Aktuality

Neházet flintu do žita
13.08.2010

Neházet flintu do žita

Operu, muzikál, filmy, televizní inscenace, silvestrovské show, dramata i reklamy obléká DAGMAR BŘEZINOVÁ. Na kontě má 650 titulů včetně pěti ročníků mezinárodních Her bez hranic a seriálů Zkoušky z dospělosti, Sanitka a Hříchy pro pátera Knoxe.

13.08.2010

Smrt jako pomsta i dar

Americký prozaik Chuck Palahniuk (1962) s neobyčejným citem vnímá absurditu současného světa. Sleduje zdánlivě uhlazené charaktery lidí, v nichž bouří roztodivné a nespoutané vášně. Takové jsou i postavy jeho v pořadí už devátého románu Snuff.

13.08.2010

Prodej e-knih je u nás ještě v plenkách

Jedno z největších knihkupectví v USA, Amazon.com, informovalo, že v uplynulých třech měsících prodávalo více elektronických knih než titulů v dražší pevné vazbě, která je v USA tradičně vyhrazena novinkám.

Čínské tajemství stravování, dobrého zdraví i nálady
13.08.2010

Čínské tajemství stravování, dobrého zdraví i nálady

Každý jsme jiný, a podobně je tomu i s naším stravováním. Tak jako různé typy aut jezdí na rozdílné pohonné hmoty, potřebují podle čínské dietetiky také různé typy lidí různá jídla. Vhodné pokrmy pomáhají zdraví, a nevhodné naopak zanášejí „motor“ organismu, který je pak unavený a špatně funguje. Autor: Jana Bryndová Zdroj: Moje psychologie str. 110 Smysly - zdraví, 28.8.2008

Arnošt Lustig dostal cenu Franze Kafky
13.08.2010

Arnošt Lustig dostal cenu Franze Kafky

Spisovatel Arnošt Lustig na Staroměstské radnici v Praze dostal Cenu Franze Kafky. Stal se osmým laureátem jediné mezinárodní literární ceny udílené v Česku společností, která nese jméno slavného pražského rodáka. Zdroj: Zpravodajství ČTK, 23.10.2008 Arnošt Lustig s programovou ředitelkou KK Helenou Čudovou, redaktorem Jindřichem Jůzlem a PR Managerkou KK Denisou Novotnou (a Zlodějem kufrů) Arnošt Lustig s Markétou Mališovou, ředitelkou Centra Franze Kafky (na přebalu Lustigova nového románu Zloděj kufrů je její fotografie z doby, kdy jí bylo dvanáct let)

13.08.2010

Wendy Guerra: Všichni odcházejí

Na současné literatuře, která tvoří naprostou většinu mého čtenářského zájmu, mám nejraději její aktuálnost. V současné literatuře se setkávám s tématy, které mi nejsou cizí; které jsou součástí světa, ve kterém žijeme. Kubánská literatura mi ale do dnešních dní byla skryta. Neměl jsem dost vůle pátrat po kubánské literatuře, nijak mi nechyběla. Knížku "Všichni odcházejí" jsem do ruky dostal náhodou - a už jsem ji nepustil. Autor: Tomáš Fojtík Zdroj: http://tomasfojtik.blog.idnes.cz

13.08.2010

Křest knihy Řekla jsem NE tyranovi

V úterý 6. 11. 07 proběhl v Paláci knih Luxor křest knihy zpěvačky Evy Hurychové Řekla jsem NE tyranovi (Ikar 2007) a jejího CD Souhvězdí lásky. Knihu a CD pokřtili ministr spravedlnosti JUDr. Jiří Pospíšil , herečky Dana Batulková a Marcela Kyselová, hudebník a zpěvák Jan Neckář a právní zástupce zpěvačky JUDr. Jan Mejzlík. Jan Neckář, Eva Hurychová a Marcela Kyselová Eva Hurychová, Dana Batulková, JUDr. Jiří Pospíšil Marcela Kyselová, Eva Hurychová a Dana Batulková Jan Neckář, JUDr. Jan Mejzlík, Marie Kyselová, spoluautorka Marie Formáčková, JUDr. Jiří Pospíšil, Eva Hurychová a Dana Batulková

13.08.2010

Zemřel Dick Francis, král dostihových detektivek

Ve věku 89 let zemřel britský spisovatel detektivních románů Dick Francis. Bývalý žokej a sportovní novinář, který od roku 2000 žil na Kajmanských ostrovech, vydal více než čtyřicet titulů. Podle serveru BBC to oznámila jeho rodina.

13.08.2010

Adolf Burger: Příběh tiskaře, který padělal bankovky pro Hitlera

Tiskař Adolf Burger přežil koncentrační tábory Osvětim- Birkenau i Sachsenhausen jen proto, že pro Hitlera padělal dolary a libry. Podle jeho autobiografické knihy Ďáblova dílna byl v Německu natočen film, který loni získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Kniha ale nemůže vyjít v jeho rodné zemi, na Slovensku. Proč? Autor: Daniela Salačová Zdroj: MF plus str. 58 Fenomén, 23.1.2009

Chaos světa a ráj srdce
13.08.2010

Chaos světa a ráj srdce

„Nikdo už není celý a úplný tam, kde je,“ odpovídá jedna z hlavních hrdinek knihy Alhambra, když se jí manžel zeptá, kdy byla naposledy duchem i tělem alespoň jeden den na jednom místě.