Aktuality

Chuck Palahniuk
14.02.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 2. poloviny února 2018)

Jako každé dva týdny, Bux gratuluje k narozeninám českým i světovým spisovatelům. V druhé polovině února slaví třeba Hana Marie Körnerová nebo Chuck Palahniuk.

Jaroslav Kmenta
12.02.2018

Beseda a autogramiáda ke knize Boss Babiš

Andrej Babiš je jméno, které přitahuje investigativce již několik let, loni o něm dokonce vydal novou publikaci nejznámější český investigativní žurnalista, Jaroslav Kmenta. Kmentova kniha Boss Babiš dosáhla nebývalého čtenářského ohlasu a stala se jednou z nejprodávanějších publikací roku 2017. Nyní chystá Kmenta ke knize besedu, spojenou s autogramiádou.

Henning Mankell
02.02.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 1. poloviny února 2018)

Jako každé dva týdny blahopřejeme všem oslavencům, nejen těm v literární sféře - ale přece jen, knihy nás zajímají nejvíc! Tentokrát si připomeneme narozeniny Johna Grishama, George Simenona nebo Ransoma Riggse.

V zajetí Atlantiku
24.01.2018

Křest knihy V zajetí Atlantiku

Inna Václavová je srdcařka - a její srdce patří moři. Ve čtvrtek 1. února bude novinářka, námořnice, spisovatelka a mistryně světa v jachtingu křtít svou novou knihu, V zajetí Atlantiku. Chcete vědět více?

Agonie smrti
22.01.2018

Akce: Mrazivé severské krimi

Dlouhé polární noci, za oknem mráz a zasněženými ulicemi jinak poklidných skandinávských metropolí obchází děs a hrůza. V ponurém lednu je na čtení severských kriminálek zdaleka nejlepší atmosféra, tak jsme pro vás vybrali (a náležitě zlevnili) ty nejchytřejší, nejdrsnější a nejtemnější kusy, ze kterých by vám běhal mráz po zádech i v půlce srpna! Čtěte dál!

Jaroslav Rudiš
19.01.2018

Jaroslav Rudiš obdržel německou Cenu literárních domů

Český spisovatel Jaroslav Rudiš obdržel prestižní německou Cenu literárních domů. Srdečně gratulujeme! Rudiš si uznání za svou rozmanitou a obsáhlou tvorbu rozhodně zaslouží.

Eugen Brikcius
17.01.2018

Křest knihy Postila

K příležitosti vydání nové knihy Postila pořádá Knihovna Václava Havla křest knihy a besedu s autorem Eugenem Brikciem, na které bychom vás chtěli pozvat.

Odpověď
15.01.2018

Akce: Předsevzetí

Dáváte si každý rok novoroční předsevzetí, ale nějak to nikdy nedopadne? Ještě není všem dnům konec. Dali jsme hlavy dohromady a přinesli jsme vám výběr užitečných motivačních publikací, které ve vaší knihovničce určitě nezapadnou.

Haruki Murakami - 2017
11.01.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 2. poloviny ledna 2018)

V našem prvním letošním blahopřání jsme nedopatřením vynechali jednoho z velikánů současné prózy. Naštěstí jsme to ještě podchytili včas a pro případ, že by naši rubriku pravidelně sledoval, nám nezbývá než říci - vše nejlepší, pane Murakami!

Karin Slaughter
03.01.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 1. poloviny ledna 2018)

Přejeme vše nejlepší nejen do nového roku, ale také oslavencům z literárního prostředí. Pojďte si s námi připomenout slavné a úspěšné autory, kteří v těchto dnech budou slavit narozeniny!