Aktuality

Sladkosti bez výčitek
01.12.2014

Sladkosti bez výčitek

Nakladatelství FORTUNA LIBRI vydalo jedinečnou knihu chutných a zdravých dezertů, které neobsahují klasickou mouku ani klasický cukr. Zkuste hřešit zdravě!

Vánoční tipy: knihy pro dámy
28.11.2014

Vánoční tipy: knihy pro dámy

Pánové mi jistě dají za pravdu: vybírat pro ženy knížky na Vánoce není vůbec snadné! Dokonce i my, kdo se knihami zabýváme profesionálně, s tím máme problémy. No dobře, asi máme přece jen trochu větší přehled. Do rukou se nám koneckonců dostávají i knihy, které bychom dobrovolně nečetli.

MŮJ TIP: Knížka jako dárek pro chlapa
28.11.2014

MŮJ TIP: Knížka jako dárek pro chlapa

Jako knihomol samozřejmě nemůžu jinak – knížku si pod stromečkem najde každý. Dokonce i chlapi. Dokonce i ti, co tvrdí, že nečtou. Díky dlouholetým zkušenostem už mi ani nepřijde tak těžké něco pro ně najít.

21.11.2014

Akce StB „Margot“

Ukázka z nové knihy Petra Zídka Hana Benešová: Neobyčejný příběh manželky druhého československého prezidenta (1885-1974)

21.11.2014

Děvče s Nobelovou cenou

Když se tálibánští velitelé z pákistánského údolí Svát jednomyslně shodli, že Malála Júsufzáí musí zemřít, bylo jí teprve čtrnáct let. Ona však navzdory vážným zraněním atentát přežila a její hlas na podporu práva dívek a žen na vzdělání sílí. Představujeme vám mladou ženu, která se ničeho nebojí. A ví to o ní celý svět.

18.11.2014

NOVINKA: Rainbow Rovellová - Eleanor a Park

Jako Romeo a Julie. Zapomeňte na slaďák Hvězdy nám nepřály, je tu Eleanor a Park. V romanci ze střední školy musí dospívající čelit rasistickým spolužákům, chudobě i opileckému nevlastnímu otci. Stojí tu sami dva proti světu, útěchu nacházejí v komiksech a v muzice. Hollywood chystá film.

18.11.2014

Murakami překvapuje brutalitou

Nakladatelství Odeon vydalo už jedenáct románů Harukiho Murakamiho a jednu jeho povídku. Teď přichází s druhou, jmenuje se Podivná knihovna, podobně jako loňský Spánek i ji ilustrovala německá výtvarnice Kat Menschiková. A souznění obrazu a slov dotváří silný čtenářský zážitek.

Poprvé se v češtině představuje nejsledovanější americká blogerka, která s břitkým humorem glosuje svůj život
18.11.2014

Poprvé se v češtině představuje nejsledovanější americká blogerka, která s břitkým humorem glosuje svůj život

V knize FAKT SE TO STALO? se poprvé v češtině představuje nejsledovanější americká blogerka Jenny Lawson! S černým, politicky nekorektním, často bizarním humorem glosuje svůj život.

Vraťte se na stromy a budete fit!
13.11.2014

Vraťte se na stromy a budete fit!

Na českou kotlinu začali útočit bohové zdraví, štíhlosti a krásy! Útok je veden zvenčí, ale hrozí i vnitřní nepřítel! Česká kuchyně je prý nezdravá! Je to sice blábol, ale své uctívače si najde. Kdo (možná, spíš která) nevyzkoušel alespoň jednou za život nějakou zaručenou dietu, ať zvedne ruku! Knižní trh nabízí dostatečný výběr. Jsme tlustí a líní. Máme tlusté děti, kolem nás se valí tzv. američtí tlusťoši a tlusťošky. My starší si vybavujeme svá školní léta, kdy posměch spolužáků budila ve třídě jediná baculatá a nemotorná holčička nebo chlapeček. Teď jsou jich plné školy. Atakovaní reklamou krásných, mladých, šťastných a štíhlých lidí zjišťujeme, že bychom takoví chtěli být také. Věčné téma diet a hubnutí je zase tu!

Vychází jedna z nejlepších biografií Boba Dylana, které byly kdy napsány
13.11.2014

Vychází jedna z nejlepších biografií Boba Dylana, které byly kdy napsány

Renomovaný americký novinář a spisovatel David Dalton vykresluje detailní portrét rockové ikony a nabízí možnou odpověď na otázku, kdo je „pravý“ Bob Dylan. Biografie jedinečného mohykána vyniká originálním pojetím a obrazným jazykem.