Čtenářské recenze

Robin Schoneová: Učitel lásky
15.11.2013

Robin Schoneová: Učitel lásky

Knížka, která nás nijak zvlášť nenadchne, ale ani nás neunudí k bezvědomí. Ohraný motiv zasvěcování sexuální novicky rukou přebujele zkušeného muže do tajů „hříšného“ erotična je naštěstí doplněn takřka detektivní zápletkou s velice překvapivým rozuzlením, z kterého běhá mráz po zádech.

Leila Meachamová: Dlouhé stíny
15.11.2013

Leila Meachamová: Dlouhé stíny

Láska rovná se dva. V optimálním případě. Pokud je výsledek tři, vzniká milostný trojúhelník a je více než pravděpodobné, že někomu ublíží. Když se k němu přidá velké přátelství, tragická událost, hrdost a utajená tajemství, vyjdou z toho Dlouhé stíny od Leily Meachamové.

14.11.2013

Lene Kaaberbølová, Agnete Friisová: Chlapec v kufru

Plán na sobotu měli stejný jako na kteroukoliv jinou. Uvařit kafe do termosky, připravit košík s jídlem a vzít Mikase na dětské hřiště u školky. Vlastně je to trochu stereotyp, ale příjemný. Nemusíte se stresovat, malý se aspoň na chvíli zabaví. Ale tento den se změní v noční můru každé matky. Mikas beze stopy zmizí...

Susannah Cahalanová - Mozek v plamenech - Můj měsíc šílenství
13.11.2013

Susannah Cahalanová - Mozek v plamenech - Můj měsíc šílenství

Susannah Cahalanová je mladá, šťastná, krásná čtyřiadvacetiletá dívka, která se právě osamostatnila, má přítele a pracuje jako novinářka v The New York Post. Má život a kariéru před sebou, jenže se s ní začnou dít podivné věci. Román Mozek v plamenech – Můj měsíc šílenství je vyprávěním pravdivého příběhu o její cestě do pekla a zpátky. O tom, co prožila poté, co se její mozek doslova „zbláznil“.

Hannah Kentová - Agnes
13.11.2013

Hannah Kentová - Agnes

„PRÝ MUSÍM ZEMŘÍT. Prý jsem odcizila dech mužům a oni ho teď musí vzít mně.“ Takhle začíná islandský příběh touhy a zrady. Příběh o Agnes, která chtěla tak moc milovat a být milována. Děvečka Agnes Magnúsdóttir je odsouzena za vraždu svého bývalého pána a milence Natana Ketilssona. Je odsouzena k trestu smrti stětím hlavy a protože až do vykonání trestu za ni nesou odpovědnost úřady, je nucena trávit čas na izolované farmě okresního strážníka Jóna Jónssona.

Zdeněk Pohlreich - Česko vaří s Pohlreichem
13.11.2013

Zdeněk Pohlreich - Česko vaří s Pohlreichem

Každý si stěžuje, že nemá čas vařit… Tak přesně tak začíná kniha „Šéfa“ Zdeňka Pohlreicha. V mnohém mu musím dát zapravdu, protože domácí vaření, i když nám sebere spoustu času (nákup, vaření, nádobí), je tou nejlepší a nejsnazší investicí do pohody našich vtahů a do kvality života. U společného jídla se sejde celá rodina, můžeme debatovat, probrat spoustu věcí a prostě být spolu. Ne jen na mailu a na telefonu. Jak prosté a utužující pohodu rodinného krbu. Skvělé jídlo, do jehož přípravy se může zapojit celá rodina, se díky skvěle propracovaným receptům připravuje snadno.

Stará Ester, Starý Milan - Žvanda a Melivo - Cvičení na rozvoj slovní zásoby
13.11.2013

Stará Ester, Starý Milan - Žvanda a Melivo - Cvičení na rozvoj slovní zásoby

Hlavním cílem této knížky je systematické rozvíjení slovní zábavy, jazykového citu a vyjadřovacích schopností dítěte. Na této super jízdě plné úkolů a her vás provedou Žvanda a Melivo, holka a kluk, kteří se ničeho nebojí a spoustu toho vědí a proberou, popovídají si, poklábosí. Děti potřebují znát logický postup všech věcí, nenásilně se rozvíjet a proto je nejlepší, když je učení zábavné, má vtip i švih a je hravé. To je pak učení naprostá hračka.

Astrid Lindgrenová - Ronja, dcera loupežníka
13.11.2013

Astrid Lindgrenová - Ronja, dcera loupežníka

Ronja, dcera loupežníka je další z úžasných knížek švédské spisovatelky Astrid Lingrenové. S pohádkami této královny příběhů, které se zapsaly do dětských srdcí jsme prožili dobré i zlé, fantastické i obyčejné a všední i pohádkové. Astrid Lingrenová totiž dovede spojit život s pohádkou tak dokonale, že jedno od druhého nelze oddělit.

Božena Šimková - Barevný rok
12.11.2013

Božena Šimková - Barevný rok

Barevný rok Boženy Šimkové s verši Ljuby Štíplové a s pěknými a srozumitelnými ilustracemi Aleny Janouškové vám přiblíží historii, dozvíte se spoustu zajímavostí z přírodovědy a ekologie a okouzlí vás krásnou češtinou. Uvidíte, jak je náš mateřský jazyk bohatý.

Roman Vaněk - Klenoty klasické evropské kuchyně
12.11.2013

Roman Vaněk - Klenoty klasické evropské kuchyně

Možná si budete myslet, že po obrovsky úspěšných Pokladech klasické české kuchyně a Kouzlu kuchyně Čech a Moravy už nejde přijít s něčím převratným. Roman Vaněk přináší kuchařskou knihu evropské klasiky. Jsou to vesměs jednoduché pokrmy, připravované v restauracích, ale i v domácnostech celé Evropy desítky let bez zvláštních obměn.