Čtenářské recenze

Zdeněk Pohlreich - Česko vaří s Pohlreichem
13.11.2013

Zdeněk Pohlreich - Česko vaří s Pohlreichem

Každý si stěžuje, že nemá čas vařit… Tak přesně tak začíná kniha „Šéfa“ Zdeňka Pohlreicha. V mnohém mu musím dát zapravdu, protože domácí vaření, i když nám sebere spoustu času (nákup, vaření, nádobí), je tou nejlepší a nejsnazší investicí do pohody našich vtahů a do kvality života. U společného jídla se sejde celá rodina, můžeme debatovat, probrat spoustu věcí a prostě být spolu. Ne jen na mailu a na telefonu. Jak prosté a utužující pohodu rodinného krbu. Skvělé jídlo, do jehož přípravy se může zapojit celá rodina, se díky skvěle propracovaným receptům připravuje snadno.

Stará Ester, Starý Milan - Žvanda a Melivo - Cvičení na rozvoj slovní zásoby
13.11.2013

Stará Ester, Starý Milan - Žvanda a Melivo - Cvičení na rozvoj slovní zásoby

Hlavním cílem této knížky je systematické rozvíjení slovní zábavy, jazykového citu a vyjadřovacích schopností dítěte. Na této super jízdě plné úkolů a her vás provedou Žvanda a Melivo, holka a kluk, kteří se ničeho nebojí a spoustu toho vědí a proberou, popovídají si, poklábosí. Děti potřebují znát logický postup všech věcí, nenásilně se rozvíjet a proto je nejlepší, když je učení zábavné, má vtip i švih a je hravé. To je pak učení naprostá hračka.

Astrid Lindgrenová - Ronja, dcera loupežníka
13.11.2013

Astrid Lindgrenová - Ronja, dcera loupežníka

Ronja, dcera loupežníka je další z úžasných knížek švédské spisovatelky Astrid Lingrenové. S pohádkami této královny příběhů, které se zapsaly do dětských srdcí jsme prožili dobré i zlé, fantastické i obyčejné a všední i pohádkové. Astrid Lingrenová totiž dovede spojit život s pohádkou tak dokonale, že jedno od druhého nelze oddělit.

Božena Šimková - Barevný rok
12.11.2013

Božena Šimková - Barevný rok

Barevný rok Boženy Šimkové s verši Ljuby Štíplové a s pěknými a srozumitelnými ilustracemi Aleny Janouškové vám přiblíží historii, dozvíte se spoustu zajímavostí z přírodovědy a ekologie a okouzlí vás krásnou češtinou. Uvidíte, jak je náš mateřský jazyk bohatý.

Roman Vaněk - Klenoty klasické evropské kuchyně
12.11.2013

Roman Vaněk - Klenoty klasické evropské kuchyně

Možná si budete myslet, že po obrovsky úspěšných Pokladech klasické české kuchyně a Kouzlu kuchyně Čech a Moravy už nejde přijít s něčím převratným. Roman Vaněk přináší kuchařskou knihu evropské klasiky. Jsou to vesměs jednoduché pokrmy, připravované v restauracích, ale i v domácnostech celé Evropy desítky let bez zvláštních obměn.

12.11.2013

Ptáčková Jindřiška, Ježková Dagmar - Hrajeme si se slovíčky

Útlý sešit Jindřišky Ptáčkové s názvem Hrajeme si se slovíčky naučí vaše děti rozvinout rodný jazyk. Je doslova nabitý vědomostmi od první do poslední stránky. Uvidíte, jak se dá s mateřštinou kouzlit a objevíte spoustu zajímavostí a hříček. A těch významů, která jednotlivá slova mají! Nebojte se rozvinout fantazii a obohatit učení doma i ve škole o spoustu úkolů, hádanek a básniček – při zábavném hraní s touhle knížkou chytrost jen poroste!

Liza Marklundová - Annika Bengtzonová 2: Studio 6
12.11.2013

Liza Marklundová - Annika Bengtzonová 2: Studio 6

Studio 6 je již druhou knihou švédské novinářky a spisovatelky Lizy Marklundové, její první román, Exploze získal autorce řadu příznivců a všeobecné uznání. Její hrdinka, Annika Bengtzonová je bystrá, sympatická dívka, která obstojí v dravé profesní konkurenci svých redakčních kolegů a zvládne i střetnutí s vyšinutým pachatelem závažného trestného činu.

Kevin Maher: Pole
12.11.2013

Kevin Maher: Pole

,,Byl jednou jeden chlapec, kterému umřel kocourek. Ten chlapec toho kocourka miloval, ale svého tátu miloval víc. A nechtěl, aby mu táta umřel. A tak udělal tohle." Těmi slovy charakterizoval Kevin Maher svůj první román Pole. A cože to ten chlapec udělal?

Jeffery Deaver - Pokoj smrti
12.11.2013

Jeffery Deaver - Pokoj smrti

Výzvědné služby, moderní vojenské technologie, vysoká politika, strašák terorismu, a moc, která korumpuje – to jsou hlavní prvky desátého příběhu z cyklu s kriminalistickým géniem jménem Lincoln Rhyme. Cyklus, který americký spisovatel Jeffery Deaver zahájil v roce 1997 románem „Sběratel kostí“, a jenž ho rychle vynesl na pozici literárního krále thrillerů.

Vladimíra Klimecká - Druhý život Marýny G.
12.11.2013

Vladimíra Klimecká - Druhý život Marýny G.

Když na konci roku 2012 Vladimíra Klimecká po několika letech psaní dokončila román „Druhý život Marýny G.“, stačila ho ještě na poslední chvíli poslat do nového ročníku literární soutěže pořádané už po osmnácté Knižním klubem. A ze sta došlých přípěvků se porota rozhodla právě pro něj. A tak včetně stotisícové prémie knihu v KK vydala.