Čtenářské recenze

07.08.2012

Katy Darbyová - Útulek pro padlé ženy

Vyprávění, respektive paměti teologa Edwarda Frasera adresované jeho synovi jsou příběhem z konce 19. století. Tak, aby čtenář nasál a doslova se vpil do děje i doby románu, je přizpůsobeno v podstatě vše - líčení příběhu, popisy postav, prostředí a charakterů a v neposlední řadě i styl mluvy, chcete-li styl slohu. Toto vše Vás donutí se na četbu více soustředit a mnohdy zpomalit tempo, neboť je kniha psána velmi spisovně a mnohdy jsou užity archaismy a již ne příliš známé slovní kolokace. Nicméně i přes tento fakt je kniha velice čtivá a nutí čtenáře přemýšlet o době dnešní i minulé. Už jen přátelství teologa a specialisty na ženské pohlavní choroby je v oné době minimálně zvláštní, i když samozřejmě ne nemožné, jak dokazuje příběh Edwarda a Chapmana...

Michael Scott a Colette  Freedmanová – Třináct relikvií
06.08.2012

Michael Scott a Colette Freedmanová – Třináct relikvií

Knížka nás vtahuje do prastarého příběhu třinácti relikvií, kterým byl v dávných dobách svěřen velmi důležitý úkol, nic menšího než zamknout démony v podsvětí a nepustit je už nikdy na tento svět. Velmi se mi líbilo, jak se v knížce prolíná minulost se současností a také jak s ubýváním stránek graduje napětí a je postupně odkrýváno celé tajemství relikvií, které údajně existují.

03.08.2012

Jane Austenová – Opatství Northanger

Kdo má rád anglické romantické příběhy z přelomu 18. a 19. století, navíc z pera slavné Jane Austenové, ten si při četbě románu Opatství Northanger přijde na své.

03.08.2012

Tailor Stevensová – Lovkyně informací

Líbila se mi série „Milénium“ švédského autora Stiega Larssona. Zároveň jsem už "přesycená" všemi těmi severskými thrillery, s kterými se v posldedních letech „po Miléniu“ doslova roztrhl pytel. Takže nová hrdinka podobná Lisbeth Salanderové, tentokrát z Afriky, mi rozhodně nemohla proklouznout mezi prsty.

03.08.2012

Michelle Paverová – Kroky v temnotě

Tato nepříliš rozsáhlá kniha s podtitulem „hrůzostrašný příběh“ jistě patří díky spisovatelčině umění k těm, které vás chytí a propustí na poslední stránce.

27.07.2012

Markéta Dočekalová – Rychle a bezbolestně

Po přečtení první autorčiny knihy Něco za něco jsem se velmi těšila na její další titul. Když vyšel, neváhala jsem s jeho koupí ani chvíli a udělala jsem dobře. Stejně jako v románu Něco za něco, mě vyprávění chytilo a pustilo až na samém svém konci.

26.07.2012

Charlotte Roganová - Záchranný člun

Román Záchranný člun se čte jedním dechem, je napínavý a na konci vám bude líto, že už končí... Četli byste totiž dál!

Čtenářské ohlasy nejen ke knize Já a pan Darcy
25.07.2012

Čtenářské ohlasy nejen ke knize Já a pan Darcy

Zajímá vás názor dívek a žen, které již četly knihy Alexandry Potter? Přinášíme vám některé ze stovek ohlasů, které čtenářky vkládají na české stránky autorky www.alexandrapotter.cz.

19.07.2012

Matt Dickinson - Smrtící chaos

Od první do poslední chvíle veskrze napínavý román – nemohla jsem se utrhnout od čtení! Zdánlivě nesouvisející příběhy se v rychlé sekvenci střídají jeden za druhým, každý z příběhů profiluje lidi odlišného pohlaví, různého věku, žijící na různých místech planety, ať už je to Evropa, Asie, Amerika či Afrika.

19.07.2012

Leila Meachamová - Poselství růží

Poselství růží je román na příjemně strávenou chvíli, do vlaku, na cesty a klidně i na dovolenou. Máte jistotu, že se k němu vrátíte každou volnou minutu a jen tak něco vás od něj nevytrhne.