězně táhnou knižním světem a čtenář(ky)i mají žně, zdařilým exemplářem zmíněného žánru je Božský hráč a spolu s jeho hrdinkou, Hannou Bergstromovou se můžete směle vrhnout do víru vášně. Agátha Christie - je třeba ještě něco dodávat? Ne, určitě není, snad jen název: Nekonečná noc. A dalším tipem je netrpělivě očekávaný již jedenáctý díl Školy noci - víte že je to už pět let, co u nás vyšel první díl? Tess Gerritsenová je zárukou dobré a napínavé četby, její nejnovější thriller Gravitace nezůstane zcela jistě nic dlužen autorčině pověsti. Víte kde je ostrov Öland? Pokud ano - fajn, pokud ne - je to jedno, důležité je, zda znáte ostrov z knih Johana Theorina, jeho romány s kriminální zápletkou a tak trošku mystickým podtextem patří k tomu nejlepšímu mezi severskou literatutou. V červnu vychází už čtvrtý díl „ölandovské" série s názvem Mlýny osudu. Naše litrární putování zakončíme na středoevropské půdě: Vlastimil Vondruška nás zavede do historie a staneme se účastníky vyšetřování vraždy.

22.04.2014

Na květen pro Vás připravujeme:

Jako první tip přinášíme už pátý případ policejní inspektorky Malin Forsové, nazvaný příznačně Páté roční období. Pamatujete na Stoletého staříka? Ano, na toho co vylezl z okna a zmizel. V květnu vychází další titul z pera Jonase Jonassona a vypadá víc než nadějně. Seznamte se, příchází Analfabetka, která uměla počítat! O oblibě Zdeňka Pohlreicha není jistě nutno nijak polemizovat, jeho pořady s tématem vaření patří k nejsledovanějším. Na pulty knihkupectví míří jeho chystaná žhavá novinka Rozpal to, šéfe! - 91 skvělých grilovacích receptů od snídaně po drinky, která je jako na míru ušitá nastávají sezóně jaro/léto. Pro fanoušky sérií z žánru sci-fi/fantasy máme čtvrté pokračování Smečky, další osudy hrdinů Andrey R. Cremerové si můžete přečíst v knize Smečka 4: Kořeny. Trocha erotiky, či rovnou sexu? Proč ne? Ponořte se s námi do druhého dílu Stark Trilogy: Pokoř mě. Máte doma prvňáčka? Pak právě pro něj je určen náš poslední tip: Veselá škola se zvířátky - učivo 1. třídy - pomůcka pro zábavné procvičení učiva 1. tř. ZŠ

28.03.2014

Dubnová knižní nabídka:

Když se zeptáte náhodně vybraných lidí, kdo je podle nich v současnosti nejznámějším obyvatelem našich věznic, většina bez přemýšlení vyhrkne jméno Jiří Kajínek. A právě on vypráví historii svého života v našem prvním knižním tipu tohoto měsíce. Amanda Stevensová si za poměrně krátkou dobu získala velké množství skalních fanoušků a v dubnu se uzavírají poslední knihou osudy Hřbitovní královny, hlavní hrdinky románové trilogie této úspěšné autorky. Navzdory přemíře moderních technologií, hotových jídel a dalším podobným vymoženostem současnosti stále větší popularitu získává lidová moudrost předávaná z generace na generaci, pokud se i vy rádi necháváte poučit osvědčenými lidovými recepty, je náš další tip učený právě vám. Víte kdo je H.P.? Pokud ano, tak určitě víte i to, že se chystá vydání závěrečné části naprosto výjimečné „IT" trilogie z pera bývalého policisty Anderse de la Motte. A aby se dostalo i na osvědčené, lety prověřené autory, máme tu nejnovější počin mistra hororu, Stephen Kinga. V jeho novince Doktor Spánek se znovu můžeme setkat s Dannym - hrdinou jedné z nejznámějších Kingových knih, Osvícení. Romány pro ženy, jejichž hlavním jmenovatelem je buď erotika, případně rovnou sex momentálně prožívají vítězné tažení světem literatury a nejinak (dobře) se daří i knihám, jejichž autorkou je CC Gibs. No a na závěr něco historie - ovšem historie pohledem Vlastimila Vondrušky!

