Aktuality

12.12.2011

Vrazi? Šílenci? Ne, slavní skladatelé

Peprné historky ze života ctihodných umělců aneb poněkud nekonvenční dějiny vážné hudby představuje zábavná kniha Tajné životy slavných skladatelů texaské novinářky Elizabeth Lundayové.

Papež dostal českou Bibli, ilustrovanou surrealistou Salvadorem Dalím
09.12.2011

Papež dostal českou Bibli, ilustrovanou surrealistou Salvadorem Dalím

Dalším majitelem surrealistické Bible Dalí se stal papež Benedikt XVI. Převzal ji od generálního ředitele nakladatelství Euromedia Group Andrease Kaulfusse. Předání proběhlo 7. prosince během mše svaté ve Vatikánu.

Ve věku 90 let zemřel český výtvarník, ilustrátor a režisér animovaných filmů Zdeněk Miler.
01.12.2011

Ve věku 90 let zemřel český výtvarník, ilustrátor a režisér animovaných filmů Zdeněk Miler.

"Jsem smutný, ale pan Miler se dožil krásného věku. A stejně krásná je i práce, kterou odvedl. V kontaktu už jsem s ním nebyl tak často jako dřív, ale vím, že do poslední chvíle pracoval. Měl jsem ho velmi rád. To, jak nakreslil Krtka, odráží, jaký byl člověk. Vytvořil ho srdcem," řekl iDNES.cz zakladatel Země pohádek Vlastimil Král, který disponoval právy na Milerovu slavnou postavičku.

28.11.2011

Klaus na autogramiádě své nové knihy dal zhruba tisícovku podpisů

Téměř dvě hodiny dnes podepisoval prezident Václav Klaus svou novou knihu Evropská integrace bez iluzí, v níž přináší své argumenty proti unifikaci EU. Rozdal zhruba tisícovku podpisů. Při zahájení autogramiády dvouřadá fronta zájemců o podpis hlavy státu sahala od Paláce knih Luxor až k hotelu Jalta a dlouho se nijak netenčila.

Ve středu 23. listopadu proběhl křest knihy prezidenta V. Klause Evropská integrace bez iluzí.
25.11.2011

Ve středu 23. listopadu proběhl křest knihy prezidenta V. Klause Evropská integrace bez iluzí.

Křest se konal v Míčovně Pražského hradu.

24.11.2011

„Václav Klaus měl zase pravdu,“ řekl kancléř

„Václav Klaus měl prostě zase pravdu,“ uzavřel hradní kancléř Jiří Weigl svůj výklad o obsahu nové prezidentovy knihy. Ve 150stránkové publikaci nazvané Evropská integrace bez iluzí popisuje své zásadní téma. Kritizuje půl století evropského sjednocování, bujení paternalistického státu blahobytu, kde má každý nárok na vše, což celé vyústilo v dnešní hlubokou krizi. „Dnes nemine týden, aby nedošlo k setkání dvojice Sarkozy -Merkelová, která za nás a bez nás -s ustaranými tvářemi, ale i s profesionálně nacvičenými úsměvy -,řeší‘ budoucnost našeho kontinentu,“ píše prezident o lídrech Francie a Německa. Na slavnostní křest do Míčovny Pražského hradu přišlo mnoho Klausových stoupenců z rozličných prostředí. Například pražský arcibiskup Dominik Duka, poslanec Michal Doktor vystoupivší z ODS, lídr iniciativy D. O. S. T. Ladislav Bátora, zpěvák Ondřej Hejma, člen bankovní rady ČNB Kamil Janáček nebo ekonom Miroslav Ševčík.

24.11.2011

Evropa se ocitla ve slepé uličce, tvrdí prezident Klaus

Evropská integrace se dostala do slepé uličky. Prohlásil to při křtu své nové knihy Evropská integrace bez iluzí prezident Václav Klaus na Pražském hradě. „Dostali jsme se do slepé uličky a zbývá už jen cesta zpět, slepou uličkou žádné vpřed neexistuje,“ řekl Klaus s tím, že je třeba se zbavit „paternalistického státu blahobytu“ a zesílit význam národních států. „Zajímá mě pouze Evropa a my v ní, a ne tolik EU. Zajímá mě, jestli to, co se tam děje, nám prospívá či škodí,“ uvedl Klaus. Evropa je podle něj integrací „násilně unifikována, centralizována, harmonizována, postátňována a ideově zglajchšaltována“. Klaus podotkl, že sám iluze o EU nikdy neměl, takže ani nemá co ztrácet. „Půjde ale o to, aby iluzi začala ztrácet mlčící většina obyčejných lidí, kteří byli evropskou ideologii celá desetiletí sváděni na scestí,“ prohlásil.

18.11.2011

Dějiny trochu jinak

V posledním měsíci vyšly čtyři excelentní publikace přibližující Čechům jejich nedávnou historii. Každá z knížek volí jinou cestu – a každá z nich představuje naši minulost objevně a zajímavě.

03.11.2011

Od Šumavy přes ke klášteru v Plasích

Již jako třináctý svazek plánované 14dílné řady Velké turistické encyklopedie vychází Plzeňský kraj. Úctyhodný projekt nakladatelství Knižní klub se tak počíná uzavírat, zbývá vydat už jen závěrečný opus věnovaný Praze. Velkoryse pojatá edice pochází z pera známé autorské dvojice Petr David a Vladimír Soukup, jejich jména se objevila již na celé řadě obdobných publikací. Obdobně velkou řadu tematických encyklopedií (městské památkové rezervace, kostely, skanzeny...) vydalo před nedávném i nakladatelství Fortuna.

01.11.2011

Barevná vlastivědná procházka

Vychází velká a přehledná Encyklopedie českých zemí od pravěku do současnosti. Bude se hodit pod stromeček studentům i babičkám!