Aktuality

12.03.2013

Nové detektivky

08.03.2013

Spisovatel Jan Koubek, který loni debutoval v Odeonu prózou Matky, byl hostem Kateřiny Rathouské

Autor zdařilé prvotiny byl 5. března v 19 hodin hostem v pořadu Čajovna Českého rozhlasu Vltava. A vy se můžete zaposlouchat...

07.03.2013

8. dubna 2013 přijíždí irská spisovatelka LORNA BYRNEOVÁ představit svou knihu Andělské poselství naděje

Lorna Byrneová (*1955 v Dublinu) vždy vídala anděly, co její paměť sahá. Když byla ještě dítě, myslela si, že ty bytosti z jiného světa, které ji neustále provázejí, vidí každý. Ale její ne zcela normální chování bylo v očích dospělých znakem mentální zaostalosti. Dnes za ní přicházejí trpící a nešťastní lidé z celého světa pro útěchu a její léčitelské schopnosti, i teologové nejrůznějších církví se k ní utíkají o radu. Lorna má jejich plnou důvěru, pokud jde o schopnost komunikovat s duchy a anděly. V roce 2008 vyšla v Irsku a v Británii její kniha Andělé v mých vlasech, strhující kronika Lornina životního příběhu. Autorka v ní plasticky vylíčila své dětství v chudém Irsku, hledání práce v Dublinu a předčasnou smrt manžela. Její příběh se stal mezinárodním bestsellerem, byl přeložen do dvaceti šesti jazyků a vydán ve více než padesáti zemích. Lornina druhá kniha, Schody do nebe, měla obdobný úspěch. Třetí kniha, Andělské poselství naděje, je na prvním místě žebříčku bestsellerů britských nedělních novin The Sunday Times. V ČR ji v těchto dnech vydává Knižní klub.

07.03.2013

Smrt mladých? Příběh, který od čtenáře vyžaduje odvahu.

Každý z nás jednoho dne zemře. To je skutečnost, kterou si však ne vždy plně uvědomujeme. Už samo téma smrti je pro západní společnost tabu. Člověk ji, mnohdy podvědomě, vytěsňuje a zdráhá se o ní mluvit. Před utrpením, které přináší umírání, stále zavírá oči. A což teprve jde-­li o smrt dítěte nebo mladého člověka. Dospělý člověk umírající na některou z chorob je zápletkou tisíců knih. Jedna z pouček moderního spisovatelství dokonce zní, že v pořádném příběhu musí alespoň jeden člověk zemřít. Avšak téma dítěte se smrtelnou nemocí? To je v literatuře nejen pro mládež stále vzácné.

John Green:  HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY - láska ve stínu smrti
28.02.2013

John Green: HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY - láska ve stínu smrti

.....osteosarkom člověku občas sebere některou končetinu, na ochutnání. Když je spokojený, sežere ho pak celého..... 1. března 2013 vydává Knižní klub román Hvězdy nám nepřály. Je to příběh, který od čtenáře vyžaduje odvahu.

28.02.2013

Romance s grepovou příchutí

Terapii láskou zdobí oscarový herecký výkon Jennifer Lawrenceové a snaha vyprávět také jednou něco jinak. Romantická komedie patří k filmovým žánrům plnícím především funkci šidítka oslazujícího divákům jejich nepříliš utěšenou, chaotickou realitu. Milostné příběhy o dvou lidech, kteří byli stvořeni jeden pro druhého, energicky plnily tuto funkci už ve 30. letech – a snímek scenáristy a režiséra Davida O. Russella Terapie láskou, který právě přichází i do českých kin, není v tomto směru žádnou výjimkou. O to překvapivější je nadšené přijetí, s nímž se film setkal u odborníků udělujících výroční ocenění. Cena BAFTA za scénář a Zlatý glóbus pro dvaadvacetiletou představitelku hlavní ženské role, Jennifer Lawrenceovou, vydláždily snímku cestu k osmi oscarovým nominacím (včetně těch nejcennějších – za nejlepší film, režii a scénář). Cennou sošku sice nakonec získala jen hlavní představitelka, Terapie láskou však patří k nejoceňovanějším titulům loňského roku – a také nejpřeceňovanějším.

Bronzová medaile pro Škodu
26.02.2013

Bronzová medaile pro Škodu

V sobotu 23. února 2013 proběhlo celosvětové finále soutěže Gourmand World Cookbook Awards 2013. Mezi knihami z celého světa, které se probojovaly až sem, získala v tvrdé konkurenci třetí místo v kategorii First Cookbook (Knižní prvotina) knih vydaných v roce 2012, česká zástupkyně - „Škoda nevařit, kuchařka Martina Škody“.

25.02.2013

U nás neznámý, jinde povinná četba

Spisovatel John Green píše zdařilé knihy pro dospívající, jedna z nich u nás vyjde 1. března PRAHA V Americe ceněný autor, který pronikl na některých školách dokonce do povinné četby, to je pětatřicetiletý John Green. U nás se o něm takřka neví, ale změní se to první březnový den. V Knižním klubu totiž vyjde jeho nejnovější kniha Hvězdy nám nepřály. V zámoří Greenovo v pořadí páté dílo hned získalo obrovskou oblibu jak mezi čtenáři, tak mezi kritiky.

25.02.2013

V Británii se soutěží o cenu za nejpodivnější název knihy

S. Urban, autor Plánu N navštíví ČR
18.02.2013

S. Urban, autor Plánu N navštíví ČR

Politický thriller v kulisách šedivé socialistické reality nás zavede do Berlína roku 2011 - v této realitě je Německo stále rozděleno a ekonomicky funguje pouze jako tranzitní země pro ruský plyn... Tento románový debut nadějného německého autora krátce po svém vydání úspěšně atakoval trhy hned v pěti zemích. Začátkem března přijede do České republiky jeho autor, Simon Urban a můžeme se těšit na autorské čtení právě této úspěšné knihy!