Připravujeme

23.07.2014

Knižní tipy na srpen

Pomalu se blíží druhá polovina léta, dovolené jsou v plném proudu a čím jiným si zpestřit lenošivé chvilky na pláži, či na chalupě, než knihou. A začneme hned silným kalibrem - když před dvěma lety vyšla kniha Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, vzbudila zaslouženou pozornost čtenářů. V srpnu vychází pokračování tohoto ukázkového exempláře žánru fantasy a je stejně jako první díl doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Braniborská marka roku 1782 je kulisami našeho druhého tipu - strhujícího historického románu Loutkář, jež je úvodním dílem chystané triloge. A jak zabavit děti může napovědět Příručka pro kluky dobrodruhy, kde najdete kromě haldy nápadů a návodů i malý dárek - krásné samolepky. Pro milovníky napětí tu máme další knihu z pera zkušeného autora detektivek Chrise Cartera - Sochař smrti. Fantasy literatura se těší velké oblibě a chystaná novinka Labyrint: Útěk slibuje zajímavé počtení! A na závěr nezvykle namíchaný koktejl - paleontologické vykopávky a bezcitný vrah rozehrávající krutou hru.

25.06.2014

Naše červencové knižní tipy

Nastává doba dovolených, cestování, ale i slastného lenošení na pláži, či na stinné zahrádce a proč vlastně nelenošit s knihou? Pro chvíle odpočinku se báječně hodí třeba romány, jejichž ústředním tématem je - co jiného: láska, stejně jako v druhé knize série Lásky. Samanta Youngová se dostala do povědomí čtenářů svou knihou Dublin street a její další titul, London Road slibuje stejné kvality, jako jeho starší „sourozenec". O erotických románech pro ženy bylo napsáno mnoho, ale je určitě lepší, je číst, než si o nich číst. L.R. Jonesová stvořila jednu z nejúspěšnějších sérií tohoto žánru a v červenci u nás vychází již druhý díl s názvem Sama sebou. A teď troška napětí: kniha Šest let slaví úspěchy, je jedním z nejprodávanějších thrillerů současnosti a chystá se její filmové zpracování. A ani o prázdninách není třeba zapomínat na dobré jídlo - naším dalším tipem je skvělá kuchařka Dobré jídlo připravené jednoduše zdravě. A na závěr jedna z nejočekávanějších knih tohoto měsíce: závěrečný díl „Gabriela" - Gabrielův Ráj - Hříšné odstíny vášně!

22.05.2014

Červen a naše knižní nabídka - zkraťte si čtením čekání na léto

Lauren Kateová vešla do povědomí čtenárů svou ságou Andělé a v červnu vychází první díl její nové série Atlantida, čeká nás trhující milostná epická sága plná ničivých tajemství a temné magie! Co si budeme povídat - erotické romány vítězně táhnou knižním světem a čtenář(ky)i mají žně, zdařilým exemplářem zmíněného žánru je Božský hráč a spolu s jeho hrdinkou, Hannou Bergstromovou se můžete směle vrhnout do víru vášně. Agátha Christie - je třeba ještě něco dodávat? Ne, určitě není, snad jen název: Nekonečná noc. A dalším tipem je netrpělivě očekávaný již jedenáctý díl Školy noci - víte že je to už pět let, co u nás vyšel první díl? Tess Gerritsenová je zárukou dobré a napínavé četby, její nejnovější thriller Gravitace nezůstane zcela jistě nic dlužen autorčině pověsti. Víte kde je ostrov Öland? Pokud ano - fajn, pokud ne - je to jedno, důležité je, zda znáte ostrov z knih Johana Theorina, jeho romány s kriminální zápletkou a tak trošku mystickým podtextem patří k tomu nejlepšímu mezi severskou literatutou. V červnu vychází už čtvrtý díl „ölandovské" série s názvem Mlýny osudu. Naše litrární putování zakončíme na středoevropské půdě: Vlastimil Vondruška nás zavede do historie a staneme se účastníky vyšetřování vraždy.

22.04.2014

Na květen pro Vás připravujeme:

Jako první tip přinášíme už pátý případ policejní inspektorky Malin Forsové, nazvaný příznačně Páté roční období. Pamatujete na Stoletého staříka? Ano, na toho co vylezl z okna a zmizel. V květnu vychází další titul z pera Jonase Jonassona a vypadá víc než nadějně. Seznamte se, příchází Analfabetka, která uměla počítat! O oblibě Zdeňka Pohlreicha není jistě nutno nijak polemizovat, jeho pořady s tématem vaření patří k nejsledovanějším. Na pulty knihkupectví míří jeho chystaná žhavá novinka Rozpal to, šéfe! - 91 skvělých grilovacích receptů od snídaně po drinky, která je jako na míru ušitá nastávají sezóně jaro/léto. Pro fanoušky sérií z žánru sci-fi/fantasy máme čtvrté pokračování Smečky, další osudy hrdinů Andrey R. Cremerové si můžete přečíst v knize Smečka 4: Kořeny. Trocha erotiky, či rovnou sexu? Proč ne? Ponořte se s námi do druhého dílu Stark Trilogy: Pokoř mě. Máte doma prvňáčka? Pak právě pro něj je určen náš poslední tip: Veselá škola se zvířátky - učivo 1. třídy - pomůcka pro zábavné procvičení učiva 1. tř. ZŠ

