Aktuality

S. Urban, autor Plánu N navštíví ČR
18.02.2013

S. Urban, autor Plánu N navštíví ČR

Politický thriller v kulisách šedivé socialistické reality nás zavede do Berlína roku 2011 - v této realitě je Německo stále rozděleno a ekonomicky funguje pouze jako tranzitní země pro ruský plyn... Tento románový debut nadějného německého autora krátce po svém vydání úspěšně atakoval trhy hned v pěti zemích. Začátkem března přijede do České republiky jeho autor, Simon Urban a můžeme se těšit na autorské čtení právě této úspěšné knihy!

12.02.2013

Lorna Byrne - „Ta Která Mluví S Anděly"

Tato známá a duchovně velmi osvícená dáma navštíví v rámci svého turné Českou rebubliku, její příznivci se mohou těšit na autogramiády a na přednášku, kde jistě předá část své vniřní síly a duchovní rovnováhy svým fanouškům.

Bohyně vaší kuchyně
05.02.2013

Bohyně vaší kuchyně

Dita Pecháčková miluje jídlo. A milovníci dobrého jídla milují ji. Její výpravná velkoformátová kuchařka, nazvaná prostě Deník Dity P., se stala celonárodním bestsellerem. A teď Dita míří ještě dál. „Už mě zase žádají o dotisk,“ konstatuje lakonicky Dita Pecháčková a ve vyhlášené pizzerii nedaleko náměstí Republiky náruživě esemeskuje. Svůj iPhone během našeho rozhovoru skoro neodloží. Za svůj úspěch se nestydí - nemá proč. Svou kuchařku nazvanou Deník Dity P., která se v uplynulém roce stala s 20 tisíci prodanými výtisky nakladatelskou senzací, dala dohromady jenom svou pílí, houževnatostí a s přesnou představou, jak má výsledné dílo vypadat.

...přichází Apokalypsa...
04.02.2013

...přichází Apokalypsa...

Spojením klasického knižního románu s filmovými záběry a zvukem vznikl nový produkt pro čtenáře, který nakladatel označuje jako digiromán. Prvním titulem pro české čtenáře je konspirační román z prostředí Vatikánu, který napsal Mario Giordano, autor populárního televizního seriálu Místo činu. Román Apokalypsa mohou číst a sledovat majitelé tabletů a některých mobilních telefonů, první dvě kapitoly si mohou stáhnout zdarma na http://www.digiroman.cz/.

Svátek všech zamilovaných
04.02.2013

Svátek všech zamilovaných

V posledních letech se k nám tento svátek pomalu dostává z anglosaských zemí a oblibu si získává hlavně mezi mladší populací. Lidé chtějící projevit náklonnost svému protějšku si vzájemně posílají různé pozornosti - od papírových přáníček, čokoládových srdíček po erotické prádélko, či romatický pobyt pro dva. A jako evergeeny mezi dárečky se stále drží i knihy - a proč by také ne? Knih s milostnou tématikou bylo sepsáno a vydáno nepočítaně a mnohé z nich se již staly klasikou, vzpomeňme například Dekameron, nebo Dámu s kaméliemi. A pokud chcete žhavou současnost - je tu Fifty shades - erotická románová trologie trhající prodejní rekordy napříč celou Zeměkoulí. U nás zatím vyšly první dva díly, první vydání bylo rozebráno ihned po vydání a podobně závratně rychle z pultů mizí i druhá vydání.

31.01.2013

Kniha Olympic 50 je důstojnou připomínkou legendy

Když kapelník skupiny Olympic Petr Janda předloni při představování autobiografické knihy Dávno přislíbil, že se jedná o jeho první a poslední dílo, nejeden fanoušek doufal, že tento závazek nedodrží. A dočkal se. Při příležitosti padesátých narozenin kapely se koncem loňského roku objevil v obchodech velkoformátový svazek Olympic 50 právě s textem Petra Jandy. Na dvě stě čtyřiceti stranách chronologicky popisuje dění uvnitř Olympiku a staví se při tom do role úsporného, ale čtivě vyprávějícího kronikáře. Takřka dokumentační charakter publikace podtrhuje seznam míst a dat konání 6686 koncertů, které se od roku 1963 podařilo věrohodně doložit.

24.01.2013

Výběr knih

24.01.2013

Cesty domů

Začátek roku využili herci seriálu Cesty domů k pokřtění už druhého dílu knižní podoby příběhů svých postav. Zájemcům, kteří si do pražského Luxoru přišli nechat knížku podepsat, popřáli hodně štěstí a zdraví, stejně jako autorce knihy Miroslavě Besserové. Ta totiž na křest přišla s odeznívající virózou. A protože chřipka řádí všude kolem, s virózou vstoupila do nového roku i Klára Jandová představitelka Helči Kosíkové.

Báječné zimní LISTOVÁNÍ!
23.01.2013

Báječné zimní LISTOVÁNÍ!

Dlouhé večery jsou jako stvořené k tomu, abyste si zalezla pod deku a přečetla si knížku. Kterou si vyberete?

Ikar vydává biografii LINCOLN z pera Doris Kearns Goodwinové
22.01.2013

Ikar vydává biografii LINCOLN z pera Doris Kearns Goodwinové

První vydání biografie Lincoln: Tým rivalů obdrželo šest literárních cen včetně ceny kritiků, získalo americké ocenění Kniha roku a prodalo se jí přes milion výtisků. Pulitzerovou cenou vyznamenaná historička Doris Goodwinová, jež zmapovala životy Kennedyho, Roosevelta a dalších amerických prezidentů, na ní pracovala deset let. Lincolna znázorňuje jako plného paradoxů: baviče a vážného muže, hravého vypravěče a nelítostného politického hráče, prozíravého vůdce a zranitelného otce. Text získal na autentičnosti také díky výstřižkům z dobových novin, citátům kolegů a úryvkům z osobních dopisů a deníků.