Aktuality

06.06.2011

Plameny vášně

Nejstarší tepelná úprava pokrmů, jakou lidstvo zná, přitahuje už po tisíciletí stejnou magickou kombinací. Vzniká někde na cestě mezi žhnoucími uhlíky, vonným kouřem a jídlem, které jim okouzleně podléhá.

02.06.2011

Hvězda britské literatury píše o globálním oteplování

Euromedia Group – Odeon vydává nový román IANA McEWANA SOLAR!

02.06.2011

Poutavý příběh o odvaze nejen českých letců

Řekněme hned, že nová kniha Jiřího Šulce Operace Stonewall nedosahuje síly jeho románů Dva proti říši a Mosty do Tel Avivu. Což vůbec neznamená, že je špatná. Jen je jiná - místo fresky žánrový obrázek zaměřený na jednu z obecně méně známých válečných operací a psaný jako přesná rekonstrukce události přelomu let 1943 a 1944.

Zumba z Harfy
02.06.2011

Zumba z Harfy

Zakladatel Zumby Beto Perez podepisoval o víkednu 7. - 8. května na Harfě knihy o cvičení Zumby.

25.05.2011

V soutěži dětských knih uspěly tituly Albatrosu a Knižního klubu

V 19. ročníku soutěže autorů, překladatelů a ilustrátorů dětských knih Zlatá stuha 2010 uspěly zejména knihy od Albatrosu a Knižního klubu. Obě nakladatelství oslavila hned dva vítězné tituly. Zlatou stuhu za celoživotní přínos získaly spisovatelky Vladimíra Gebhartová (bývalá šéfredaktorka dětského časopisu Sluníčko) a Olga Hejná, oceněn byl i ilustrátor Lumír Ševčík.

25.05.2011

Forsythova Kobra vyjde už za měsíc

Český knižní trh spatří nového Forsytha až za měsíc, ale přesto existují čtenáři, kteří ho už v českém překladu mají. Poslední román Fredericka Forsytha Kobra, který vyšel v originále už na podzim, je k mání pouze pro omezené množství čtenářů zaregistrovaných v Knižním klubu.

V červnu otevíráme novou prodejnu bux.cz v Plzni
23.05.2011

V červnu otevíráme novou prodejnu bux.cz v Plzni

Již v červnu pro vás otevřeme největší knihkupectví v kraji. Můžete se těšit kromě knih na kreativní sortiment, výtvarné a školní potřeby, hry, dárky, filmy, hudbu, časopisy… Přijďte se k nám podívat! Vaše děti si pohrají v dětském koutku nebo si můžete v klidu posedět s přáteli či s dobrou knihou u šálku horké kávy v naší kavárně.

23.05.2011

Maigret a případ Nahur / Maigret váhá

Blíží se doba letních dovolených, vydavatelé proto sahají po zaručených hitech spotřebního čtiva.

23.05.2011

Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou

Alan Aida (nar. 1936) je herec nesmírně oblíbený nejen ve své rodné Americe, ale i v České republice - a to nejen díky řadě zajímavých postav ve známých, úspěšných i oscarových filmech, avšak že jména ve své nesmrtelné roli Hawkeyeho Pierce z veleúspěšných jedenácti sezón dnes již kultovního seriálu M*A*S*H. Za svou bohatou tvorbu získal šest cen Emmy a pět Zlatých glóbů a vystupoval v mnoha věhlasných broadwayských hrách. Jeho zájem o vědu ho dovedl na místo moderátora pořadu Scientific American Frontiers, který uváděl jedenáct let

19.05.2011

Mezinárodní Man Bookerovu cenu a s ní 1,6 milionu dostal Philip Roth

Americký spisovatel Philip Roth získal mezinárodní Man Bookerovu cenu, mezinárodní obdobu známého britského literárního ocenění. Oznámili to ve středu na své webové stránce organizátoři ceny.