Čtenářské recenze

07.11.2013

Liza Marklundová: Studio 6

Vracíme se osm let před události, které autorka popisuje ve svém prvním románu Exploze. Annika Bengtzon se rve o svou šanci stát se reportérkou ve Večerníku a rozhodne se ji naplno využít, když dostává příležitost psát o zavražděné studentce, na jednom ze stockholmských hřbitovů.

Táňa Keleová-Vasilková: Druhá
07.11.2013

Táňa Keleová-Vasilková: Druhá

Další titul od již známé slovenské autorky je tu. Stejně jako u předchozích děl ho můžeme zařadit do žánru romantiky. Když bych se měla zamyslet na tím, proč jsem sáhla zrovna po této knize, řekla bych, že je to z důvodu čtivosti, svižnosti děje a velkému motivačnímu náboji, který nese.

Buď jste in, nebo jste out.
07.11.2013

Buď jste in, nebo jste out.

Bydlet s dalšími pěti sourozenci opravdu není jednoduché. A to nemluvě o tom, když s o několik let starší sestrou sdílíte pokoj. Může to být na zabití. Ale s Fionou je to většinou výjimka, neboť mi dává do života velmi užitečné rady a setkávám se tak blíže s dívkami jako takovými.

Jodi Picoultová: Vlk samotář
04.11.2013

Jodi Picoultová: Vlk samotář

Vlk je tak silný jako jeho smečka a když vlk ví, že nadešel jeho čas, že už není své smečce k užitku, rozhodne se odejít. Spojme zvyky vlků s těmi našimi. Občas nám nezbude, než si přiznat, že zákony přírody zkrátka budou vždy těmi nejsilnějšími.

04.11.2013

Temná fantasy detektivka s chutí vílího dechu

Daniel Polansky se po roce vrací s novou knihou, aby českým čtenářům naservíroval další dávku mrazivé fantasy detektivky z Dolního města. Správce nám po událostech z prvního dílu trochu zpustnul a jeho hlavní přítel je pravidelná dávka Vílího dechu, drogy, která ho drží na nohou. O to méně je rád, že je vržen do víru událostí, které ho ať chce nebo nechce nenechají chladným.

04.11.2013

Sandra Brown: Texas. Odvážná Sage

Kniha Odvážná Sage uzavírá volnou trilogii Texas. Sandra Brown odvyprávěla v knihách Šťastný Lucky a Odhodlaný Chase příběhy bratrů Tylerových, zbývá už jen nejmladší ze sourozenců - Sage.

04.11.2013

Cilla & Rolf Börjlindovi: Skočný příliv

Rok 1987. Na švédském ostrově Nordkoster v zátokách Hasslevikarna došlo k obzvlášť zlomyslné a kruté vraždě. Neznámí pachatelé zahrabali těhotnou ženu na pláži do písku a zbytek ponechali na skočném přílivu. Totožnost utopené ženy se nepodařilo zjistit a zločin, i když měl svědka v malém chlapci, nebyl nikdy objasněn. Jedinou památkou na něj je spis uschovaný v archivu oddělení odložených případů v Göteborgu.

Rebecca Sklootová: Nesmrtelný život Henrietty Lacksové
04.11.2013

Rebecca Sklootová: Nesmrtelný život Henrietty Lacksové

Když je vám při lékařském zákroku odebráno několik buněk nebo možná celý orgán, je tento "odpad" stále vaším vlastnictvím, nebo se stává vlastnictvím kohokoli, kdo se ho rozhodne nějak využít? Toto je ústřední otázka celé knihy. Henrietta Lacksová zemřela v roce 1951 na rakovinu. Byla to chudá černoška a v té době měla v Americe štěstí, že jí lékaři vůbec ošetřili, i když musela na tzv. oddělení pro barevné.

Joy Fieldingová: Teď neplač
04.11.2013

Joy Fieldingová: Teď neplač

Stačí jeden telefonát, který rozproudí soukolí vcelku obyčejných a poklidných životů. Učitelka Bonnie by ráda žila tak jako doteď, jen s manželem režisérem Rodem a malou dcerkou Amandou, jenže co má asi udělat s tím, když jí zavolala exmanželova Joan a oznámila jí, že ona (Bonnie) i její dcera jsou v nebezpečí? A zároveň vyvstane na mysl dotěrná otázka: Může to být pravda?

Nedej jim znát, že tě zranili
04.11.2013

Nedej jim znát, že tě zranili

Poslyšte příběh z nedávných dob, kdy v daleké Palestině žila obyčejná rodina, jež každoročně sklízela plody v olivových hájích. Rodina, která podléhala slovu jejich otce, prožívala radosti, ale i strasti života, které byly posíleny silou války mezi Židy a Araby. Kdo má právo žít v této zemi? A kdo z nich se nakonec dočká svobody bez vojáků s puškami v zádech?