Čtenářské recenze

12.10.2010

Soukup Vladimír, David Petr, Thoma Zdeněk - Za strašidly na hrady a zámky

Mezi moje koníčky patří cestování. Ráda objevuji krásy naší vlasti a tak mi nemohla ujít tato jedinečná publikace. Obsahuje 50 rodinných výletů, jak už název napovídá, na hrady a zámky České republiky. Kniha z mého pohledu zaujme nejen rodiče, ale hlavně i děti. Výlety jsou napříč celou Českou republikou, takže každý si jistě vybere ten svůj.

12.10.2010

Sam Holden - Deník zoufalého otce

Příběh pojednávající o roli muže, který se rozhodl trávit veškerý svůj čas mezi svými dětmi chce v první řadě zkušenost. Autor knihy čerpal většinu popisovaných prožitků právě ze svých zkušeností a tak vznikla kniha, která vypovídá pravdivě o pocitech muže, který se ocitne, zčásti i nechtěně na mateřské dovolené.

12.10.2010

Tos přehnal, miláčku...

Na knize mě zaujal už sám název, protože je vtipný a sám o sobě vzbuzuje i zvědavost.

12.10.2010

Nicholas Sparks - Milý Johne

Právě včera jsem dočetla knihu s názvem Milý Johne. Původně jsem vůbec neměla v plánu si knihu koupit. Raději bych totiž viděla její filmové zpracování. Jenže do kina jsem se nedostala, a proto jsem se v knihkupectví rozhodla, že si ji koupím. Doma jsem knihu odložila a nějaký čas ji ani neotevřela. Ke čtení jsem se dostala až v září. A vybrala jsem si dobře.

11.10.2010

Massie Elizabeth - Tudorovci III - Buď vůle Tvá

Toto třetí pokračování série Tudorovců vydalo u nás nakladatelství Brána v roce 2010. O český překlad se postarala Hana Vališová. Kniha má 288 stran (262 stran textu, 16 stran barevné přílohy kde jsou fotografie z natáčení seriálu). Anglický originál má název: The Tudors: Thy Will Be Done a světlo světa spatřil již v roce 2009.

11.10.2010

Christina Hachfeldová-Tapukai - S láskou lvice - Jak jsem se stala ženou samburského válečníka

Když jsem se poprvé setkala s touto knihou, dle jejího názvu jsem usuzovala, že se nejspíš bude jednat o příběh typu: lvice Elsa. Po přečtení záložky mi ovšem připomínal jiný příběh, a to příběh Bílé Masajky od Corinne Hofmannové. Bílou Masajku (včetně jejích dvou pokračování) jsem kdysi dávno přečetla (a nejen já) jedním dechem, takže jsem neváhala a radostně jsem se pustila do čtení…

11.10.2010

Gray Martin - Jménem mých blízkých

Tato kniha mne zaujala hlavně svým obalem. Obálka, kde je dominantní fotka z Varšavského ghetta, ohraničená ostnatým drátem. Kniha vypráví osud Martina Graye (autorem knihy je ovšem Max Gallo, který zachytil Martinovo vyprávění a následně ho zpracoval do knižní podoby), který unikl smrti za druhé světové války hned dvakrát (ve varšavském ghettu a později i v koncentračním táboře Treblinka). Tento příběh však nezachycuje pouze jeho osud během nacistického teroru. Kniha je rozdělena na pět částí, které popisují značnou část jeho života.

11.10.2010

Arthur Golden - Gejša

Román Gejša od Arthura Goldena, je jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Z anglického originálu Memoirs of a Geisha, z roku 1997 ho do češtiny přeložila Zdeňka Marečková. Kniha získala velký mezinárodní ohlas, u nás byl vydán již podruhé.

11.10.2010

Katie Price - Čekání na lásku

Katie Price (známější pod svým pseudonymem Jordan). Pro někoho skandální hvězda s mega poprsím, pro mě zajímavá autorka a obdivuhodná matka-celebrita, která se skvěle stará o svého nemocného syna. Katie píše pro děti i dospělé. U nás vyšly pouze její dvě knihy: Angel a Crystal. Obě dvě knihy jsem přečetla prakticky naráz, jsou (z malé části) autobiografické. Vypráví příběhy dívek, které se prosadily ve světě celebrit a ve svých profesích (Angel je modelka, Crystal je zpěvačka) patří mezi špičku. Svou cestu ke slávě ovšem neměly jednoduchou. Díky tomu, že autorka důvěrně zná svět velkých celebrit (sama je jednou z nich), dokáže velice podrobně a detailně popsat jak to ve ,,velkém světě“ vlastně chodí.

Elfriede Jelineková - Milovnice
11.10.2010

Elfriede Jelineková - Milovnice

Tímto románem na sebe roku 1975 Elfriede Jelineková upoutala pozornost literární kritiky. Kniha je milostným románem, který boří mýty o idylickém životě rakouského venkova a který se velmi skepticky vyjadřuje o rodinných poměrech své doby. Pod perem autorky se pojmy jako budoucnost, láska a vztahy jakoby bortí.