21.02.2014

Březnová nabídka knižních novinek

Jako první vám nabízíme další z řady severských detektivních thrillerů, ale tentokrát to vypadá, že se jedná o něco výjimečného, protože kniha nové autorské dvojice píšící pod seudonymem Sund Erik Axl, má na obálce varování: JEN PRO SILNÉ POVAHY. Vraní dívka je prvním dílem z chystané trilogie a je anoncována coby kniha velice drsná a syrová. Jako další k Vám přichází Hercule Poirot, aby pomocí malých šedých buněk brilantně rozřešil další zapeklitý problém. Pokud paříte mezi ty čtenářky, které uchvátil příběh Abby a Travise, hrdiny knihy Krásná katastrofa, tak jistě víte, že na březen se chystá vydání dalšího dílu. Je mnoho fantasy sérií, ale jen málokterá z nich dosáhla podobného věhlasu jako Hunger Games - a vy se nyní můžete potěšit exkluzivním vydáním v přepychovém dárkovém boxu! Jedním z nejočekávanějších titulů tohoto měcíce je Červenka - třetí kniha krimi série, kde hlavním protagonistou je detektiv Harry Hole. Když se loni objevila na knižním trhu Příručka pro kluky dobrodruhy, zaznamenala veliký úspěch a velice rychle se vyprodala - pro malé muže je totiž naprosto nepostradatelná!

04.02.2014

Naše únorová knižní nabídka:

Fantasy sága americké autorky C. Clareové Nástroje smrti si získala řadu fanoušků a pokud patříte mezi ně, tak nepochybně víte, že 5. února vychází již čtvrté pokračování - Nástroje smrti 4: Město padlých andělů. V literatuře určené primárně ženským čtenářkám se v poslední době stále výrazněji prosazují romány se silným erotickým nábojem a jeden takový se chystá na cestu ke svým čtenářkám právě teď: kniha Božský cizinec rozhodně slibuje zajímavé počtení. I naše další kniha je z tohoto žánru, jedná se o pokračování jedné z nejúspěšnějších knih poslední doby, Gabrielovo inferno a Gabrielův Očistec - Hříšné odstíny vášně patří k nejočekávanějším titulům tohoto měsíce. Pro milovníky napětí zde máme napínavý příběh z pera osvěčené autorky Tess Gerritsenové, Elixír mládí. Fenomén Hunger Games není jistě třeba představovat, má početnou skupinu fanoušků po celém světě a (nejen) pro ně vychází krásně zpracované vydání kompletu v luxusním dárkovém boxu.

30.12.2013

Je tu Nový rok a s ním nové knihy!

Krásný román Duhová ulice v sobě skrývá hned dva neobyčejné příběhy životních osudů obyčejných lidí, seznamte se s Lucy, Markem a dalšími protagonisty tohoto křehkého příběhu. Náš druhý tip je z úplně jiného soudku: hrdinky knih Gillian Flynnové vždy výrazně vybočují z běžného průměru a Libby Dayová, hrdinka jejího nového psychothrilleru, je... prostě drsná! Tenisovou jedničku Novaka Djokoviče není jistě nutné představovat, ale možná nevíte, že jeho cesta za slávou a úspěchem nebyla jednoduchá a že hlavním faktorem byla - bezlepková dieta. Manželství je velice vděčným (nejen) literárním námětem a Jennifer Probstová je nekorunovanou královnou tohoto tématu, její nový román Manželská past nabízí neotřelý a originální pohled na fenomén manželství a věci kolem něj. Další kniha z naší nabídky sice není tak úplně nová, vyšla již na sklonku loňského roku, ale bezprostředně po jejím vydání se po ní bleskurychle „zaprášilo" a na mnoho čtenářů se nedostalo. Deník Dity P. slaví úspěchy jak na poli literárním, tak v televizi, autorka se stala celebritou a její kniha bestsellerem. Máte rádi počítačové hry? Konkrétně Minecraft? Pak je náš další tip určen právě vám, vychází ročenka plná návodů, triků a zajímavostí! A na závěr něco pro fanoušky fantazy světa: sága Půlnoční rasa pokračuje již šestým dílem Popel půlnoci.

25.11.2013

Od Ježíška krásná knížka? Proč ne? Vyberte si:

Rok se s rokem sešel a zase musíme přemýšlet, co komu nadělit pod stromeček, ( ...ale i Mikuláš může přinést knihu jako alterantivu sladkostem, stejně jich bude během Vánoc ažaž...) kniha je častý a vhodný dárek, jen je nutno vybrat to pravé ořechové! Současná česká literatura nabízí mnoho zajímavých autorů a jednou z nejlepších je Magda Váňová a již třetí vydání její skvělé knihy s názevem Past, je naším prvním tipem. Některé věci se objeví a zmizí, jiné se objeví a - trvají, jedním z takových fenoménů jsou zcela jistě Beatles a právě pro fanoušky legendárních Brouků je určena výpravná publikace The Beatles v písních a obrazech. Fantasy ságy se staly v poslední době velice žádaným aktiklem a Nástroje smrti patří mezi ty nej. V prosinci se můžeme těšit na třetí část - Město ze skla. A co by to bylo za předvánoční nabídku bez „sladké" kuchařky? Pečení a zdobení s Hankou Rawlings si nepochybně užijete. Máte rádi knihy s příměsí tajemna a rádi se při čtení trošku bojíte? V tom případě Vaší pozornosti nemohla ujít první kniha Amandy Stevensové, Okřídlená duše, byla výborná, ale její pokračování Království, ji hravě bere do kapsy! Pokud patříte mezi ctitele klasické anglické detektivky a její královny A. Christie, nabízíme Vám napínavou knihu s poněkud tajuplným názvem N či M? Naši nabídku uzavírá opravdu silný příběh lásky, zrady a ztráty - Poslední dopis od tvé lásky, příběh, který k nám přichází opět z britských ostrovů a jehož autorka získala prestižní britské ocenění Romantic Novel of The Year Award - a to hned dvakrát.