28.03.2014

Dubnová knižní nabídka:

Když se zeptáte náhodně vybraných lidí, kdo je podle nich v současnosti nejznámějším obyvatelem našich věznic, většina bez přemýšlení vyhrkne jméno Jiří Kajínek. A právě on vypráví historii svého života v našem prvním knižním tipu tohoto měsíce. Amanda Stevensová si za poměrně krátkou dobu získala velké množství skalních fanoušků a v dubnu se uzavírají poslední knihou osudy Hřbitovní královny, hlavní hrdinky románové trilogie této úspěšné autorky. Navzdory přemíře moderních technologií, hotových jídel a dalším podobným vymoženostem současnosti stále větší popularitu získává lidová moudrost předávaná z generace na generaci, pokud se i vy rádi necháváte poučit osvědčenými lidovými recepty, je náš další tip učený právě vám. Víte kdo je H.P.? Pokud ano, tak určitě víte i to, že se chystá vydání závěrečné části naprosto výjimečné „IT" trilogie z pera bývalého policisty Anderse de la Motte. A aby se dostalo i na osvědčené, lety prověřené autory, máme tu nejnovější počin mistra hororu, Stephen Kinga. V jeho novince Doktor Spánek se znovu můžeme setkat s Dannym - hrdinou jedné z nejznámějších Kingových knih, Osvícení. Romány pro ženy, jejichž hlavním jmenovatelem je buď erotika, případně rovnou sex momentálně prožívají vítězné tažení světem literatury a nejinak (dobře) se daří i knihám, jejichž autorkou je CC Gibs. No a na závěr něco historie - ovšem historie pohledem Vlastimila Vondrušky!

21.02.2014

Březnová nabídka knižních novinek

Jako první vám nabízíme další z řady severských detektivních thrillerů, ale tentokrát to vypadá, že se jedná o něco výjimečného, protože kniha nové autorské dvojice píšící pod seudonymem Sund Erik Axl, má na obálce varování: JEN PRO SILNÉ POVAHY. Vraní dívka je prvním dílem z chystané trilogie a je anoncována coby kniha velice drsná a syrová. Jako další k Vám přichází Hercule Poirot, aby pomocí malých šedých buněk brilantně rozřešil další zapeklitý problém. Pokud paříte mezi ty čtenářky, které uchvátil příběh Abby a Travise, hrdiny knihy Krásná katastrofa, tak jistě víte, že na březen se chystá vydání dalšího dílu. Je mnoho fantasy sérií, ale jen málokterá z nich dosáhla podobného věhlasu jako Hunger Games - a vy se nyní můžete potěšit exkluzivním vydáním v přepychovém dárkovém boxu! Jedním z nejočekávanějších titulů tohoto měcíce je Červenka - třetí kniha krimi série, kde hlavním protagonistou je detektiv Harry Hole. Když se loni objevila na knižním trhu Příručka pro kluky dobrodruhy, zaznamenala veliký úspěch a velice rychle se vyprodala - pro malé muže je totiž naprosto nepostradatelná!

04.02.2014

Naše únorová knižní nabídka:

Fantasy sága americké autorky C. Clareové Nástroje smrti si získala řadu fanoušků a pokud patříte mezi ně, tak nepochybně víte, že 5. února vychází již čtvrté pokračování - Nástroje smrti 4: Město padlých andělů. V literatuře určené primárně ženským čtenářkám se v poslední době stále výrazněji prosazují romány se silným erotickým nábojem a jeden takový se chystá na cestu ke svým čtenářkám právě teď: kniha Božský cizinec rozhodně slibuje zajímavé počtení. I naše další kniha je z tohoto žánru, jedná se o pokračování jedné z nejúspěšnějších knih poslední doby, Gabrielovo inferno a Gabrielův Očistec - Hříšné odstíny vášně patří k nejočekávanějším titulům tohoto měsíce. Pro milovníky napětí zde máme napínavý příběh z pera osvěčené autorky Tess Gerritsenové, Elixír mládí. Fenomén Hunger Games není jistě třeba představovat, má početnou skupinu fanoušků po celém světě a (nejen) pro ně vychází krásně zpracované vydání kompletu v luxusním dárkovém boxu.

30.12.2013

Je tu Nový rok a s ním nové knihy!

