Čtenářské recenze

Sylvia Day - Nezkrotná - Crossfire série 3

Redakce (05.09.2013)

Eva a Gideon. Anděl a ďábel. Bílá a černá. Vášeň, touha, nenasytnost, okouzlení, rozkoš, divoké rozchody i sladké usmiřování, moc dávat i brát – to jsou slova, která charakterizují poněkud komplikovaný vztah překrásné blondýnky Evy Tramellové a Gideona Crosse, jednoho z nejbohatších mužů planety, majitele impéria Cross Industries. Ale nic není tak jednoduché, jak se zdá. Nad oběma visí stíny minulosti, tíživá tajemství, která pomalu vyplouvají na povrch, ale přitom zanechávají jizvy, které se zacelují jen velmi pomalu. Po raketovém úspěchu Obnažené přišla Spoutaná, Nezkrotná je tak třetím dílem série Crossfire.

Eva a Gideon ušli od začátku série veliký kus cesty. Učí se být spolu, žít spolu…

Ale stále jim to kazí vyšetřování záhadné smrti Nathana Barkera, Evina nevlastního bratra. Detektiv Gravesová jde za případem s buldočí vytrvalostí a nikomu nedá pokoj… V Nezkrotné se kromě Evy a Gideona opět objeví muzikant Brett Kline, záhadná Corinne, Evin spolubydlící a nejbližší přítel Cary, Evin šéf Mark, recepční Megumi, majitel stavební firmy Steven a další, vlastně všechny oblíbené postavy z předchozích dílů, jejichž osudy procházejí mnohdy složitým vývojem.

Brett zaseje stejně jako Corinne do vztahu Evy a Gideona sémě žárlivosti… Brett představuje svou novou píseň Zlatá, k tomu chystá velkolepou premiéru videoklipu a chce mít u toho Evu, svou femme fatale… Corinne se pokusí o sebevraždu a přitom vyjde najevo, že potratila… Má manžela Girouxe, ale mohlo být dítě Gideona? Cary se nejspíš stane otcem … Mark a Steven se chystají udělat velmi rozhodující životní krok…

Eva a Gideon umírají žízní po sobě, ale uhasit ji mohou jen oni sami. Gideon pozve Evu do ráje, na Windwardské ostrovy. Ale potřebuje jejich vztah něco víc? Oficiální přiznání vztahu, jeho zpečetění? Velkou roli v tom hraje touha vlastnit a zároveň být vlastněn… Stane se Eva Gideonovou ženou? Nebo odmítne?

Jistě už hoříte touhou, jak to dopadne… ale nechte se překvapit… Překvapit a unášet na vlnách sexuální fantazie a rozkoše tak, jak to umí jen Sylvia Day, královna vášně, královna „knižního sexu“.


Autorkou recenze je Lucie Koubková