24.10.2013

Naše listopadové knižní tipy:

Poté, co dočtete tento článek, budete mít dojem, že se roztrhl pytel s knihami z oblasti kuchaření, kuchtění a pečení, ale co se dá dělat - vychází samé extra kousky a byla by škoda na ně neupozornit, zvláště teď, když se blíží Vánoce! Hned první knižní tip souvisí s kuchyní: Klenoty klasické evropské kuchyně Romana Vaňka. Znáte Anniku Bengtzonovou? Pokud ne, je nejvyšší čas se s ní seznámit, právě vychází již druhá kniha s touto sympatickou hrdinkou v hlavní roli... A už zde máme další ze slibované dávky kuchařek: Iveta Fabešová. Co víc dodat? Zapsala se do povědomí coby profesionální cukrářka - ani nyní tomu nebude jinak a nadto tentokrát ladí na (sladkou) vánoční notu. Z úplně jiného soudku je náš další tip, Jo Nesbö přichází s dalším případem svérázného vyšetřovatele Harryho Holea - Levhart. Mezi fenomény poslední doby patří bezesporu erotické romány pro ženy a k těm lepším patří i série autorky CC Gibs, druhý díl s názvem Všechna jeho přání se chystá na konec listopadu. (Nejen) pro skalní fanoušky královny detektivek A. Christie tu máme skutečnou lahůdku - vlastní životopis, který vyšel až rok po její smrti a na němž autorka pracovala celých dlouhých 15 let. A na závěr opět kuchařka: Prostřeno! se již zabydlelo nejen v našich knihovnách, ale i na televizních obrazovkách a právě v těchto dnech můžete na Prima TV sledovat další díly této kulinářské show.

18.09.2013

Vyberte si z naší říjnové knižní nabídky:

Léto je návratně pryč, podzim je tu a s ním dlouhé večery a doba vhodná ke čtení. Náš první tip je ze severu: na webu v předstihu avizovaná novinka Larse Keplera Písečný muž přijde na náš trh hned na začátku desátého měsíce roku 2013. A je tu také netrpělivě očekávaný druhý díl série Nástroje smrti - Nástroje smrti 2: Město z popela. Série vládnou knižním trhem, zvláště pak ty z oblasti fantazy, jedna z nich, Bratrstvo černé dýky pokračuje již jedenáctím dílem. A pro nejmenší čtenáře máme krásnou knihu se zvuky - Hasičský vůz zasahuje. Frontman skupiny Rolling Stones Mick Jagger je jednou z nejvýraznějších postav světové hudební scény a vy se nyní můžete začíst do stránek knihy, kde odhaluje mnohá tajemství svého zajímavého a mnohdy bouřlivého života. Vánoce jsou sice ještě daleko, ale proč nekoupit jeden dárek už teď? Na samý závěr vám nabízíme vydání všech tří dílů Fifty shades ve vkusném boxu....už víte, komu letos nadělíte pod stromeček knihy?

02.09.2013

Z naší zářijové knižní nabídky vybíráme:

Trilogie Fifty shades trhá prodejní rekordy jak ve světě, tak u nás a jak čtenáři, potažmo čtenářky, jistě vědí, třetí díl této fenomenální trilogie vychází právě v těchto dnech! Pamatujete si toho cool týpka, jemuž se říká HP? Je zpátky s dalším příběhem z virtuálních světů. Dan Brown se vtiskl do povědomí čtenářů svými skvělými romány s nádechem tajemna a v září míří na pulty jeho zatím poslední dílo s názem Inferno. A pro fanoušky detektivního žánru máme již čtvrtý případ komisaře Carla Morcka. Každá akce vyvolává reakci a tak se ani mediální humbuk kolem Padesáti odstínů šedi neobešel bez odezvy: Padesát odstínů Evy je kniha plná humoru a vrací nás tak trošku do reality....