Aktuality

Švédské krimi Tekutý písek získává prestižní literární cenu

Aleš Procházka (10.08.2017)
Malin Persson Giolito Malin Persson Giolito

Autorka knihy Tekutý písek, originálního švédského thrilleru s aktuální tématikou, právě obdržela další prestižní ocenění.

Knihu najdete za výhodnou cenu zde: https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/tekuty-pisek

Tentokrát se jedná o cenu Glass Key, která je každoročně již šestadvacet let udělována nejlepšímu severskému krimi románu. V minulosti toto ocenění získali kupř. Jo Nesbo za Netopýra, Stieg Larsson za Muže, kteří nenávidí ženy nebo Henning Mankell za Vrahy bez tváře. Krátce a stručně - toto ocenění získávají jen ti nejlepší z nejlepších, a od autorky lze ještě čekat velké věci. Vydání v češtině bylo okamžitě po vydání rozebráno a na pulty knihkupectví právě míří dotisk. A o čem přesně thriller ze soudního prostředí pojednává?

Osmnáctiletá Maja Norbergová, obyčejná dívka, výborná žačka a oblíbená kamarádka, se ze dne na den stala nejnenáviděnější osobou ve Švédsku, obviněnou z účasti na masakru na střední škole a vraždy svého chlapce a nejlepší přítelkyně. Maja však nebyla sama, kdo ten den střílel… Po devíti měsících začíná soudní proces. Po devíti měsících absolutní izolace se Maja pokusí dokázat, že se jen bránila. Veřejnost ani média jí ale nevěří. Případ však odkrývá mnohem hlubší příčiny – maska zdánlivě uhlazeného, bezproblémového života bohaté mládeže padá a vynořuje se skutečnost plná rasové i sociální šikany, drog, lhostejnosti a bezcitnosti…