Aktuality

18.08.2011

Knižní klub vydal obrazovou encyklopedii Věda

Knižní klub na český knižní trh uvádí další publikaci z řady výpravných encyklopedií - po úspěšných titulech Zvíře, Země či Vesmír se čtenáři tentokrát seznámí s vývojem vědy a techniky. Více než pětisetstránkový obrazový průvodce Věda vychází v nákladu 8000 výtisků. Na pultech knihkupců je česká verze titulu k mání od srpna. ČTK o tom za nakladatele informovala Denisa Novotná.

10.08.2011

Cunningham, autor geniálních HODIN, ve svém nejnovějším díle a v nejlepší formě!

Ve svém nejnovějším románu se americký spisovatel Michael Cunningham, autor legendárních Hodin, vrací k tradičnímu příběhu a k vykreslení geografie Manhattanu a celého New Yorku, který tak dobře zná. Novinkou, kromě toho, že se ocitáme v bezprostřední současnosti, jsou typy hlavních postav: Rebecca je editorkou „prestižního“ nezávislého časopisu (jejž nikdo nečte), Peter vlastní galerii – vyhledává talenty, které draze prodává zazobaným klientům.

V srpnu 2011 vychází unikátní obrazová encyklopedie VĚDA
10.08.2011

V srpnu 2011 vychází unikátní obrazová encyklopedie VĚDA

Knižní klub vydává českou verzi monumentální obrazové encyklopedie Věda, s předmluvou spisovatele, fotografa a uznávaného světového popularizátora vědy Adama Hart-Davise navazující na obdobné tituly z vydavatelství Dorling Kindersley Zvíře, Země, Člověk, Rostliny, Vesmír, Oceán, Ptáci, Život zvířat a Dějiny. Encyklopedie Zvíře se stala českým bestsellerem roku 2002, dosud se prodalo 112 000 výtisků, encyklopedie Země 47 000 výtisků. Encyklopedie Věda vychází v nákladu 8 000 výtisků.

09.08.2011

Za soumraku

Román Za soumraku je zatím posledním dílem Michaela Cunninghama, které se dostává k českým čtenářům: Rebecca je editorkou „prestižního“ nezávislého časopisu (který nikdo nečte), Peter vlastní galerii – vyhledává talenty, které draze prodává zazobaným klientům.

21.07.2011

Kořeny amerického thrilleru podle Levina

Dokonalý svět, ve kterém centrální vláda kontroluje každý krok obyvatel a všechno je do detailu naprogramované, patří ke klasickým obrazům vědecko-fantastické literatury dvacátého století.

21.07.2011

Spoluzakladatel Rolling Stones vypráví bez příkras a upřímně o svém životě!

Ikar vydává životopis Keitha Richardse s názvem Život

20.07.2011

Co se asi tak dá dělat v létě? Grilovat dobroty a číst si...

Knihy, které by neměly chybět ve vaší knihovně.

18.07.2011

Haruki Murakami

Haruki Murakami je nejslavnějším japonským spisovatelem současnosti. Jeho knihy jsou oslnivé a naprosto návykové. Romány Norské dřevo, Na jih od hranic, na západ od slunce či Kafka na pobřeží byly přeloženy do třiceti jazyků.

12.07.2011

KRIMI, DROGY, BRUTALITA, NAPĚTÍ, HRDINA, ŠPIONÁŽ

Britského spisovatele a novináře Fredericka Forsytha (*1938), autora řady bestsellerů, proslavil především kultovní politický thriller Den pro Šakala. S napínavým, dramatickým příběhem přichází i ve své nejnovější knize.

11.07.2011

Literární festival podvanácté

Měsíc autorského čtení je největší literární festival ve střední Evropě, který k letnímu Brnu patří už dvanáct let. Pořádají jej Větrné mlýny, brněnská agentura a nakladatelství, jejichž majitelé Petr Minařík a Pavel Řehořík toto literární setkávání nejprve vymysleli jako čistě nadšeneckou akci, která však brzy přerostla v pevnou součást brněnského letního kulturního programu.