Aktuality

Bohyně vaší kuchyně
05.02.2013

Bohyně vaší kuchyně

Dita Pecháčková miluje jídlo. A milovníci dobrého jídla milují ji. Její výpravná velkoformátová kuchařka, nazvaná prostě Deník Dity P., se stala celonárodním bestsellerem. A teď Dita míří ještě dál. „Už mě zase žádají o dotisk,“ konstatuje lakonicky Dita Pecháčková a ve vyhlášené pizzerii nedaleko náměstí Republiky náruživě esemeskuje. Svůj iPhone během našeho rozhovoru skoro neodloží. Za svůj úspěch se nestydí - nemá proč. Svou kuchařku nazvanou Deník Dity P., která se v uplynulém roce stala s 20 tisíci prodanými výtisky nakladatelskou senzací, dala dohromady jenom svou pílí, houževnatostí a s přesnou představou, jak má výsledné dílo vypadat.

...přichází Apokalypsa...
04.02.2013

...přichází Apokalypsa...

Spojením klasického knižního románu s filmovými záběry a zvukem vznikl nový produkt pro čtenáře, který nakladatel označuje jako digiromán. Prvním titulem pro české čtenáře je konspirační román z prostředí Vatikánu, který napsal Mario Giordano, autor populárního televizního seriálu Místo činu. Román Apokalypsa mohou číst a sledovat majitelé tabletů a některých mobilních telefonů, první dvě kapitoly si mohou stáhnout zdarma na http://www.digiroman.cz/.

Svátek všech zamilovaných
04.02.2013

Svátek všech zamilovaných

V posledních letech se k nám tento svátek pomalu dostává z anglosaských zemí a oblibu si získává hlavně mezi mladší populací. Lidé chtějící projevit náklonnost svému protějšku si vzájemně posílají různé pozornosti - od papírových přáníček, čokoládových srdíček po erotické prádélko, či romatický pobyt pro dva. A jako evergeeny mezi dárečky se stále drží i knihy - a proč by také ne? Knih s milostnou tématikou bylo sepsáno a vydáno nepočítaně a mnohé z nich se již staly klasikou, vzpomeňme například Dekameron, nebo Dámu s kaméliemi. A pokud chcete žhavou současnost - je tu Fifty shades - erotická románová trologie trhající prodejní rekordy napříč celou Zeměkoulí. U nás zatím vyšly první dva díly, první vydání bylo rozebráno ihned po vydání a podobně závratně rychle z pultů mizí i druhá vydání.

31.01.2013

Kniha Olympic 50 je důstojnou připomínkou legendy

Když kapelník skupiny Olympic Petr Janda předloni při představování autobiografické knihy Dávno přislíbil, že se jedná o jeho první a poslední dílo, nejeden fanoušek doufal, že tento závazek nedodrží. A dočkal se. Při příležitosti padesátých narozenin kapely se koncem loňského roku objevil v obchodech velkoformátový svazek Olympic 50 právě s textem Petra Jandy. Na dvě stě čtyřiceti stranách chronologicky popisuje dění uvnitř Olympiku a staví se při tom do role úsporného, ale čtivě vyprávějícího kronikáře. Takřka dokumentační charakter publikace podtrhuje seznam míst a dat konání 6686 koncertů, které se od roku 1963 podařilo věrohodně doložit.

24.01.2013

Výběr knih

24.01.2013

Cesty domů

Začátek roku využili herci seriálu Cesty domů k pokřtění už druhého dílu knižní podoby příběhů svých postav. Zájemcům, kteří si do pražského Luxoru přišli nechat knížku podepsat, popřáli hodně štěstí a zdraví, stejně jako autorce knihy Miroslavě Besserové. Ta totiž na křest přišla s odeznívající virózou. A protože chřipka řádí všude kolem, s virózou vstoupila do nového roku i Klára Jandová představitelka Helči Kosíkové.

Báječné zimní LISTOVÁNÍ!
23.01.2013

Báječné zimní LISTOVÁNÍ!

Dlouhé večery jsou jako stvořené k tomu, abyste si zalezla pod deku a přečetla si knížku. Kterou si vyberete?

Ikar vydává biografii LINCOLN z pera Doris Kearns Goodwinové
22.01.2013

Ikar vydává biografii LINCOLN z pera Doris Kearns Goodwinové

První vydání biografie Lincoln: Tým rivalů obdrželo šest literárních cen včetně ceny kritiků, získalo americké ocenění Kniha roku a prodalo se jí přes milion výtisků. Pulitzerovou cenou vyznamenaná historička Doris Goodwinová, jež zmapovala životy Kennedyho, Roosevelta a dalších amerických prezidentů, na ní pracovala deset let. Lincolna znázorňuje jako plného paradoxů: baviče a vážného muže, hravého vypravěče a nelítostného politického hráče, prozíravého vůdce a zranitelného otce. Text získal na autentičnosti také díky výstřižkům z dobových novin, citátům kolegů a úryvkům z osobních dopisů a deníků.

10 rad, jak stát za hřích v každém věku
21.01.2013

10 rad, jak stát za hřích v každém věku

Nelámejte nad sebou hůl. Na lásku, spokojenost a šarm není nikdy pozdě. Pokud vám v životě chybí, budete muset něco změnit. STOJÍ TO ZA TO! Kolegyně přišla se zprávou, že američtí vědci zjistili, že mládí končí ve čtyřiceti. Všechny jsme začaly počítat, kolik let nám ještě zbývá, nebo dokonce jak moc jsme „za čárou“. Nakonec jsme nad statistikou mávly rukou, protože nám došlo, že cítit se mladě, skvěle vypadat a být sexy můžete prostě kdykoliv, bez ohledu na datum v občance. Jen to nesmíte nikdy vzdát.

Právě vychází knižní předloha Spielbergova Lincolna!
21.01.2013

Právě vychází knižní předloha Spielbergova Lincolna!

Životopisný film Stevena Spielberga o americkém prezidentovi Abrahamu Lincolnovi drtí v současné době oscarové nominace a příští týden vtrhne i do českých kin. V nakladatelství Ikar právě vychází kniha, která byla jeho předlohou. Nese název Lincoln: Tým rivalů.