Aktuality

Očista
13.08.2010

Očista

Dramatický příběh dvou generací žen

Jarní bomba Pepka námořníka
13.08.2010

Jarní bomba Pepka námořníka

Romantikům to může připadat jako pohrdání city - v měsíci lásky jíst špenát? Avšak budeme-li chtít hledat opravdu poctivě, nenajdeme lepší symbol jara, než je právě tato zelenina. Přestože v Máji o ní není ani slovo.

Zjistěte s námi tajemství vztahů mezi muži a ženami...
13.08.2010

Zjistěte s námi tajemství vztahů mezi muži a ženami...

Euromedia Group - Ikar vydává novinku manželů Allana a Barbary Peasových PROČ MUŽI CHTĚJÍ SEX A ŽENY POTŘEBUJÍ LÁSKU , autorů mezinárodně proslulého bestselleru Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Muži chtějí sex, ženy lásku
13.08.2010

Muži chtějí sex, ženy lásku

Tohle tvrzení, které zní zjednodušeně, většinu lidí (a hlavně žen) popouzí. Asi proto, že na něm je dost pravdy...

Když milujeme příliš
13.08.2010

Když milujeme příliš

Říká se, že muž má jedinou lásku, a tou je svět. Zato žena má jediný svět – lásku. Jsme zkrátka na mužích závislejší než oni na nás a to je ten hlavní důvod, proč nás opouštějí. Naučme se je milovat tak akorát a možná nezůstaneme samy.

Růže a krokvice oceněná cenou White Raven 2010
13.08.2010

Růže a krokvice oceněná cenou White Raven 2010

Mnoho let je White Raven ocenění pro výjimečná literární díla v oblasti literatury pro děti a mládež. Největší světová mezinárodní knihovna literatury pro děti a mládež – Internationale Jugendbibliothek v Mnichově – vydává každý rok katalog 250 výjimečných knih světa z několika tisíců, které jim nakladatelé z celého světa zasílají.

Seznamte se: Harry Mulisch
13.08.2010

Seznamte se: Harry Mulisch

Co mají společného Jablonec nad Nisou, židovská matka, otec, kolaborující za druhé světové války s okupačním režimem v Holandsku, "velká trojka" poválečných holandských spisovatelů? Jedno jméno - Harry Mulisch. Právě jemu je tento článek věnován. Proč právě jemu? Důvod je jednoduchý - v českém jazyce (poprvé) vyšlo Mulischovo nejslavnější (též zfilmované) dílo "Objevení nebe". Pojďme se s tímto zajímavým autorem seznámit blíže.

13.08.2010

Astrid Lindgrenová svými knížkami uchvátila děti po celém světě

Astrid Lindgrenová sice neměla nadpozemské schopnosti jako její slavná literární hrdinka Pipi Dlouhá punčocha, ale byla to neobyčejná žena. V psaní knih pro děti neměla konkurenci, bořila dobová tabu, bojovala za práva dětí a zvířat, ozvala se, když s něčím nesouhlasila. Doma ji lidé milovali a pro svět byla symbolem Švédska. Od narození první dámy dětské literatury uplyne 14. listopadu 100 let. Zdroj: Zpravodajství ČTK, 12.11.2007

13.08.2010

Cukrářka Mirka Slavíková odhaluje "kouzlo dezertu"

Americký pekanový pie doporučuje pro slavnostní vánoční tabuli vyhlášená česká cukrářka Mirka Slavíková. Přestože si prý svátky zpestřuje zvyky z různých zemí, na domácí tradici lpí. Profesorka umělecké cukrařiny, která tituly a vyznamenání získala při svém působení v Africe, v USA, nebo Francii, si potrpí na vanilkové rohlíčky. Ve své nové knize Kouzlo dezertu ale nabízí recepty, které aspirují na výtvarné dílo. Zdroj: Zpravodajství ČTK, 18.12.2008

Světový bestseller loňského roku vychází také v češtině
13.08.2010

Světový bestseller loňského roku vychází také v češtině

Nejprodávanější kniha loňského roku román britského autora Kena Folletta Na věky věků vychází také v češtině. Historický román dosud vyšel ve 30 zemích a prodalo se ho celkem přes 4,5 milionu výtisků, řekla dnes ČTK Denisa Novotná z nakladatelství Euromedia Group. Knihu v překladu Libuše a Luboše Trávníčkových vydává Knižní klub.