Aktuality

27.10.2014

Knihy jen pro silné povahy

Režisér Jakub Kohák pokřtí Hladový oheň, nový psychothriller švédské dvojice Erik Axl Sund, 5. listopadu v podniku Krásný ztráty.Bojíte se rádi a jen tak něco vás nerozhází? Slavný horor Dracula je pro vás čajíček a filmy Sirotčinec či Sinister „příjemná podívaná“? Je čas otevřít drsnější knihu. Pokud tak ale učiníte, pak si nestěžujte. My vás varovali.

Kavky nad městem - křest knihy v Českém Krumlově
27.10.2014

Kavky nad městem - křest knihy v Českém Krumlově

23. října se Českém Krumlově v prostorách Městské knihovny konal křest knihy Vlasty Duškové Kavky nad městem. Byl hojně navštívený, knihu pokřtil spisovatel František Niedl, jedním z hudebníků, kteří poskytli hudební doprovod, je výtvarník Jindra Čapek.

Naprosto hrozná soutěž
23.10.2014

Naprosto hrozná soutěž

23.10.2014

Knihománie 2014

Šestnáct tuzemských nakladatelů uvede ve středu 22. října na trh 22 novinek, které patří k tomu nejzajímavějšímu, co se chystá na podzimní knižní sezonu. Začne tím čtvrtý ročník Knihománie, která potrvá do 22. listopadu. Devět z nových titulů je původní česká tvorba. Doplní je zahraniční bestsellery od Haruki Murakamiho, Johna Greena, Jonase Jonassona nebo Jefferyho Deavera. Vedle sebe se představí detektivky, romány pro ženy, encyklopedie, kuchařky i knihy pro děti. K nákupu každého z 22 titulů čtenáři dostanou jako dárek knihu „333 KŘÍŽOVEK“.

13.10.2014

Ben Affleck - Vážně věříte, že jsem ji zabil?

Dočkal se Ben Affleck životní role? Je to docela dobře možné. Režisér David Fincher jej obsadil do filmu Zmizelá, který pojednává o jednom odcizeném manželství, jež po pěti letech dospělo k zániku. „Dosud nikdy jsem nepracoval na filmu, který by víc rozděloval ženy a muže v pohledu na to, co se na plátně vlastně děje. Myslím, že až budou lidé vycházet z kina, budou mít na toto téma úplně rozdílné názory,“ říká herec.

13.10.2014

Labyrint: Útěk - Filmová adaptace knižního sci-fi hitu přináší mnohem více, než se na první pohled zdá

Čím dál tím více se mi potvrzuje mé přesvědčení, že je dobré chodit na filmy, aniž byste o nich cokoliv věděli. Jedině takto nepřipraveného diváka může filmové dílo zasáhnout plnou silou. Ve chvíli, kdy vám kus děje vyprávěl kamarád (a nezapomněl samozřejmě přidat vlastní názor) nebo jste četli knižní předlohu nebo jste viděli všechny dostupné trailery, není už vaše vědomí čisté, ale vcházíte do kina ovlivnění a s předsudkem. Třeba jako v případě, že si nejprve přečtete tuto recenzi a pak teprve začnete zjišťovat, v kterém nejbližším kinosále film dávají. Měl bych vám tedy vlastně říct, abyste nechali čtení a šli na film rovnou, ale je mi jasné, že už jste předem okoukli hodnocení a teď jste zvědaví, proč ten Žďárek nadělil filmu tolik? No, jestli to musíte vědět, čtěte dál. Ostatně, stejně už je pozdě. Nyní už v sobě máte informaci, že je tu někdo, kdo film považuje za velmi, ale opravdu velmi vydařený. A to člověka ovlivní.

Výsledky soutěží
06.10.2014

Výsledky soutěží

„Já, poutník“ od Terryho Hayese je podle světových kritiků nejlepším thrillerem roku 2014
03.10.2014

„Já, poutník“ od Terryho Hayese je podle světových kritiků nejlepším thrillerem roku 2014

Nakladatelství Knižní klub vydá 1. října 2014 knižní debut hollywoodského scénáristy Terryho Hayese „Já, poutník“. Objemný román čítající v českém překladu Pavla Medka 760 stran recenzenti označují za nejlepší thriller roku 2014 či dokonce nejlepší knihu tohoto roku. Hayes kombinuje prvky špionážního a kriminálního thrilleru a vypráví sugestivní příběh dvou mužů, kteří stojí na opačném konci dobra a zla. Kniha zaujala nakladatele ve více než 20 zemích a chystá se i filmová adaptace.

Kimberly McCreight: Hlavní je se nevzdát
02.10.2014

Kimberly McCreight: Hlavní je se nevzdát

Ačkoli se o tom v souvislosti s touto knihou moc nemluví, Případ Amelia je založený na skutečné události. Psalo se o tom tehdy v novinách, úspěšná a oblíbená studentka skočila ze střechy své školy v Daltonu. Podobných příběhů by se ovšem našlo víc. Koneckonců o šikaně se hodně mluví. O něco horší už je to s tím, jak špatnou situaci účinně řešit.

Jak jen to ten Fincher dělá?
02.10.2014

Jak jen to ten Fincher dělá?

Thriller o pohřešované ženě: kolik takových jsme už viděli. Zmizelá ovšem není televizní „béčko“ na sobotní půlnoc. Vlastně vůbec není tím, čím se být zdá. Natočil ji totiž DAVID FINCHER. Starý dobrý David Fincher. Tvůrce špičkových thrillerů, jako Zodiac, Klub rváčů anebo Sedm, je ve formě. Jak známo, žánr je pro Finchera záminka. Respektuje ho a vytěží, ale nikdy nezůstane pouze u něj. Začíná zásadně tam, kde druzí končí – zbožňuje nejistotu a hru na co kdyby. Zmizelá si přitom hraje téměř nejnáruživěji ze všech jeho dosavadních snímků. Umí být tíživá a temná, ale i rozkošnicky cynická, ba dokonce vtipná – i když samozřejmě oním fincherovsky mrazivým způsobem.