Akce

Křest knihy Sebeobrana
09.09.2015

Křest knihy Sebeobrana

10. září v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze se konal křest knihy Sebeobrana Radima Pavelky a Jaroslava Sticha. Knihu pokřtil producent, režisér, kaskadér a bývalý reprezentant v judu Petr Jákl.

Letošní LCKK zná svého vítěze!
03.09.2015

Letošní LCKK zná svého vítěze!

Mraky se protrhaly, kolem nich proklouzly sluneční paprsky a políbily elegantní prsty hbitě se pohybující po strunách dvou houslí a jednoho violoncella… Smyčcové trio Inflagranti, tři krásné dívky s bujnými hřívami, zrychlený tep i dojetí v jednom plném sálu Kaiserštejnského paláce – takhle nádherně nám začínalo setkání při příležitosti dvacátého ročníku Literární ceny Knižního klubu.

31.08.2015

20. ročník Literární ceny Knižního klubu

Den pro štěně
24.08.2015

Den pro štěně

Srdečně Vás zveme na setkání - DEN PRO ŠTĚNĚ, v rámci kterého se uskuteční autogramiáda Simony Smith, autorky publikace Továrna na štěňata (Universum, 2015). Akce se koná v neděli 30. srpna 2015 od 14:00 do 18:00 před restaurací Šlechtovka ve Stromovce v Praze. 

Láďa Hruška se vrací - HRUŠKA TOUR
18.08.2015

Láďa Hruška se vrací - HRUŠKA TOUR

NENAHRADITELNÝ KUCHAŘSKÝ EXPERIMENTÁTOR JE ZPĚT S NOVÝMI, NEOTŘELÝMI A SNADNÝMI RECEPTY. A VYVOLÁ VELKOU POZORNOST! Při příležitosti vydání kuchařky - Láďa Hruška se vrací - Vás zveme na autogramiády tohoto gurmánského experimentátora. HRUŠKA TOUR začíná v pondělí 7. 9. 2015 v 17:00 hod v Paláci knih Luxor (Václavské nám. 41, Praha 1) a dále pokračuje v desítkách dalších českých a moravských měst.

Beseda na téma "šmejdi"
19.06.2015

Beseda na téma "šmejdi"

Ve středu 24. června Nakladatelství Euromedia Group – Universum pořádalo besedy na téma šmejdi u příležitosti vydání dvou knih, které se zaměřují na praktiky podvodných subjektů.

Autogramiáda hvězd TV NOVA u příležitosti vydání kuchařky Levně a chutně
10.06.2015

Autogramiáda hvězd TV NOVA u příležitosti vydání kuchařky Levně a chutně

Ve čtvrtek 11. června 2015 hvězdy televize Nova podepisovali pokračování nejúspěšnější české kuchařky všech dob, Levně a chutně – Vaříme s Novou. Autogramy rozdávala Kristina Kloubková, která dorazila s roztomilou dcerkou Jasmínkou, Martin Čermák i Petr Suchoň, který prozradil, že ještě na začátku roku vážil přes sto kilo a musel zhubnout, protože už se nevešel do obleku. Součástí jeho dietního jídelníčku byl i cukeťák na plech. Má ho rád s krůtí šunkou a přidává do něj špaldovou mouku. Recept na cukeťák najdete v kuchařce Levně a chutně na straně 110.

Fotografie ze křtu knihy Do tmy básnířky a prozaičky Anny Bolavé
28.05.2015

Fotografie ze křtu knihy Do tmy básnířky a prozaičky Anny Bolavé

V úterý 2. června 2015 se v pražské kavárně Ponrepo konal křest románu Do tmy básnířky a prozaičky Anny Bolavé. Příběh osamělé, nemocné ženy z jihočeského maloměsta, která většinu života zasvětila sběru, sušení a odevzdávání léčivých rostlin, vydalo nakladatelství Odeon jako 27. svazek České řady. Knihu pokřtila bylinným lektvarem setra autorky Eva Šálková a slavnostní řeč pronesl básník Milan Ohnisko.

25.05.2015

Reportáž: Tom Rob Smith v Praze!

„Každá kniha, kterou jsem kdy přečetl, byla důležitá,“ říká Tom Rob Smith a na chvíli se odmlčí, jako by si vybavoval ty, které mu nejvíc utkvěly v paměti. Pak se podívá zpátky do hlediště. „Opravdu každá. I ty, které mě nebavily.“

Autogramiáda autora bestselleru Dítě číslo 44
19.05.2015

Autogramiáda autora bestselleru Dítě číslo 44

25. května se konala autogramiáda britského spisovatele Toma Roba Smithe, který do Prahy přijel představit film Dítě číslo 44 natočený podle jeho stejnojmenného románu. Podívejte se s námi na pár fotografií...