Aktuality

18.11.2011

Dějiny trochu jinak

V posledním měsíci vyšly čtyři excelentní publikace přibližující Čechům jejich nedávnou historii. Každá z knížek volí jinou cestu – a každá z nich představuje naši minulost objevně a zajímavě.

03.11.2011

Od Šumavy přes ke klášteru v Plasích

Již jako třináctý svazek plánované 14dílné řady Velké turistické encyklopedie vychází Plzeňský kraj. Úctyhodný projekt nakladatelství Knižní klub se tak počíná uzavírat, zbývá vydat už jen závěrečný opus věnovaný Praze. Velkoryse pojatá edice pochází z pera známé autorské dvojice Petr David a Vladimír Soukup, jejich jména se objevila již na celé řadě obdobných publikací. Obdobně velkou řadu tematických encyklopedií (městské památkové rezervace, kostely, skanzeny...) vydalo před nedávném i nakladatelství Fortuna.

01.11.2011

Barevná vlastivědná procházka

Vychází velká a přehledná Encyklopedie českých zemí od pravěku do současnosti. Bude se hodit pod stromeček studentům i babičkám!

19.10.2011

Man Bookerovu cenu dostal podle očekávání Julian Barnes

Na čtvrtý pokus dnes v Londýně získal anglický autor Julian Barnes prestižní Man Bookerovu cenu. Nejvýznamnější ocenění pro anglicky psaný román získal za knihu The Sense of an Ending (Pocit konce). Pětašedesátiletý Angličan Barnes byl mezi šesti nominovanými spisovateli favoritem. V minulosti byl už třikrát v užší nominaci.

12.10.2011

Rána na solar

Ke knihám, které mají reklamu v tubusu eskalátoru chrlícího lidi z metra, mívám nedůvěru. Z pocitu, že dobrá kniha se prodává sama, nebo kvůli předsudku, že pozoruhodná kniha nezajímá mainstream. Román Iana McEwana Solar tvořil jedno z okének pomyslného pojízdného komiksu na mnoha stanicích. Přesto je to skvělá kniha.

Přichází další ze severských krimirománů - Mlhy Ölandu!
11.10.2011

Přichází další ze severských krimirománů - Mlhy Ölandu!

Je chladný den na konci léta. Malý chlapec opatrně leze přes kamennou zídku u osamělého domu. Rozhlédne se po travnaté krajině Ölandu, vykročí do mlhy a beze stopy zmizí... Nikdo, rodina ani policie, jej už nikdy nespatří. O dvacet let později dostane Julie, matka zmizelého chlapce, od svého otce podivnou zprávu: má se vrátit na Öland pomoci mu hledat ztraceného vnuka. Poštou mu totiž přišel balíček, v němž byla chlapcova bota. Temná minulost se bolestně vrací a Julie je rozhodnuta odhalit tajemství na vlastní pěst. Brzy však zjišťuje, že jí chce někdo v pátrání za každou cenu zabránit. Je to snad domnělý vrah Nils Kant, muž, který měl být už dávno mrtvý? Mnozí lidé totiž stále věří, že tento muž dodnes bloudí pustinami Ölandu a zjevuje se ve chvíli, kdy přichází hodina stínů a ozývají se hlasy mrtvých...

Vychází dvanáctikilová  BIBLE DALÍ
27.09.2011

Vychází dvanáctikilová BIBLE DALÍ

Nakladatelství Euromedia Group vydává v limitovaném nákladu 444 kusů světový unikát – Bibli s ilustracemi Salvadora Dalího.

22.09.2011

Tematicky ojedinělý román, který byl nominován na Man Booker Prize

Euromedia Group – Knižní klub vydává román Emmy Donoghue - Pokoj.Emma Donoghue je spisovatelka, literární historička a autorka řady povídek a dramat. Narodila se roku 1969 v Irsku v akademicky vzdělané rodině a na dublinské univerzitě vystudovala angličtinu a francouzštinu. Od roku 1994 vydala osm románů (Slammerkin, The Sealed Letter aj.), z nichž několik bylo ověnčeno literárními cenami. Největšího ohlasu dosáhl její román Pokoj, jemuž se krom nominace na Bookerovu cenu dostalo i vřelého čtenářského přijetí.

Kavárna uvítala Janečkovou
22.09.2011

Kavárna uvítala Janečkovou

Vydala už devět knižních titulů a v listopadu pokřtí další s napínavým názvem Temnota. Jako první se s jejím obalem mohli seznámit návštěvníci hustopečské Literární kavárny. Jejím hostem byla tentokrát známá mladá spisovatelka Klára Janečková. „Obal, který jsem přivezla, je malý bonus pro moje příznivce. Čerstvě mi ho vydavatelství poslalo e–mailem a mně samotné se moc líbí,“ svěřuje se s radostí v hlase Janečková, která se živí jako školní psycholožka.

21.09.2011

I bez sexu je Mapa a území jedinečnou knihou

Michel Houellebecq se změnil. K nepoznání, ale opačným způsobem, než se dalo čekat. Pořád je tu cynický kritik, depresivní snob neschopný zařadit se do společnosti a prožívat emoce. Ale zklidnil se, neprovokuje prvoplánově, spíš z deprese než z arogance. Jako když sexuálně přeaktivní mladík s věčně vybouleným poklopcem zestárne, vyčerpá se, ale nezahořkne, jen se stane méně okázalým, skromnějším.