Čtenářské recenze

Rosa M. Curto - Nauč se tvořit 2

Redakce (20.11.2014)
Rosa M. Curto - Nauč se tvořit 2 Rosa M. Curto - Nauč se tvořit 2

Nauč se tvořit 2 – Prstové maňásky a zvířátka na statku – s touhle knížku si opravu vyhrajete. Stačí vám k tomu různobarevný papír, dýmkové čističe (chlupaté kartáčky, které se dají v papírnictví koupit za pár drobných, jsou velmi ohebné a mají spoustu barev), chundelaté bambulky (rovněž k dostání v papírnictví či ve výtvarných potřebách v různých velikostech), korálky, lepidlo, nůžky, šňůrky, provázky, tužky a pastelky, sirky a dřívka od nanuků, špunty, kolíčky, párátka, peříčka, zbytky vlny, gumičky... Nic nedostupného, nic drahého!

Za pár minut se i méně zručným pod rukama vynoří prstový maňásek nebo zvířátko. V knížce totiž najdete návod krok za krokem. Knížku ocení hravé děti i hraví rodiče, školky, mateřská centra a výtvarné kroužky. Je určena všem, kteří se nebojí stříhnout, lepit, bavit se a hrát si.

Vytvořte si prstového maňáska: slona s harmonikovým chobotem, myšku s ocáskem nebo roztomiloučké miminko. A co takhle hada, kterého si hravě omotáte kolem prstu? Nebo domácího skřítka s rolničkou, andílka nebo vesmírnou raketu? Nechybí zde šablony pro správnou velikost figurek, dokonce je tu i šablona pro vlastní pidi divadlo, velké přesně tak, aby se na jeho „prkna“, vešel váš prstový maňásek.

Určitě si vyhrajete i se zvířátky, zkuste kuřátko, slepici, králíka, ovečku, pejska, kravičku, prasátko, kozu, husu, krocana i koníka. A nezapomeňte o starostlivou hospodyni, co se o zvířátka pečlivě stará!

Budete s dětmi přehýbat papír, stříhat, lepit, kombinovat různé druhy materiálů. Fantazii a kreativitě se meze nekladou.

Jistě přijdete na spoustu dalších nápadů, kterými si vyzdobíte byt, či potěšíte své blízké – naše babička si schovávala výrobky od nás celé roky a nesmělo se na ně sáhnout, snad s výjimkou sfouknutí prachu. Takový poklad to býval!


Autorkou recenze je Daniela Zemanová