Čtenářské recenze

11.10.2010

Boris Starling - Mesiáš

Kniha pyšnící se titulem „nejlepší thriller od Mlčení jehňátek“ nenosí toto označení nadarmo. Byla napsána někým, kdo má obrovský dar strhnout dějem tak, že čtenář nebude chtít rozečtenou knihu na delší dobu opustit.

11.10.2010

Bohumil Říha - Honzíkova cesta

Kniha Honzíkova cesta je jednou z mála knih, které si snad pamatuje nejen každé dítě školou povinné, ale i maminky a tatínkové, strýčkové a tetičky, či babičky a dědečkové, kteří se rádi vrací při čtení do světa vesnického příběhu.

11.10.2010

Dirie Waris, Millerová Cathleen - Květ pouště - Podivuhodné putování somálské kočovnice

Příběh chudé somálské dívky, která se vzepře tomu, co ji osud naservíroval, uteče do Evropy a po těžce zkoušených chvílích se stane světoznámou modelkou. Tuctový příběh, mohl by si mnohý z vás myslet, ale existuje zde ještě jedna skutečnost, která dává tomuto příběhu glanc – ten příběh se totiž opravdu stal a tato kniha o něm vypráví bez všech příkras.

11.10.2010

Nura Abdi - Slzy v písku

Titul této knihy jsem poprvé viděla v seznamu doporučené četby k přednáškám gender history. Přečetla jsem ji takřka přes noc a dá se říci, že právě ona zapříčinila můj hlubší zájem o muslimské ženy, ale i o islám obecně.

11.10.2010

Josef Lada - Kronika mého života

Životopis Josefa Lady jsem dostala k Vánocům, a protože je to kniha dosti obsáhlá a tlustá, odkládala jsem její přečtení asi dva roky. Už během přečtení prvních stránek jsem ale byla moc ráda, že jsem se do jejího „přelouskání“ nakonec pustila.

11.10.2010

Graham Swift - Zítřek

K přečtení této knihy mě dovedly internetové stránky, na kterých byl seznam tisíce knih, které si za život rozhodně musím přečíst. Obsah na přebalu knihy zněl lákavě, a tak jsem se do ní pustila.

08.10.2010

Iva Pekárková - Láska v Londýně

Lehce o tématech nelehkých, nadsázka, humor a především čtivost, to jsou atributy knížek Ivy Pekárkové. Tematicky i formálně se autorka drží svého stylu i v jedné ze svých nejnovějších knih Láska v Londýně. Názvem i obsahem příběhů navazuje na o dva roky starší výbor Láska v New Yorku.

07.10.2010

Louisa May Alcottová - Malé ženy

Malé ženy jsou jednou z těch knih, kterou si buď po několika stránkách zamilujete, nebo ji odložíte a už se k ní nikdy nevrátíte. Já se řadím ke skupině prvních čtenářů, proto budou další řádky touto skutečností jistě „poznamenané“.

07.10.2010

Jurgen Wolf - Jak pěstovat pokojové rostliny

Když jsem se rozhodla koupit si v knihkupectví knihu o pokojových rostlinách, měla jsem jen nejasnou představu jakéhosi atlasu pěstovaných druhů možná s trochou všeobecných informací pro začínajícího pěstitele. Ale s knihou Jak pěstovat pokojové rostliny jsem si domů přinesla rozhodně mnohem víc, než jen obyčejný atlas.

06.10.2010

Zdeněk Pohlreich – Prostřeno bez servítků

Pan Pohlreich mne zaujal svým přístupem k vaření i celkovým dojmem, proto jsem se rozhodla pro koupi jeho knihy. Po zjištění, že obsahuje také jeho vlastní zkušenosti ze života jsem byla nadšená a knihu s radostí otevřela. Mohu vás ujistit, že pokud jste si o tomto kuchaři mysleli něco zlého, tato kniha vás přesvědčí o tom jaký je to milý člověk, který se jen snaží zachránit nás před tím, co na nás všude, co se týče gastronomie, padá.