Čtenářské recenze

Liza Marklundová - Annika Bengtzonová 2: Studio 6
12.11.2013

Liza Marklundová - Annika Bengtzonová 2: Studio 6

Studio 6 je již druhou knihou švédské novinářky a spisovatelky Lizy Marklundové, její první román, Exploze získal autorce řadu příznivců a všeobecné uznání. Její hrdinka, Annika Bengtzonová je bystrá, sympatická dívka, která obstojí v dravé profesní konkurenci svých redakčních kolegů a zvládne i střetnutí s vyšinutým pachatelem závažného trestného činu.

Kevin Maher: Pole
12.11.2013

Kevin Maher: Pole

,,Byl jednou jeden chlapec, kterému umřel kocourek. Ten chlapec toho kocourka miloval, ale svého tátu miloval víc. A nechtěl, aby mu táta umřel. A tak udělal tohle." Těmi slovy charakterizoval Kevin Maher svůj první román Pole. A cože to ten chlapec udělal?

Jeffery Deaver - Pokoj smrti
12.11.2013

Jeffery Deaver - Pokoj smrti

Výzvědné služby, moderní vojenské technologie, vysoká politika, strašák terorismu, a moc, která korumpuje – to jsou hlavní prvky desátého příběhu z cyklu s kriminalistickým géniem jménem Lincoln Rhyme. Cyklus, který americký spisovatel Jeffery Deaver zahájil v roce 1997 románem „Sběratel kostí“, a jenž ho rychle vynesl na pozici literárního krále thrillerů.

Vladimíra Klimecká - Druhý život Marýny G.
12.11.2013

Vladimíra Klimecká - Druhý život Marýny G.

Když na konci roku 2012 Vladimíra Klimecká po několika letech psaní dokončila román „Druhý život Marýny G.“, stačila ho ještě na poslední chvíli poslat do nového ročníku literární soutěže pořádané už po osmnácté Knižním klubem. A ze sta došlých přípěvků se porota rozhodla právě pro něj. A tak včetně stotisícové prémie knihu v KK vydala.

Paolo Bacigalupi - Prachožrouti
12.11.2013

Paolo Bacigalupi - Prachožrouti

Americký autor Paolo Bacigalupi (*1972) je poměrně novým jménem na scéně literární fantastiky. Přesto jménem, který si už získalo řadu fandů, a to i v Česku. Jeho první sbírka povídek „Čerpadlo 6“ u nás získala hlavní cenu Akademie SF,F,H za rok 2010, a následný rok tuto cenu získal i jeho první román „Dívka na klíček“. Nakl. Plus teď přidalo další titul, kterým se tento talentovaný autor prezentuje u českého čtenáře - „Prachožrouti“.

Sophie Audouninová-Mamikonianová: Indiana Teller
11.11.2013

Sophie Audouninová-Mamikonianová: Indiana Teller

Na čele nemám žádnou jizvu, ani mi uprostřed hlavy nezáří vševědoucí oko. Nejsem oslnivě krásný, z pusy mi netrčí ostré špičáky a už vůbec nežízním po krvi. Můj pupík taky vypadá docela obyčejně, a kdybych někomu darova krev, tak by to s ním nic neudělalo, ne jako se Supermanem.

Naše nenávist je jejich vítězstvím
11.11.2013

Naše nenávist je jejich vítězstvím

Šedé vločky padají ze zamračeného nebe na zem dolů. Lepí se vám ale někdy i do vlasů nebo obarvují trochu vaši tvář. Co to jen padá? Tohle není přeci běžný sníh, nebo už jsi na něj ani nevzpomínám? Edita Adlerová nemůže dlouho dumat a pokračuje zpět do baráku, bloku s číslem 31.

Cassandra Clareová: Nástroje smrti 2
11.11.2013

Cassandra Clareová: Nástroje smrti 2

Život není lehký. A překvapení se vždy objeví právě tam, kde bychom jej vůbec nečekali. Démoni mohou být hned vedle nás a my o tom nemáme ani tušení. Vidět je mohou pouze lovci stínů. Pro nás, normální civily, je jejich pravá tvář záhadou. Několik z nás je uchváceno povídačkami o upírech, vlkodlacích a vílách. Někteří dokonce věří, že tato stvoření opravdu existují. A ano, existují.

Táňa Keleová-Vasilková: Druhá
08.11.2013

Táňa Keleová-Vasilková: Druhá

Spisovatelka Táňa Keleová-Vasilková se narodila v severních Čechách, ale od svých čtyř let žije na Slovensku. V České republice je vyhledávána díky svým společenským románům, ve kterých nám popisuje život takový jaký doopravdy je. A do této kategorie se zařadil i její poslední román s názvem Druhá, který vydalo nakladatelství Noxi v září letošního roku.

08.11.2013

Český rok Josefa Lady

Přednedávnem měl syn narozeniny a já vůbec netušila, co mu koupit. Čím mu udělat radost? Říkala jsem si, že hraček má spousty a navíc zanedlouho budou vánoce. Byla jsem v koncích.