Připravujeme

ZÁŘIJOVÉ KNIHY, KTERÝCH SE NEMŮŽEME DOČKAT

Redakce (23.08.2016)

Září znamená návrat do školních lavic, návrat z dovolených, ale taky hromadu nových knih! Letos to bude na novinky obzvlášť bohaté. Tady je 6 zářijových titulů, na které se těšíme nejvíc…

ZAVŘENÁ TRUHLA

Světoznámý belgický detektiv s knírkem a „malými šedými buňkami“ se zrodil z pera Agathy Christie už v roce 1916. Letos, sto let od narození, Hercula Poirota čeká úplně nový případ! Knihu opět napsala britská spisovatelka Sophie Hannah, kterou osobně vybrali dědicové královny detektivek. Sophie Hannah při loňské návštěvě Prahy poznamenala, že „Zavřená truhla obsahuje asi nejgeniálnější zápletku, kterou jsem kdy vymyslela.“ Tohle bude svátek pro fanoušky detektivek!

COPATÁ MÁMA

Nakladatelství YOLI v posledním zářijovém týdnu vydá knihu Copatá máma, úplně první román české autorky. Kniha popisuje peripetie maturantky Lucky, která krátce před plesem zjistí, že je těhotná a celý život se jí okamžitě obrátí naruby… Je to kniha o dospívání, o životních snech a o tom, jak je jedna noc může zcela pohřbít – nebo ne? Stejně jako v ostatních knížkách z YOLI, i Copatá máma slibuje čtivý příběh, v němž se mísí humor s vážnými situacemi.

SKRYTÉ ZLO

Když letos v květnu Sandra Brown navštívila Prahu, nakladatelství Ikar slíbilo, že její novou knihu vydá hned po prázdninách a slib splnilo. Romantický thriller Skryté zlo vyjde hned 1. září a podle anotace vypadá skvěle! Běžkyně ztracená uprostřed mlžných lesů, padající sníh, zničené manželství a zrada…. Skloubit napětí s vášní nikdo neumí tak dobře jako Sandra Brown – o tom svědčí fakt, že na žebříčku bestsellerů New York Times se už umístilo téměř 70 jejích románů!

HARRY POTTER A PROKLETÉ DÍTĚ

Bude to skvělý přírůstek do knihovny fanouška Harryho Pottera, nebo velké zklamání? Kolem „osmého“ Harryho Pottera se vyrojila spousta vášní. Někteří zarytí fanoušci tvrdí, že divadelní hra je jenom nastavovaná kaše, pro druhé je divadlo další prostor, kam může J. K. Rowlingová rozšířit svá kouzla. Jsme moc zvědaví, s čím přišla tentokrát – a zda nás styl divadelních replik dokáže vtáhnout do děje stejně jako klasický příběh.

HRA S OHNĚM

Americkou spisovatelku Tess Gerritssenovou moc dobře znají všichni thrilleroví fajnšmekři. Knihy s detektivkami Rizzoliovou a Islesovou se vyšplhaly na žebříčky bestsellerů a inspirovaly úspěšný seriál Vraždy na pitevně. Nejnovější thriller Hra s ohněm je zcela samostatný příběh, který čtenáře zavede do Itálie – a točí se kolem dlouho ztracené houslové skladby, která má na posluchače podivný vliv…

VYPRAVĚČ: VLASTNÍ ŽIVOTOPIS

Spisovatel, který se stal špionem. Životní příběh Fredericka Forsytha je jako z románů. Coby novináře ho oslovila britská tajná služba MI6, takže se během studené války pohyboval na obou stranách Železné opony – dostal se dokonce i do Československa! Forsyth o svém životě napsal knihu Vypravěč: Vlastní životopis, v níž všechny své dramatické osudy vykreslil. V některých místech jen těžko uvěřit, že se to skutečně stalo!