Připravujeme

SRPNOVÉ KNIHY, KTERÝCH SE NEMŮŽEME DOČKAT

Redakce (14.07.2016)

Je to dilema. Na jednu stranu nechceme, aby přišel srpen, protože to znamená, že prázdniny už jsou v druhé polovině, na druhou stranu ale vychází tolik skvělých knih! Tady je 6 srpnových titulů, na které se těšíme nejvíc…

NEDEJ SE

Pokud je John Green král young adult literatury, pak je Rainbow Rowellová královnou. Její kniha Eleanor a Park se stala celosvětovým bestsellerem a v Česku si velice dobře vedla i její další kniha Fangirl. Nedej se, které vychází 5. srpna, na Fangirl volně navazuje – setkáváme se zde totiž s čarodějem Simonem Snowem. Nejde ale o klasické fantasy – kromě duchů a nestvůr v knize najdete přesně tolik líbání a povídání, kolik v knihách Rainbow Rowellové čekáte!

HLAVNÍ ROLE

Český román o herečce, která slaví obrovské úspěchy v kariéře, ale v osobním životě to taková hitparáda není. Léčebna, problémy s alkoholem, msta staré kolegyně, nepříjemné tajemství, které se dostane do bulváru… Dokáže se znovu postavit na nohy? Skvělé počtení zejména pro ty, které zajímá zákulisí nablýskaného světa celebrit!

HRDINA

Samanthu Youngovou české čtenářky znají jako autorku romantické série Dublin Street. Hrdina je samostatná kniha, kterou si vychutnají i ti, kdo její předchozí knihy nečetli. Hlavní hrdinkou jiskřivého romantického příběhu je Alexa Hollandová, která zjistí, že její otec měl kromě ní a její matky ještě jinou rodinu… Když se potom seznámí s nádherným Cainem Carrawayem, prasknou jí nervy a udělá něco, co by jako profesionálka rozhodně dělat neměla. Hrdina je romantický příběh s tajemnou atmosférou, který vstřebáte jako vychlazený koktejl.

KULKA

Když se jí doktor na rutinní prohlídce zeptá, jak se jí mezi krční obratle dostala kulka, Caroline nechápe, o čem mluví. Pak se ale ukáže, že se před lety stalo něco, co její dětský mozek raději vytěsnil. Kulka je román, který vás k sobě připoutá. Budete hltat stránku za stránkou, abyste se dozvěděli, co se vlastně stalo. Minulost totiž ožívá a Caroline se znovu dostává do nebezpečí. Kulka potěší všechny fanoušky napětí – pokud se vám líbila Dívka ve vlaku nebo Dokonalý cizinec, nenechte si ji ujít.

SMRT A JINÉ VRCHOLY MÉHO ŽIVOTA

Možná si myslíte, že vaši přátelé jsou divní. Co pak má ale říkat Martin, který se spřátelí se Smrtí? Martin se se Smrtí setká, když si přijde pro duši jeho umírající babičky. A ačkoliv se chlapec zpočátku cuká, nakonec se smíří s tím, že jeho nejlepší kámoš nosí černou kápi a jeho nejoblíbenějším místem není bar, nýbrž nemocnice. Německý autor Sebastian Niedlich napsal hořkosladkou komedii plnou nadsázky a černého humoru. Tohle vypadá smrtelně dobře!

ULTIMATUM

Thriller UltiMatum je druhým dílem dvoudílné série MemoRandom a pokud bude přinejmenším stejně napínavý, překvapivý a nemilosrdný jako ten první, tak to bude literární událost léta. Podle ohlasů ze zahraničí je UltiMatum dokonce ještě lepší – Švédská akademie spisovatelů krimi mu dala ocenění „Nejlepší švédské krimi roku 2015“. Vypadá to, že se máme na co těšit!

Radek Blažek