Čtenářské recenze

06.10.2010

Barbara Woodová - Pod africkým sluncem

K mým nejoblíbenějším autorkám patří Barbara Woodová. Tato její kniha mě zaujala svým názvem. Jelikož mám ráda děje odehrávající se v exotickém prostředí, což titul „Pod africkým sluncem“, který je zasazen do oblasti v Keni, bezpochyby je. Druhým mým oblíbeným tématem je zdravotnictví a tudíž se s trochou nadsázky dá říct, že se v obsahu této knihy střetávají dva úhly pohledu na léčení lidí. Tím prvním je pokus o získání důvěry lidí žijících v Keni nechat se ošetřit lékařkou ve vybudované nemocnici. A ten druhý prozrazuje léčebné praktiky staré šamanky. Je zajímavé porovnávat tyto dvě zcela odlišné metody.

30.09.2010

Kajínek

Přemýšlela jsem hodně dlouho, jestli si tuto knihu mám koupit nebo né a po dlouhé úvaze jsem si řekla, proč né? Třeba se dozvím, jak to skutečně bylo a knihu zakoupila. Přečetla jsem jí opravdu jedním dechem.

Ian McEwan - Nevinný
30.09.2010

Ian McEwan - Nevinný

Tuto knihu jsem si koupila ze dvou důvodů: jednak proto, že Ian McEwan je pro mě jakousi zárukou kvalitní četby a jednak proto, že jsem byla zvědavá na v recenzích opěvovaný nový překlad. První českou verzi jsem se pokoušela číst na střední škole, ale po několika desítkách stran jsem knihu opustila.

Bernard Werber - Mravenci
30.09.2010

Bernard Werber - Mravenci

Víte, jak sestavit šest zápalek tak, abyste vytvořili čtyři trojúhelníky? Víte, jak si mravenci domluví schůzku, nebo předají jinou důležitou informaci? Víte, že na Zemi je miliardkrát více mravenců, než lidí? Z knihy Mravenci jsem se dozvěděl mnohem více zajímavých věcí.

30.09.2010

Somaly Mamová - Prodaná nevinnost

Zajímám se o knihy, které jsou skutečnými příběhy skutečných lidí a tato kniha právě taková je. Je o naději pro zlepšení života mladých dívek, které jsou nucené do obchodu se sexem, které jsou mlácené, znásilňované a ponižované.

27.09.2010

Stephenie Meyerová - Hostitel

Hostitel patří mezi nejzdařilejší kousky v mé knihovně. Bez váhání bych ho doporučila jak milovníkům fantasy, tak všem, kteří mají rádi kvalitní literaturu a to bez ohledu na žánr.

27.09.2010

Haruki Murakami - Norské dřevo

Šedesátá léta. Japonsko, a přesto tak známé a vděčné motivy – revolta, Beatles, studentský život, spolubydlení, lásky a popíjení.

Stephenie Meyerová - Tetralogie Stmívání
24.09.2010

Stephenie Meyerová - Tetralogie Stmívání

Tyto čtyři knihy pojednávají o dívce Belle, která se zamiluje do upíra. Ve všech čtyřech knihách, je popis celého příběhu. Od seznámení s upíry, až po zamilování do nich, popis nebezpečí, které Bella bude donucena prožít, až po společný život s nimi. Bude mít tento příběh šťastný konec?

24.09.2010

G. P. Taylor - Pán Pelyňku

Byla jsem velmi nadšená když jsem zjistila že vyšla dětská hororová fantasy. Protože je mi 13 let a tyto knihy mě velmi zajímají, ihned jsem si ji šla objednat.

22.09.2010

Zuiker Anthony E., Swierczynski Duane - Level 26: Netvor z temnot

Název, který čtenáře nutí zjistit si, proč zrovna Level 26. A tím, že začne zjišťovat proč, zjistí také, že téma je poutavé. Minimálně takto to probíhalo u mne. Ve spojení s výborně zpracovanou obálkou se kniha přímo hlásí o pozornost. Jako zajímavý nápad hodnotím krycí přebal knihy, který svou podobou imituje oblek vraha. Je však jedna věc, čím tento titul vyniká. A chlubí se tím hned na přebalu - jedná se o první digi-román na světě. A cože to vlastně je? Děj si čtenář může zpestřit prostřednictvím několikaminutových videí.