Aktuality

09.08.2011

Za soumraku

Román Za soumraku je zatím posledním dílem Michaela Cunninghama, které se dostává k českým čtenářům: Rebecca je editorkou „prestižního“ nezávislého časopisu (který nikdo nečte), Peter vlastní galerii – vyhledává talenty, které draze prodává zazobaným klientům.

21.07.2011

Kořeny amerického thrilleru podle Levina

Dokonalý svět, ve kterém centrální vláda kontroluje každý krok obyvatel a všechno je do detailu naprogramované, patří ke klasickým obrazům vědecko-fantastické literatury dvacátého století.

21.07.2011

Spoluzakladatel Rolling Stones vypráví bez příkras a upřímně o svém životě!

Ikar vydává životopis Keitha Richardse s názvem Život

20.07.2011

Co se asi tak dá dělat v létě? Grilovat dobroty a číst si...

Knihy, které by neměly chybět ve vaší knihovně.

18.07.2011

Haruki Murakami

Haruki Murakami je nejslavnějším japonským spisovatelem současnosti. Jeho knihy jsou oslnivé a naprosto návykové. Romány Norské dřevo, Na jih od hranic, na západ od slunce či Kafka na pobřeží byly přeloženy do třiceti jazyků.

12.07.2011

KRIMI, DROGY, BRUTALITA, NAPĚTÍ, HRDINA, ŠPIONÁŽ

Britského spisovatele a novináře Fredericka Forsytha (*1938), autora řady bestsellerů, proslavil především kultovní politický thriller Den pro Šakala. S napínavým, dramatickým příběhem přichází i ve své nejnovější knize.

11.07.2011

Literární festival podvanácté

Měsíc autorského čtení je největší literární festival ve střední Evropě, který k letnímu Brnu patří už dvanáct let. Pořádají jej Větrné mlýny, brněnská agentura a nakladatelství, jejichž majitelé Petr Minařík a Pavel Řehořík toto literární setkávání nejprve vymysleli jako čistě nadšeneckou akci, která však brzy přerostla v pevnou součást brněnského letního kulturního programu.

30.06.2011

Příběhy, jež by se měly vyprávět

Obyčejný život černé služky v románu Černobílý svět může mít sílu dynamitu. Musíte ale počítat s tím, že si vaše vyprávění přečte bílá panička.

21.06.2011

Severský kultovní hrdina Raid konečně mezi námi!

Euromedia Group – Knižní klub vydává kriminální román Harriho Nykänena Cesta černých ovcí

21.06.2011

Konečné řešení důchodcovské otázky!

Vážení, Euromedia Group – Odeon vydává román Jasutaky Cucuiho KONEC STŘÍBRNÉHO VĚKU!