Čtenářské recenze

Jü Chua – Žít!
09.12.2014

Jü Chua – Žít!

Přiznám se, že jsem mnoho čínských autorů nečetla, vůbec bych asijské autory zřejmě spočítala na prstech možná i jedné ruky. Ovšem román Žít! Jsem přečetla takřka jedním dechem.

Na cestách – Lenka Procházková
08.12.2014

Na cestách – Lenka Procházková

Stejně jako v knize Na Statku (také od Lenky Procházkové) najdete i v tomto leporelu to, co hlásá podtitul: Šablony a nápady pro šikovné ruce. 12 šablon dopravních prostředků, 27 výrobků pro radost a 324 možných kombinací.

Na statku – Lenka Procházková
08.12.2014

Na statku – Lenka Procházková

Podtitul knihy Šablony a nápady pro šikovné ruce přesně odpovídá tomu, co v knize najdete: 12 šablon zvířátek ze statku, 22 nápadů na výrobky pro radost a 264 možných kombinací. Přiznávám, že ten poslední údaj jsem opsala z knihy, to jsem opravdu nepočítala :-)

08.12.2014

Hana Primusová – Andulka a Andulka

Hledáte knihu pro předškoláky? Dáváte přednost původní české tvorbě? Máte rádi knihy plné srozumitelných obrázků? Chcete, aby se malí posluchači do příběhu zapojili? Pokud jste alespoň na tři z výše uvedených otázek odpověděli ANO, pak je tato kniha přesně to, co hledáte!

Holly Goldberg Sloan: Násobky sedmi
08.12.2014

Holly Goldberg Sloan: Násobky sedmi

Když je vám dvanáct a jste génius, nemáte ve škole právě na růžích ustláno. Willow Chanceová, samotářská dívka se zájmem o botaniku a medicínu, se však dokáže vyrovnat s každou překážkou všedního života, protože má milující rodiče a svou vzkvétající zahradu. Jenže co se stane, když o své jediné spřízněné duše přijde během jediného okamžiku?

Eleanor a Park
08.12.2014

Eleanor a Park

Knihou Eleanor & Park se českým čtenářům poprvé představuje oblíbená americká spisovatelka Rainbow Rowell, která s tímto románem vyhrála již loni v Goodreads Choice Awards 2013 v kategorii Best Young Adult Fiction a jen tak mimochodem zrovna před pár dny znovu zvítězila se svojí další knihou Landline v Goodreads Choice Awards 2014 v kategorii Best Fiction. Dále je také autorkou úspěšné young adult knihy Fangirl (2. místo v Goodreads Choice Awards 2013 v kategorii Best Young Adult Fiction, hned za Eleanor & Park), která by se v příštím roce měla také dočkat českého vydání.

Eleanor a Park
08.12.2014

Eleanor a Park

Nečtu už tolik, co jsem četla před rokem, proto jdu radši na jistotu, než abych zabila několik dní čtením špatné knížky. Stejně se mi ale zdá, že dobré knihy se mi vyhýbají jako čert kříži. Až díky Eleanor a Parkovi jsem zjistila, že to je s největší pravděpodobností mým špatným úsudkem, protože mi trvalo týden, než jsem se k téhle dokonalosti dostala. Celý týden mi ta ležela na poličce a tím svým miloučkým obalem mě lákala ke čtení. A pak mi jednou v noci přeskočilo a já se o půl jedné pustila do čtení. Myslím, že mluví za vše, když řeknu, že když jsem v šest ráno končila, měla jsem chuť sjet si to celé znovu.

To život je zázrak, ne já
08.12.2014

To život je zázrak, ne já

Někdy jsou dny, kdy se nám všechno, čeho se dotkneme, daří a nic nám nestojí v cestě. Žádná překážka, žádný problém. Život naneštěstí ale není tak jednotvárný a „nudný“ a staví nás před různé zkoušky, které máme zvládnout. A to za jakoukoli cenu.

Andy Weir: Marťan
02.12.2014

Andy Weir: Marťan

Wow! Žádná kniha mě v poslední době nedostala tolik jako Marťan.

Borec
02.12.2014

Borec

Když bylo jemu čtrnáct let, měla ona šest. Tehdy spadla do bazénu, a nebýt jeho, utopila by se. Proto ji naučil plavat a držel nad ní ochrannou ruku. Čas postupně jejich cesty rozdělil a jediné co zůstalo, byla její písemná každoroční poděkování za „druhé narozeniny“. Mnoho let se neviděli, ale teď jeho pomoc potřebuje podruhé…