Krásný román Duhová ulice v sobě skrývá hned dva neobyčejné příběhy životních osudů obyčejných lidí, seznamte se s Lucy, Markem a dalšími protagonisty tohoto křehkého příběhu. Náš druhý tip je z úplně jiného soudku: hrdinky knih Gillian Flynnové vždy výrazně vybočují z běžného průměru a Libby Dayová, hrdinka jejího nového psychothrilleru, je... prostě drsná! Tenisovou jedničku Novaka Djokoviče není jistě nutné představovat, ale možná nevíte, že jeho cesta za slávou a úspěchem nebyla jednoduchá a že hlavním faktorem byla - bezlepková dieta. Manželství je velice vděčným (nejen) literárním námětem a Jennifer Probstová je nekorunovanou královnou tohoto tématu, její nový román Manželská past nabízí neotřelý a originální pohled na fenomén manželství a věci kolem něj. Další kniha z naší nabídky sice není tak úplně nová, vyšla již na sklonku loňského roku, ale bezprostředně po jejím vydání se po ní bleskurychle „zaprášilo" a na mnoho čtenářů se nedostalo. Deník Dity P. slaví úspěchy jak na poli literárním, tak v televizi, autorka se stala celebritou a její kniha bestsellerem. Máte rádi počítačové hry? Konkrétně Minecraft? Pak je náš další tip určen právě vám, vychází ročenka plná návodů, triků a zajímavostí! A na závěr něco pro fanoušky fantazy světa: sága Půlnoční rasa pokračuje již šestým dílem Popel půlnoci.

25.11.2013

Od Ježíška krásná knížka? Proč ne? Vyberte si:

Rok se s rokem sešel a zase musíme přemýšlet, co komu nadělit pod stromeček, ( ...ale i Mikuláš může přinést knihu jako alterantivu sladkostem, stejně jich bude během Vánoc ažaž...) kniha je častý a vhodný dárek, jen je nutno vybrat to pravé ořechové! Současná česká literatura nabízí mnoho zajímavých autorů a jednou z nejlepších je Magda Váňová a již třetí vydání její skvělé knihy s názevem Past, je naším prvním tipem. Některé věci se objeví a zmizí, jiné se objeví a - trvají, jedním z takových fenoménů jsou zcela jistě Beatles a právě pro fanoušky legendárních Brouků je určena výpravná publikace The Beatles v písních a obrazech. Fantasy ságy se staly v poslední době velice žádaným aktiklem a Nástroje smrti patří mezi ty nej. V prosinci se můžeme těšit na třetí část - Město ze skla. A co by to bylo za předvánoční nabídku bez „sladké" kuchařky? Pečení a zdobení s Hankou Rawlings si nepochybně užijete. Máte rádi knihy s příměsí tajemna a rádi se při čtení trošku bojíte? V tom případě Vaší pozornosti nemohla ujít první kniha Amandy Stevensové, Okřídlená duše, byla výborná, ale její pokračování Království, ji hravě bere do kapsy! Pokud patříte mezi ctitele klasické anglické detektivky a její královny A. Christie, nabízíme Vám napínavou knihu s poněkud tajuplným názvem N či M? Naši nabídku uzavírá opravdu silný příběh lásky, zrady a ztráty - Poslední dopis od tvé lásky, příběh, který k nám přichází opět z britských ostrovů a jehož autorka získala prestižní britské ocenění Romantic Novel of The Year Award - a to hned dvakrát.

24.10.2013

Naše listopadové knižní tipy:

Poté, co dočtete tento článek, budete mít dojem, že se roztrhl pytel s knihami z oblasti kuchaření, kuchtění a pečení, ale co se dá dělat - vychází samé extra kousky a byla by škoda na ně neupozornit, zvláště teď, když se blíží Vánoce! Hned první knižní tip souvisí s kuchyní: Klenoty klasické evropské kuchyně Romana Vaňka. Znáte Anniku Bengtzonovou? Pokud ne, je nejvyšší čas se s ní seznámit, právě vychází již druhá kniha s touto sympatickou hrdinkou v hlavní roli... A už zde máme další ze slibované dávky kuchařek: Iveta Fabešová. Co víc dodat? Zapsala se do povědomí coby profesionální cukrářka - ani nyní tomu nebude jinak a nadto tentokrát ladí na (sladkou) vánoční notu. Z úplně jiného soudku je náš další tip, Jo Nesbö přichází s dalším případem svérázného vyšetřovatele Harryho Holea - Levhart. Mezi fenomény poslední doby patří bezesporu erotické romány pro ženy a k těm lepším patří i série autorky CC Gibs, druhý díl s názvem Všechna jeho přání se chystá na konec listopadu. (Nejen) pro skalní fanoušky královny detektivek A. Christie tu máme skutečnou lahůdku - vlastní životopis, který vyšel až rok po její smrti a na němž autorka pracovala celých dlouhých 15 let. A na závěr opět kuchařka: Prostřeno! se již zabydlelo nejen v našich knihovnách, ale i na televizních obrazovkách a právě v těchto dnech můžete na Prima TV sledovat další díly této kulinářské show.