Aktuality

Přichází další ze severských krimirománů - Mlhy Ölandu!
11.10.2011

Přichází další ze severských krimirománů - Mlhy Ölandu!

Je chladný den na konci léta. Malý chlapec opatrně leze přes kamennou zídku u osamělého domu. Rozhlédne se po travnaté krajině Ölandu, vykročí do mlhy a beze stopy zmizí... Nikdo, rodina ani policie, jej už nikdy nespatří. O dvacet let později dostane Julie, matka zmizelého chlapce, od svého otce podivnou zprávu: má se vrátit na Öland pomoci mu hledat ztraceného vnuka. Poštou mu totiž přišel balíček, v němž byla chlapcova bota. Temná minulost se bolestně vrací a Julie je rozhodnuta odhalit tajemství na vlastní pěst. Brzy však zjišťuje, že jí chce někdo v pátrání za každou cenu zabránit. Je to snad domnělý vrah Nils Kant, muž, který měl být už dávno mrtvý? Mnozí lidé totiž stále věří, že tento muž dodnes bloudí pustinami Ölandu a zjevuje se ve chvíli, kdy přichází hodina stínů a ozývají se hlasy mrtvých...

Vychází dvanáctikilová  BIBLE DALÍ
27.09.2011

Vychází dvanáctikilová BIBLE DALÍ

Nakladatelství Euromedia Group vydává v limitovaném nákladu 444 kusů světový unikát – Bibli s ilustracemi Salvadora Dalího.

22.09.2011

Tematicky ojedinělý román, který byl nominován na Man Booker Prize

Euromedia Group – Knižní klub vydává román Emmy Donoghue - Pokoj.Emma Donoghue je spisovatelka, literární historička a autorka řady povídek a dramat. Narodila se roku 1969 v Irsku v akademicky vzdělané rodině a na dublinské univerzitě vystudovala angličtinu a francouzštinu. Od roku 1994 vydala osm románů (Slammerkin, The Sealed Letter aj.), z nichž několik bylo ověnčeno literárními cenami. Největšího ohlasu dosáhl její román Pokoj, jemuž se krom nominace na Bookerovu cenu dostalo i vřelého čtenářského přijetí.

Kavárna uvítala Janečkovou
22.09.2011

Kavárna uvítala Janečkovou

Vydala už devět knižních titulů a v listopadu pokřtí další s napínavým názvem Temnota. Jako první se s jejím obalem mohli seznámit návštěvníci hustopečské Literární kavárny. Jejím hostem byla tentokrát známá mladá spisovatelka Klára Janečková. „Obal, který jsem přivezla, je malý bonus pro moje příznivce. Čerstvě mi ho vydavatelství poslalo e–mailem a mně samotné se moc líbí,“ svěřuje se s radostí v hlase Janečková, která se živí jako školní psycholožka.

21.09.2011

I bez sexu je Mapa a území jedinečnou knihou

Michel Houellebecq se změnil. K nepoznání, ale opačným způsobem, než se dalo čekat. Pořád je tu cynický kritik, depresivní snob neschopný zařadit se do společnosti a prožívat emoce. Ale zklidnil se, neprovokuje prvoplánově, spíš z deprese než z arogance. Jako když sexuálně přeaktivní mladík s věčně vybouleným poklopcem zestárne, vyčerpá se, ale nezahořkne, jen se stane méně okázalým, skromnějším.

22. září 2011 vydává Ikar knihu proslulé módní návrhářky Blanky Matragi Jedu dál
20.09.2011

22. září 2011 vydává Ikar knihu proslulé módní návrhářky Blanky Matragi Jedu dál

Proslulá česká módní návrhářka, umělkyně a designérka již třicet let obléká manželky, sestry a dcery králů, emírů, šejchů a magnátů v zemích Perského zálivu i mnohé evropské celebrity. Je držitelkou řady ocenění českých i mezinárodních. Její v pořadí již druhá kniha popisuje napínavou a dramatickou cestu z Českomoravské vrchoviny až na nejvyšší světovou úroveň módy, odhaluje všechny další podoby její tvorby a přináší autentické osobní zážitky a zkušenosti.

19.09.2011

Vychází román populárního irského prozaika Columa McCanna - Zoli

Příběh volně inspirovaný osudem polské zpěvačky a básnířky Bronislawy Wajs, známé jako Papusza (1908–1987), přináší strhující svědectví o konci jedné z kultur tvořících pestrou mozaiku předválečné a poválečné středoevropské společnosti. Zoli zosobňuje Papusziny strázně, je křižovatkou celé řady protikladů: tradice versus modernita, ústní slovesnost vedle psané literatury, kočovnický život oproti usedlému, loajalita k Romům a naproti ní touha po „gádžovském“ vzdělání i uznání. McCann je tak trochu principálem i kazatelem mravů, trochu historikem i autorem alternativní historie – jako suverénní vypravěč vytvořil prostřednictvím svých postav plastickou mapu fiktivního světa, který však dobře známe.

23. 9. 2011 jsme otevřeli novou prodejnu bux.cz v OC Novodvorská Plaza
19.09.2011

23. 9. 2011 jsme otevřeli novou prodejnu bux.cz v OC Novodvorská Plaza

V pátek 23. 9. 2011 jsme pro Vás otevřeli prodejnu bux.cz v OC Novodvorská Plaza, Praha 4. Knihy, audioknihy, výtvarné a školní potřeby, hry, dárky, filmy, hudba, časopisy. Přijďte se k nám podívat! Vaše děti si pohrají v dětském koutku nebo si můžete v klidu posedět s přáteli či s dobrou knihou u šálku horké kávy v naší kavárně.

Příběh, který inspiroval Pedra Almodóvara k filmu Kůže, kterou nosím
16.09.2011

Příběh, který inspiroval Pedra Almodóvara k filmu Kůže, kterou nosím

Plastický chirurg Richard Lafargue a jeho krásná společnice Eva, hrdinové povídky Tarantule (1984), žijí v bizarním, odcizeném vztahu, skrytém před očima veřejnosti. Podivně odtažité Lafargueovo chování naznačuje, že lékař pod maskou úspěšného specialisty tají cosi velmi znepokojivého. A pak do hry vstoupí bankovní lupič hledaný pro vraždu policisty, jenž zoufale potřebuje skrýt svou pravou totožnost, nejlépe tak, že si nechá změnit obličej…

16.09.2011

Chůze do tmy

Vitální čtyřicátnice Rebecca v úzké sukni od Prady jde bojovat za osud svého nepříliš úspěšného časopisu o umění. Její oduševnělý manžel Peter nad sklenkou vína plánuje výstavu uprostřed své newyorské galerie a ještě netuší, že je možná gay. Rebečin okouzlující třiadvacetiletý bratr, příbuznými pro své již neočekávané narození a zřejmě i pro osobnostní „kvality“ přezdívaný Omyl nebo Míla (ve významu Mýlka), lelkuje na Mercer Street s gramem bílého prášku v kapse a ďábelským plánem. Peterovi Míla připomíná Rebeku, když byla o dvacet let mladší, a zároveň ho nutí myslet na jejich dceru Beu, která se životem motá podobně zoufale, jen z dosahu svých rodičů. Ne nadarmo se velice současný příběh románu Za soumraku od Michaela Cunninghama odehrává v melancholickém dubnu, měsíci bláznů; smráká se v něm nad světovou ekonomikou, těkavou hodnotou výtvarných děl, nad osudem jednoho manželství, nad mládím, zdravím a životními iluzemi.