Aktuality

Strhující historická sága pokračuje
26.04.2013

Strhující historická sága pokračuje

26. dubna 2013 vydává Knižní klub český překlad očekávaného románu Kena Folletta STOLETÍ 2: ZIMA SVĚTA.

Opravdová DRSNÁ ŠKOLA!!
23.04.2013

Opravdová DRSNÁ ŠKOLA!!

Komiks Drsná škola si získal nejen přízeň fanoušků, ale byl velice příznivě hodnocen i z odborného hlediska, získal například "komiksového Oskara" - ocenění Eisner Award. Také naši novináři nešetří chválou, jak dokládá výběr z recenzí z českých periodik.

23.04.2013

Knižní tipy: Sever nejsou jen detektivky. Taky lidskost a melancholie

Předchozí román norského autora Pera Pettersena Jít krást koně byl vydán v 37 jazycích. Čeština byla v roce 2007 jedním z nich. Úspěšná byla i próza, vycházející česky nyní.

22.04.2013

Pražské věže

Kniha Pražské věže není banální encyklopedií ani publikací pro turisty, byť vychází i v anglické jazykové mutaci. Nejpřesnější žánrové vymezení by asi znělo obrazová publikace. Ve Švýcarsku žijící český malíř Aleš Jiránek se inspiroval známou Sadelerovou rytinou pražského panoramatu z přelomu šestnáctého a sedmnáctého století a namaloval na ní zachycené dominanty metropole v jejich současném stavu.

19.04.2013

Detektivkám vládne Milénium

Třikrát napětí: komiksová podoba Larssona jiskří v bublinách, Jo Nesbo má drastickou následovnici, duchové pátrají po násilném žháři. Jedna dobrá detektivka, jeden duchařský thriller a hlavně dlouho očekávaný komiks podle Larssonova Milénia. Kdo touží po napětí, přijde si s novými knihami na své.

Vágner slavný jako Krokodýl Dundee!
19.04.2013

Vágner slavný jako Krokodýl Dundee!

Kousky nejlepšího českého rybáře Jakuba Vágnera brzy uvidí 1,7 miliardy diváků týdně! Na celém světě sledovaný televizní kanál Discovery se totiž rozhodl koupit od České televize dokumentární seriál Rybí legendy Jakuba Vágnera. Je to vůbec poprvé, kdy Discovery sama oslovila »čétéčko« a projevila zájem o její televizní tvorbu. Jakub přitom má už delší dobu vlastní pořad i na digitální televizi časopisu National Geographic.

17.04.2013

Pohádka, v níž dobro nezvítězí

Severská literatura je v poslední době v centru pozornosti čtenářů. Mohou za to sice většinou detektivky a jména jako Stieg Larsson či Jo Nesbo, neméně pozoruhodný a ve světě již známý ale je i dánský spisovatel Jonas T. Bengtsson. V češtině mu právě vychází jeho zvláštní románový příběh nazvaný Pohádka, a navzdory názvu jde o prózu s nejednoznačným vyzněním. Nejde tedy o nějakou novou variaci na prastaré „pohádkové" téma, v centru nestojí morální ponaučení o nezpochybnitelném vítězství dobra nad zlem. Objevující se tu však klasické pohádkové motivy, s typickým pohádkovým příběhem má kniha společný také narativní vyprávěcí styl.

15.04.2013

Člen bojového týmu popisuje, jak plakal nad tělem bin Ládina

Jsou to dva roky, co americké jednotky zabily vůdce al-Káidy. Jeden z vojáků tajného komanda napsal román Nelehký den, v němž popisuje výcvik, akci v Pákistánu i návrat s mrtvolou teroristy. Ve skutečnosti se jmenuje Matt Bissonnette, knihu No Easy Day však vydal pod pseudonymem Marck Owen. Má za sebou mise v Iráku, Afghánistánu, v Africkém rohu, bojoval proti somálským pirátům, účastnil se války v Pákistánu. No Easy Day se do češtiny překládá jako Nelehký den a u nás kniha vyjde za týden, krátce předtím, než uplynou dva roky od smrti Usámy bin Ládina. Právě o plánování akce a zastřelení nejhledanějšího muže planety Nelehký den vypráví. „Deset let po teroristických útocích a s osmiletou zkušeností, kdy jsme pronásledovali a zabíjeli vůdce al-Káidy, nás dělily minuty od spuštění na laně do bin Ládinova opevněného objektu. Ještě den předtím nikdo z nás nevěřil, že Washington misi schválí,“ popisuje autor na začátku knihy.

O půlnoci a v rouškách. Japonci stáli fronty na nového Murakamiho
15.04.2013

O půlnoci a v rouškách. Japonci stáli fronty na nového Murakamiho

V Japonsku se za značného zájmu fanoušků začal prodávat nový román spisovatele Harukiho Murakamiho. "Dneska nebudu spát, dokud to nedočtu," svěřil se dvacetiletý Kazuki Jamašita poté, co si konečně koupil výtisk v tvrdé vazbě. Novinka vychází tři roky po vydání Murakamiho posledního titulu. Nadšení "Harukisté" o nové knize nevěděli předem prakticky nic, podléhala přísnému utajení až do tamní půlnoci (čtvrtek 17 hodin SELČ). Známý byl jen název: Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho roky putování.

12.04.2013

S jídlem roste CHUŤ

NEVÍTE, CO DOMA UVAŘIT SVÝM PŘÁTELŮM VÍTE D ČI PARTNEROVI? NECHTE SE INSPIROVAT TĚMITO ORIGINÁLNÍMI I KUCHAŘKAMI!