Aktuality

08.12.2014

Když není kam se vrátit

Pierre Lemaitre popisuje osudy vojáků z první světové války Francouzský spisovatel Pierre Lemaitre (1951) vstupuje na český trh s razancí. Kniha Zlín zahajuje autorovu sérii s detektivem Camillem Verhoevenem thrillerem Alex, který v roce 2013 získal od britského sdružení autorů krimi cenu za nejlepší překladový titul. A Euromedia-Odeon nabízí román Na shledanou tam nahoře, ověnčený taktéž loni prestižní francouzskou Goncourtovou cenou, který kriminální zápletku obohacuje o historické kulisy, sociální antagonismy a morální dilemata. Udělení nejvýznamnější literární ceny autorovi, jenž měl dosud publikum mezi čtenáři thrillerů, vnímala francouzská média jako posun od lpění na literární výjimečnosti k důrazu na schopnost díla oslovit široké publikum. Volba profesionální poroty, která román označila za nejlepší dílo roku, byla komentována i jako další důkaz kapitulace literárních kruhů před komercializací.

Martin Sichinger, držitel Literární ceny Knižního klubu, přichází s napínavým románem ze Šumavy: MEYROVO SKLO
03.12.2014

Martin Sichinger, držitel Literární ceny Knižního klubu, přichází s napínavým románem ze Šumavy: MEYROVO SKLO

V nakladatelství 65. pole vychází napínavý román o hledání pokladu, který lze číst jako příběh šumavského sklářství: MEYROVO SKLO.

Nejpřekládanější dílo čínského bestselleristy Jü Chua „ŽÍT!" konečně v češtině!
01.12.2014

Nejpřekládanější dílo čínského bestselleristy Jü Chua „ŽÍT!" konečně v češtině!

Nakladatelství Verzone vydalo v edici Xin román Žít! (1991) jednoho z nejúspěšnějších čínských spisovatelů současnosti Jü Chua. Strhující příběh životem zkoušeného venkovana Fu-kueje na pozadí bouřlivých událostí čínských dějin 20. století patří mezi autorova nejvýznamnější díla a záhy se dočkal filmové adaptace. Jü Chuovo dílo bylo dosud přeloženo do více než dvaceti jazyků a bylo oceněno několika mezinárodními cenami za literaturu.

Sladkosti bez výčitek
01.12.2014

Sladkosti bez výčitek

Nakladatelství FORTUNA LIBRI vydalo jedinečnou knihu chutných a zdravých dezertů, které neobsahují klasickou mouku ani klasický cukr. Zkuste hřešit zdravě!

Vánoční tipy: knihy pro dámy
28.11.2014

Vánoční tipy: knihy pro dámy

Pánové mi jistě dají za pravdu: vybírat pro ženy knížky na Vánoce není vůbec snadné! Dokonce i my, kdo se knihami zabýváme profesionálně, s tím máme problémy. No dobře, asi máme přece jen trochu větší přehled. Do rukou se nám koneckonců dostávají i knihy, které bychom dobrovolně nečetli.

MŮJ TIP: Knížka jako dárek pro chlapa
28.11.2014

MŮJ TIP: Knížka jako dárek pro chlapa

Jako knihomol samozřejmě nemůžu jinak – knížku si pod stromečkem najde každý. Dokonce i chlapi. Dokonce i ti, co tvrdí, že nečtou. Díky dlouholetým zkušenostem už mi ani nepřijde tak těžké něco pro ně najít.

21.11.2014

Akce StB „Margot“

Ukázka z nové knihy Petra Zídka Hana Benešová: Neobyčejný příběh manželky druhého československého prezidenta (1885-1974)

21.11.2014

Děvče s Nobelovou cenou

Když se tálibánští velitelé z pákistánského údolí Svát jednomyslně shodli, že Malála Júsufzáí musí zemřít, bylo jí teprve čtrnáct let. Ona však navzdory vážným zraněním atentát přežila a její hlas na podporu práva dívek a žen na vzdělání sílí. Představujeme vám mladou ženu, která se ničeho nebojí. A ví to o ní celý svět.

18.11.2014

NOVINKA: Rainbow Rovellová - Eleanor a Park

Jako Romeo a Julie. Zapomeňte na slaďák Hvězdy nám nepřály, je tu Eleanor a Park. V romanci ze střední školy musí dospívající čelit rasistickým spolužákům, chudobě i opileckému nevlastnímu otci. Stojí tu sami dva proti světu, útěchu nacházejí v komiksech a v muzice. Hollywood chystá film.

18.11.2014

Murakami překvapuje brutalitou

Nakladatelství Odeon vydalo už jedenáct románů Harukiho Murakamiho a jednu jeho povídku. Teď přichází s druhou, jmenuje se Podivná knihovna, podobně jako loňský Spánek i ji ilustrovala německá výtvarnice Kat Menschiková. A souznění obrazu a slov dotváří silný čtenářský zážitek.