Čtenářské recenze

07.10.2010

Louisa May Alcottová - Malé ženy

Malé ženy jsou jednou z těch knih, kterou si buď po několika stránkách zamilujete, nebo ji odložíte a už se k ní nikdy nevrátíte. Já se řadím ke skupině prvních čtenářů, proto budou další řádky touto skutečností jistě „poznamenané“.

07.10.2010

Jurgen Wolf - Jak pěstovat pokojové rostliny

Když jsem se rozhodla koupit si v knihkupectví knihu o pokojových rostlinách, měla jsem jen nejasnou představu jakéhosi atlasu pěstovaných druhů možná s trochou všeobecných informací pro začínajícího pěstitele. Ale s knihou Jak pěstovat pokojové rostliny jsem si domů přinesla rozhodně mnohem víc, než jen obyčejný atlas.

06.10.2010

Zdeněk Pohlreich – Prostřeno bez servítků

Pan Pohlreich mne zaujal svým přístupem k vaření i celkovým dojmem, proto jsem se rozhodla pro koupi jeho knihy. Po zjištění, že obsahuje také jeho vlastní zkušenosti ze života jsem byla nadšená a knihu s radostí otevřela. Mohu vás ujistit, že pokud jste si o tomto kuchaři mysleli něco zlého, tato kniha vás přesvědčí o tom jaký je to milý člověk, který se jen snaží zachránit nás před tím, co na nás všude, co se týče gastronomie, padá.

06.10.2010

William Golding - Pán much

Již při pročtení obsahu knihy by se mohlo zdát, že Golding vsadil na ne poprvé použité téma trosečníků na pustém ostrově ve stylu Robinsona. Je to však pouhé zdání, protože celým příběhem se vine hluboká myšlenka, řekněme až filozoficky pojatá, a my se tak stáváme svědky dramatu navýsost mýtického.

06.10.2010

Barbara Woodová - Pod africkým sluncem

K mým nejoblíbenějším autorkám patří Barbara Woodová. Tato její kniha mě zaujala svým názvem. Jelikož mám ráda děje odehrávající se v exotickém prostředí, což titul „Pod africkým sluncem“, který je zasazen do oblasti v Keni, bezpochyby je. Druhým mým oblíbeným tématem je zdravotnictví a tudíž se s trochou nadsázky dá říct, že se v obsahu této knihy střetávají dva úhly pohledu na léčení lidí. Tím prvním je pokus o získání důvěry lidí žijících v Keni nechat se ošetřit lékařkou ve vybudované nemocnici. A ten druhý prozrazuje léčebné praktiky staré šamanky. Je zajímavé porovnávat tyto dvě zcela odlišné metody.

30.09.2010

Kajínek

Přemýšlela jsem hodně dlouho, jestli si tuto knihu mám koupit nebo né a po dlouhé úvaze jsem si řekla, proč né? Třeba se dozvím, jak to skutečně bylo a knihu zakoupila. Přečetla jsem jí opravdu jedním dechem.

Ian McEwan - Nevinný
30.09.2010

Ian McEwan - Nevinný

Tuto knihu jsem si koupila ze dvou důvodů: jednak proto, že Ian McEwan je pro mě jakousi zárukou kvalitní četby a jednak proto, že jsem byla zvědavá na v recenzích opěvovaný nový překlad. První českou verzi jsem se pokoušela číst na střední škole, ale po několika desítkách stran jsem knihu opustila.

Bernard Werber - Mravenci
30.09.2010

Bernard Werber - Mravenci

Víte, jak sestavit šest zápalek tak, abyste vytvořili čtyři trojúhelníky? Víte, jak si mravenci domluví schůzku, nebo předají jinou důležitou informaci? Víte, že na Zemi je miliardkrát více mravenců, než lidí? Z knihy Mravenci jsem se dozvěděl mnohem více zajímavých věcí.

30.09.2010

Somaly Mamová - Prodaná nevinnost

Zajímám se o knihy, které jsou skutečnými příběhy skutečných lidí a tato kniha právě taková je. Je o naději pro zlepšení života mladých dívek, které jsou nucené do obchodu se sexem, které jsou mlácené, znásilňované a ponižované.

27.09.2010

Stephenie Meyerová - Hostitel

Hostitel patří mezi nejzdařilejší kousky v mé knihovně. Bez váhání bych ho doporučila jak milovníkům fantasy, tak všem, kteří mají rádi kvalitní literaturu a to bez ohledu na žánr.