Čtenářské recenze

11.10.2010

Josef Lada - Kronika mého života

Životopis Josefa Lady jsem dostala k Vánocům, a protože je to kniha dosti obsáhlá a tlustá, odkládala jsem její přečtení asi dva roky. Už během přečtení prvních stránek jsem ale byla moc ráda, že jsem se do jejího „přelouskání“ nakonec pustila.

11.10.2010

Graham Swift - Zítřek

K přečtení této knihy mě dovedly internetové stránky, na kterých byl seznam tisíce knih, které si za život rozhodně musím přečíst. Obsah na přebalu knihy zněl lákavě, a tak jsem se do ní pustila.

08.10.2010

Iva Pekárková - Láska v Londýně

Lehce o tématech nelehkých, nadsázka, humor a především čtivost, to jsou atributy knížek Ivy Pekárkové. Tematicky i formálně se autorka drží svého stylu i v jedné ze svých nejnovějších knih Láska v Londýně. Názvem i obsahem příběhů navazuje na o dva roky starší výbor Láska v New Yorku.

07.10.2010

Louisa May Alcottová - Malé ženy

Malé ženy jsou jednou z těch knih, kterou si buď po několika stránkách zamilujete, nebo ji odložíte a už se k ní nikdy nevrátíte. Já se řadím ke skupině prvních čtenářů, proto budou další řádky touto skutečností jistě „poznamenané“.

07.10.2010

Jurgen Wolf - Jak pěstovat pokojové rostliny

Když jsem se rozhodla koupit si v knihkupectví knihu o pokojových rostlinách, měla jsem jen nejasnou představu jakéhosi atlasu pěstovaných druhů možná s trochou všeobecných informací pro začínajícího pěstitele. Ale s knihou Jak pěstovat pokojové rostliny jsem si domů přinesla rozhodně mnohem víc, než jen obyčejný atlas.

06.10.2010

Zdeněk Pohlreich – Prostřeno bez servítků

Pan Pohlreich mne zaujal svým přístupem k vaření i celkovým dojmem, proto jsem se rozhodla pro koupi jeho knihy. Po zjištění, že obsahuje také jeho vlastní zkušenosti ze života jsem byla nadšená a knihu s radostí otevřela. Mohu vás ujistit, že pokud jste si o tomto kuchaři mysleli něco zlého, tato kniha vás přesvědčí o tom jaký je to milý člověk, který se jen snaží zachránit nás před tím, co na nás všude, co se týče gastronomie, padá.

06.10.2010

William Golding - Pán much

Již při pročtení obsahu knihy by se mohlo zdát, že Golding vsadil na ne poprvé použité téma trosečníků na pustém ostrově ve stylu Robinsona. Je to však pouhé zdání, protože celým příběhem se vine hluboká myšlenka, řekněme až filozoficky pojatá, a my se tak stáváme svědky dramatu navýsost mýtického.

06.10.2010

Barbara Woodová - Pod africkým sluncem

K mým nejoblíbenějším autorkám patří Barbara Woodová. Tato její kniha mě zaujala svým názvem. Jelikož mám ráda děje odehrávající se v exotickém prostředí, což titul „Pod africkým sluncem“, který je zasazen do oblasti v Keni, bezpochyby je. Druhým mým oblíbeným tématem je zdravotnictví a tudíž se s trochou nadsázky dá říct, že se v obsahu této knihy střetávají dva úhly pohledu na léčení lidí. Tím prvním je pokus o získání důvěry lidí žijících v Keni nechat se ošetřit lékařkou ve vybudované nemocnici. A ten druhý prozrazuje léčebné praktiky staré šamanky. Je zajímavé porovnávat tyto dvě zcela odlišné metody.

30.09.2010

Kajínek

Přemýšlela jsem hodně dlouho, jestli si tuto knihu mám koupit nebo né a po dlouhé úvaze jsem si řekla, proč né? Třeba se dozvím, jak to skutečně bylo a knihu zakoupila. Přečetla jsem jí opravdu jedním dechem.

Ian McEwan - Nevinný
30.09.2010

Ian McEwan - Nevinný

Tuto knihu jsem si koupila ze dvou důvodů: jednak proto, že Ian McEwan je pro mě jakousi zárukou kvalitní četby a jednak proto, že jsem byla zvědavá na v recenzích opěvovaný nový překlad. První českou verzi jsem se pokoušela číst na střední škole, ale po několika desítkách stran jsem knihu opustila.