Připravujeme

Naše letní nabídka titulů

Redakce (25.06.2015)

Tak k nám konečně přišlo Léto a s ním i čas dovolených a odpočinku, který určitě moc rádi strávíme s novou knihou... Přejeme Vám tedy krásné čtenářské léto a přikládáme pár tipů co vzít s sebou na letní výpravy.


V červenci se dočkáme nové detektivky Agathy ChristieCestující do Frankfurtu. Tento detektivní román se špionážní zápletkou z roku 1970 vychází poprvé  v češtině. Je to příběh, jehož nadčasovost a naléhavé poselství k nám promlouvají i po více než čtyřiceti letech. Milovníci Agathy mohou sáhnout na tento román i v nové edici Jedinečné příběhy královny zločinu - „Christie: Cestující do Frankfurtu“.

Kdo se bude chtít zamyslet nad otázkami života může mu být dobrým průvodcem kniha Jeho Svatosti dalajlamy a Noriyuki Ueda -  Co je nejdůležitější - Rozhovory o hněvu, soucitu a lidském konání. Před několika lety vedl významný kulturní antropolog Noriyuki Ueda dvoudenní osobní rozhovor s dalajlamou. Vzešla z něj tato knížka obsahující překvapivé pravdy a poznání, velmi autentická a založená na zdravém přístupu. Otevřete knihu na kterékoli straně a dočtete se moudrá slova o tom, co v životě hraje největší roli. Není třeba přimknout se k nějaké doktríně či politickému systému, ale podstatné je žít s otevřenou myslí a srdcem.

Milovníci Americké autorky Jennifer Probstové už v červenci mohou otevřít její další román – Hledání vytouženého dne. První díl nové série od bestsellerové autorky Manželské smlouvy. Kate Seymourová vlastní velmi úspěšnou seznamovací agenturu a nadto má zvláštní dar vycítit, kdy se ve vzduchu vznáší skutečná láska. To jí ale v nejmenším nepomůže, když do agentury vtrhne rozezlený (ale zatraceně sexy) právník Slade Montgomery. Tvrdí, že její podnik je podvod…a jestli ne, ať mu Kate pomůže najít tu pravou ženu. Problém je pouze v tom, že Kate se do něj zamilovala sama…


A v Americe ještě zůstaneme a „navštívíme“ americkou spisovatelku Sandru Brown. Už 2. července vychází její nový román Nízký tlak. Bellamy bylo pouhých dvanáct let, když její starší sestra přišla násilně o život. Když po osmnácti letech napsala podle skutečných okolností Susaniny vraždy knihu, novináři odhalili její totožnost a Bellamy se stala terčem neznámého útočníka. Ve snaze tohoto útočníka identifikovat se mladá žena musí postavit duchům minulosti a vypořádat se nejen se složitým pletivem rodinných vztahů. Přesto se nehodlá zastavit, dokud se jí nepodaří Susanina vraha odhalit.

Nenechte si ujít Nový špičkový psychothriller Harlana CobenaChybíš mi, autora celosvětového bestselleru Šest let. Na začátku to vypadalo jen jako obyčejná profilová stránka tak jako spousta jiných na internetové seznamce. Kat Donovanová, osamělá policistka newyorského sboru, dostala předplatné na tenhle web od své kamarádky Stacy. Ale pak si Kat lépe prohlédne fotografii muže, který ji zaujal, a najednou jako by její svět kolem ní i v ní vybuchl. Ze snímku na ni hledí její bývalý snoubenec, Jeff, který jí zlomil srdce a kterého osmnáct let neviděla. A to ještě netuší, co všechno se kliknutím na jeho stránku otevře… Kat nejprve doufá, že se možná její život od téhle chvíle začne ubírat lepším směrem. Pak ji však osloví mladičký Brandon, který tvrdí, že jeho matka zmizela a že v tom má prsty Jeff. A z minulosti se začnou vynořovat nejen Jeffova tajemství, ale i znepokojivé otázky týkající se všech lidí, které kdy Kat milovala…


Nakladatelství Yoli dopřeje mladým čtenářům a příznivcům fantasy pokračování úspěšné fantasy série LABYRINT 3 - Vražedná léčba. Thomas a hrstka jeho přátel unikli z nástrah Labyrintu. Přežili náročnou pouť Spáleništěm. Mnohokrát si mysleli, že už je konec, že to nemůže být horší. Přesto mají ty nejtěžší chvíle a nejbolestivější rozhodnutí teprve před sebou. Ve světě, který se pod tíhou zákeřné nemoci hroutí před očima, mezi šílenci na straně jedné a nevyzpytatelným zlosinem na straně druhé, se musejí poprat o naději. Ale mohou vůbec ještě někomu věřit?

A pokud budete mít v létě chuť také na něco dobrého můžete se inspirovat například šéfem na grilu. Léto a grilování patří nemyslitelně k sobě. Novinka  Zdeňka PohlreichaGrilování - 140 moderních grilovacích receptů. V knize najdete vedle stovky osvědčených receptů, doplněných a upravených, také čtyřicet úplně nových senzačních jídel. Možná jste ani netušili, co všechno se dá na grilu připravit - je tu zkrátka 100 + 40 důvodů, proč se pustit do grilování!

A kdo se chce vydat na ochutnávku francouzské kuchyně doporučujeme novinku Michela Rouxe držitele tří michelinských hvězdiček - Vůně francouzské kuchyně.Základem jeho knihy je 100 receptů, které tvoří samou podstatu francouzské kuchyně a ovlivňovaly různé styly vaření po celém světě. Kuchařka také obsahuje podrobné postupy klasických technik, nabízí fascinující příběhy o původu jednotlivých receptů a informace o přísadách a regionálních kulinárních tradicích. Navíc tu najdete zajímavé postřehy o uzeninách, sýrech a vínech.