Aktuality

Výsledky ankety Kniha roku 2017

Aleš Procházka (02.05.2018)
Kniha roku 2017 Kniha roku 2017

Server Databáze knih dnes zveřejnil výsledky čtenářské ankety Kniha roku 2017. Tentokrát se žádné větší překvapení nekonalo - vítěze v hlavní kategorii se nám podařilo odhadnout vcelku snadno. Jak jste na tom byli vy?

Nominované a vítězné knihy u nás najdete za výhodné ceny zde: https://www.bux.cz/listy/kr2017

Úspěšný společenský román Hana od Aleny Mornštajnové zvítězil jak v hlavní kategorii, tak i ve volbě o Novinku roku. V kategorii Obálka roku potom zvítězil křehký milostný příběh Podivuhodný život osamělého pošťáka. Vítězným titulům, autorům a nakladatelstvím srdečně gratulujeme, konkurence byla obrovská a žádná z knih to neměla lehké. 

Na druhém a třetím místě se v kategorii Kniha roku umístily Dvůr mlhy a hněvu od Sarah J. Maasové a Žízeň od Jo Nesboho, v tomto pořadí. Společnost na stupních vítězů je tedy poměrně rozmanitá - vedle beletrizované kroniky pohnutých osudů ve dvacátém století tu stojí akční retelling pohádky o krásce a zvířeti a drsný jedenáctý případ Harryho Holea, ve kterém nezdolný detektiv pronásleduje dalšího z řady zvrhlých sériových vrahů. 

Už teď se těšíme na příští ročník - letošní sklizeň knižních hitů je přinejmenším stejně bohatá jako ta v roce 2017 a výběr bude snad ještě náročnější.