Aktuality

Alena Mornštajnová
06.11.2017

Literární večer Slova mají křídla

Ve středu 15. listopadu 2017 se v Malé vile Památníku národního písemnictví bude konat literární večer Slova mají křídla, na který bychom vás chtěli srdečně pozvat. Vystoupí zde Alena Mornštajnová, autorka populárního románu Hana, básník Miroslav Kovářík, nebo básník a písničkář Petr Linhart.

Vánoční rádce
03.11.2017

Náš vánoční rádce

Nevíme jak vám, ale nám k Vánocům udělala vždycky největší radost nějaká pěkná knížka! Netušíte ještě, co by se blízkým mohlo zalíbit? Nebo Ježíšek trochu tápe? Nejen pro něj jsme připravili přehledného vánočního rádce. Výběr budeme ob týden obměňovat, aby bylo pátrání po dárcích o to snazší.

Výhodný balíček historických románů
02.11.2017

Úlovek měsíce - kvalitní knihy za pakatel

Od listopadu dramaticky zlevňujeme knížky v sekci Úlovek měsíce. Nyní můžete ušetřit až 80% na desítkách zajímavých titulů všech žánrů. A to ani nemluvíme o výhodných tematických balíčcích, ve kterých vás knihy vyjdou ještě levněji!

Tým Buxu doporučuje
02.11.2017

Náš tým doporučuje - 1. díl

Čtete rádi, ale nemáte čas sledovat, co vychází? Nezoufejte, od toho jsme tady! Otevíráme novou rubriku, ve které vám tým Buxu doporučí největší knižní trháky i neprávem opomíjené literární klenoty. V rubrice Náš tým doporučuje najdete ob týden naše tipy na kvalitní čtivo, za které se můžeme osobně zaručit. Dnes bychom se vám rádi představili, zmínili naše oblíbené žánry a rovnou doporučili po třech výborných knížkách, se kterými určitě neuděláte chybu. Pojďme na to!

A to je manga! Mimo jiné...
01.11.2017

Koutek japonského komiksu 13 - Manga mišmaš, aneb Na koho se nedostalo

Všechno krásné musí skončit a výjimkou není ani náš pravidelný koutek japonského komiksu. Dnes se ještě v rychlosti podíváme na několik dalších sérií, které u nás vycházely a byla by škoda je opomenout – a příští týden se v závěrečném díle s Japonskem rozloučíme zvučným „sajonara“!

Soutěžte s Buxem
01.11.2017

SOUTĚŽTE s Buxem a VYHRAJTE nákup na Mall.cz za 3 000 Kč!

Žijete knihami? Chodíte spát s Deaverem a vstáváte s Němcovou? Máte v malíčku současnou i klasickou literaturu? Zkuste štěstí v našem literárním kvízu o hodnotné ceny!

Vlastimil Vondruška přebírá ocenění
30.10.2017

Vlastimil Vondruška získal vyznamenání Za zásluhy

V sobotu 28. října 2017 obdržel vysoké státní vyznamenání Za zásluhy jeden z nejúspěšnějších a nejplodnějších českých spisovatelů, Vlastimil Vondruška. Srdečně gratulujeme a dodáváme – kdo, když ne Vondruška?

John Grisham - Píšťalka
27.10.2017

Co bude vycházet - začátek listopadu

Od listopadu oficiálně začíná vánoční sezona a my pojedeme pěkně zostra! Svoje novinky v listopadu vystřelí mimo jiné Liane Moriarty, John Grisham, Jeffery Deaver, Dmitry Glukhovsky nebo česká prozaička Michaela Klevisová.

Liane Moriarty
26.10.2017

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 1. poloviny listopadu)

Za rohem máme sychravý listopad, který s sebou nese ideální povětrnostní podmínky na čtení! Jako každé dva týdny vám Bux doporučuje několik titánů světové literatury, kteří budou v nadcházejících dnech slavit narozeniny. Srdečně gratulujeme a nabízíme pár drobečků z jejich tvorby a života.

Fullmetal Alchemist - Edward a Alphonse
25.10.2017

Koutek japonského komiksu 12 - Ocelový alchymista, aneb Něco za něco!

I jiné mangy mají hrdiny s tragickou minulostí, ale z těch mainstreamových nejspíš vede Ocelový alchymista. V tomto překvapivě temném šónenu ožívá moderní zpracování faustovské legendy (a ukazuje, že i s ďáblem může být občas docela legrace).