Aktuality

Školáci mohou vyhrát s (Ne)obyčejným klukem

Redakce (03.09.2013)

Na pulty knihkupců se s příchodem nového školního roku dostává kniha (Ne)obyčejný kluk, o které se právem soudí, že se jedná o dětskou knihu roku. Hrdinou je desetiletý August přezdívaný Auggie, který nadevše touží být normálním klukem z páté třídy a mít spoustu kamarádů. Auggie se totiž narodil s deformovaným obličejem, prodělal desítky operací, nemohl chodit do školky ani do školy a doma ho dosud učila jeho maminka. Teď se má ale všechno změnit...

Nakladatelství Knižní klub, které (Ne)obyčejného kluka vydává, považuje tuto knihu, která se po dlouhou dobu udržela na prvním místě respektovaného žebříčku New York Times Bestseller, za jedno z nejzásadnějších literárních děl pro děti za poslední roky. Její příběh je tak obyčejně opravdový, jak může život být. Děti ho chápou nejen rozumem, ale i city a to je patrně hlavní motiv literární soutěže, kterou nakladatelství dětem vyhlásilo.

Soutěž má jednoduché zadání:

Napište svou vlastní kapitolu, kterou chcete, aby příběh Auggieho pokračoval. Nejlepších 30 kapitol postoupí do internetového hlasování, které proběhne na stránkách mediálního partnera soutěže Denik.cz. Čtenáři v internetové anketě vyberou nejlepší tři kapitoly, ze kterých autorka knihy R. J. Palaciová zvolí tu nejlepší.

Vítěz získá kromě ročního předplatného regionálního Deníku i víkendový relaxačně­sportovní pobyt pro celou svou třídu. Zajímavé ceny získají i autoři druhé a třetí nejlepší kapitoly. Pro ně je připravené roční předplatné regionálního Deníku a 30 výběrových dětských knih.

Soutěž končí 30. listopadu 2013. Do té doby musejí děti svou kapitolu odeslat na soutez@neobycejnedeti.cz.

Více se dozvíte na webu www.neobycejnedeti.cz.


31.8.2013  Havlíčkobrodský deník