Čtenářské recenze

Odpusťte mi, Váš Leonard
07.01.2015

Odpusťte mi, Váš Leonard

Taky znáte ty chvíle, kdy máte pocit, že už nemůžete dál? A kdybyste právě měli po ruce zbraň, řekněme něco starého, ale funkčního po dědečkovi, napadlo by vás... Nebo byste ji dokonce vzali do ruky a začali přemýšlet...?

Rudý vlk
07.01.2015

Rudý vlk

Jestli jste ještě nečetli žádnou knihu od Lizy Marklundové, měli byste to rychle napravit. Třeba Rudým vlkem.

07.01.2015

Ukradené modlitby

Byly, jsou a vždycky budou. Dívky, slečny, ženy. Bohužel ne všude ve světě to mají stejné. Stejnou svobodu, stejná práva a stejné štěstí. Například v jedné horské vesničce. Tam jim musí černit zuby, stříhat na krátko vlasy a kopat jim jámy v podobě úkrytů. Už od mala. Protože kdyby se někdo dozvěděl, že se zde narodila holčička, tak by si na ni počíhal a časem ji ukradl.

05.01.2015

Nepodceňujte ani toho opilce

Vypadá to na běžnou opileckou rvačku u jednoho z nich v bytě, která prostě jednoduše skončila zabitím toho druhého. Nikdo se nad tím moc nepozastavuje, není to přeci nic neobvyklého. Mrtvého opilce lze nalézt nejen tady ve švédské Solně, ale všude na světě.

05.01.2015

Na hraně věčnosti

Jeden den, jedno pokračování a k tomu poslech kapely The Civil Wars. Zjistila jsem, že s poslechem tohoto duetu se mi líp čte, líp se zapojuje do děje.

05.01.2015

Hladový oheň

Pachatelé a oběti. Pachatel ničí, ubližuje a bere. Oběť proti vůli dává, ztrácí a trpí. Nepředstavitelně. Odpustit možná někdy jde, ale zapomenout nikdy. Nutkavá potřeba, která jako hladový oheň spaluje bolavé nitro a nutí konat, se nazývá pomsta.

Miroslav Pošta - Švédské pohádky
29.12.2014

Miroslav Pošta - Švédské pohádky

Pohádky nás provázejí celým životem – napřed jsme vděčnými posluchači, bojíme se o Karkulku, o krásnou princeznu, či statečného chasníka, aby si na nich nesmlsla nějaká ta havěť, nebo aby si nevybrali špatně a neukázali na krásného koníka, když ten pravý je ta nejubožejší herka v koutku stáje, které jdou lehce spočítat žebra!

Jenny Lawson - Fakt se to stalo? aneb Víceméně pravdivé a rozhodně originální memoáry
29.12.2014

Jenny Lawson - Fakt se to stalo? aneb Víceméně pravdivé a rozhodně originální memoáry

„Jenny Lawson patří k nejvtipnějším a nejsledovanějším americkým bloggerkám, kterou oceňují i takové známé osobnosti jako Neil Gaiman pro její odvážně černý, politicky nekorektní, často bizarní humor, s jakým glosuje svůj život.“ Tolik citát z anotace provázející tuto knihu. Přiznám se, že co se týká bloggerské činnosti, to mi tak trošku ujel vlak, nějak mě to prostě minulo. Asi bych tenhle výtvor do ruky nevzala, jenže zasáhla náhoda – čekala jsem, až kamarádka přebalí a patřičně očistí katastrofálně pokaděného potomka a na stolku měla rozečtenou právě tuto knížku s myšákem - Hamletem na přebalu.

Baby Jane
22.12.2014

Baby Jane

O lásce a vztazích už bylo napsáno hodně. Všichni hledáme, nalézáme, milujeme, ubližujeme a ztrácíme své protějšky. Bývá to podobné, a přeci pokaždé jiné. Lidé jsou díky svým povahám, charakterům, cítění i emoční hloubce rozdílní. Každý vztah tím získává svou jedinečnost. A nezáleží, zda jde o heterosexuály, lesbičky či gaye…

Případ Amelia
18.12.2014

Případ Amelia

Dítě. Od okamžiku, kdy se narodí, se stává tou nejdůležitější a nejbližší bytostí. Malý a bezbranný uzlíček v náručí vyvolává dojetí a lásku. S přibývajícími léty dítě neroste jen v centimetrech, ale učí se chodit, mluvit, chápat a začíná ukazovat svoji osobnost. Puberta je pak zatěžkávací zkouškou pro obě strany – dítě i rodiče. Křehké období dospívání s sebou nese radosti i strasti. První lásky, zklamání, přátelství, plány a mnoho nástrah, které se klidně mohou stát fatálními…