Aktuality

25.08.2014

Zůstat,či odejít? Žít, či zemřít?

… ptá se americká spisovatelka Gayle Formanová ve svém velmi úspěšném románu. Američanka Gayle Formanová je jedna z nejúspěšnějších současných autorek knih pro dospívající mládež. Vydavatelství Euromedia Group – YOLI aktuálně vydává tento měsíc v českém překladu Květy Palowské její román Zůstaň se mnou, který pojednává o sedmnáctileté dívce, která stojí před volbou mezi životem a smrtí. Kniha zaujala čtenáře ve více než třiceti zemích světa a do kin v srpnu vstupuje rovněž její filmová adaptace.

25.08.2014

O kočkách a... o kočkách

Zlobivá Polka Dorota Masłowská opět dráždí i české čtenáře. A dráždí také americký bestseller Pravidla hry, který slibuje vyškolit svůdníky, sexuální predátory a sebejisté borce dokonce i z vás. Pokud tedy nejste žena – pak budete ve světě Neila Strausse odlovena, ukořistěna a možná i vroucně milována.

22.08.2014

Přečtěte si A NEBUDETE LITOVAT

Sáhněte po knize....

Fenomén jménem Poirot
22.08.2014

Fenomén jménem Poirot

Malý muž s vejčitou hlavou a nápadně nakrouceným černým knírem, vždy elegantně oblečený a upravený. Svou řeč prokládá francouzskými slovíčky, přesto je velmi nedůtklivý, když jej někdo označí za Francouze je přece Belgičan! Zakládá si také na svých výkonných „malých šedých buňkách mozkových", kterým neunikne žádný zločinec. Kdo by neznal Hercula Poirota? Po celé léto nám dělají v televizi společnost příběhy geniálního belgického detektiva, a bude tomu tak i na podzim. Kdy a kde se tenhle pán v hlavě Agathy Christie (1890-1976) zrodil a čím to, že i po desítkách let mají jeho příběhy takový úspěch? A jak je tomu s filmovými zpracováními jeho dobrodružství? Pojďme pro změnu jednou pátrat my v jeho stopách...

Zátiší: Výborná klasická detektivka
18.08.2014

Zátiší: Výborná klasická detektivka

Vrchní inspektor Gamache má některé rysy Adama Dalglieshe, v něčem se podobá Poirotovi i Maigretovi. Je vysoký, elegantní, vzdělaný, má rád poezii, sází na pečlivé pozorování a navazování osobních kontaktů s podezřelými, ocení nejenom dobré umění, ale i jídlo a pití. Zátiší kanadské autorky Louise Pennyové rozvíjí tradici klasické britské a francouzské detektivky v její nejlepší formě.

Dominic O’Brien Cvičte svoji paměť
29.07.2014

Dominic O’Brien Cvičte svoji paměť

Týden v polovině prázdnin trávíme s ukázkami z knihy paměťového šampiona, která nás učí, jak lépe používat mozek. Během poměrně krátké doby jsem díky zvědavosti, vytrvalosti, pokusům a omylům i nezlomnému odhodlání svoji strategii rozvinul tak, že jsem si dokázal zapamatovat ne jeden, ale hned několik balíčků karet, a to i když jsem na každou kartu pohlédl jen jednou jedinkrát. Během tohoto procesu jsem nastoupil cestu, na níž jsem znásobil sílu své paměti a ještě mnohem víc. Domnívám se, že těchto několik prvních kroků uvedlo do pohybu řadu událostí, které vedly k úplné opravě složených funkcí mého mozku, počínaje kreativitou.

„Já a drogy? Dávají mi je běžně." Vzpomínky Jimiho Hendrixe stojí za to.
28.07.2014

„Já a drogy? Dávají mi je běžně." Vzpomínky Jimiho Hendrixe stojí za to.

„Autorem této knihy je pouze a výhradně sám Jimi Hendrix,“ stojí v předmluvě. Přesto tato kniha vznikla až několik let po jeho odchodu do hudebního nebe. O co jde? Na pultech knihkupců se nedávno objevila zpověď legendárního kytaristy Jimiho Hendrixe.

Liane Moriarty: Tajemství jedné ženy
24.07.2014

Liane Moriarty: Tajemství jedné ženy

Narodila se jednoho krásného listopadového dne v roce 1966 v Sydney. Několik hodin poté se přes sklo nemocničního pokoje usmála přímo na svého otce, což je pozoruhodné, jelikož většina miminek v tomhle věku ještě nemůže ani pořádně zaostřit.

24.07.2014

Přečtěte si A NEBUDETE LITOVAT

Sáhněte po knize

Když učitelka spí se svým žákem. Česky vyšel skandální román Tampa
24.07.2014

Když učitelka spí se svým žákem. Česky vyšel skandální román Tampa

Podobných příkladů známe z literatury hned několik. Skandální popisy sexu a erotických scén navíc častokrát vedly k tomu, že kniha či sám autor byli na nějakou dobu zakázáni. Nejinak tomu bylo s románem Tampa, který mnohá knihkupectví pro jeho explicitnost odmítla prodávat. Vždyť nejen puritány může provokovat už samotný obal knihy…