Připravujeme

Naše jarní květnová nabídka

Redakce (27.04.2015)

S jarem přicházejí teplé dny, které nás lákají čím dál častěji do přírody, na výlet, prostě ven za sluncem nebo za vodou. Inspirujte se v knize

RODINNÉ TOULKY: NEJKRÁSNĚJŠÍ VÝLETY LODÍ a vyražte k vodě. Kniha navazuje na soubor: "Rodinných toulek" (Nejkrásnější výlety vlakem - 2014, Nejkásnější výlety lanovkou - 2015).
Autoří David Petr, Soukup Vladimír, Ludvík Petr pro Vás připravili výběr 40 nejkrásnějších výletů lodí po celé ČR. Nebudete k tomu potřebovat vodácké vybavení, dokonce nebudete muset podstupovat žádnou námahu. Využijete totiž výhradně veřejnou lodní dopravu.U každého vybraného výletu najdete stručné představení hlavního místa, ať už se jedná o řeku nebo "stojatou" vodu, dále popis trasy, kterou lodí absolvujete (rozumí se to, co z lodi vidíme, případně kde můžete vystoupit), a nějakou tu zajímavost navrch.

Pokud se Vy - ženy budete chtít dostat do formy a budete se chtít cítit plné energie a zahnat jarní únavy doporučujeme titul BĚH PRO ŽENY - Sam Murphyové. Praktický a inspirativní průvodce pro všechny ženy, které běhají nebo s během chtějí začít. Najdou zde rady, jak zdokonalit svou běžeckou techniku, proč volit správnou obuv, jak správně jíst a nepřibrat. Oceníte tipy, jak zařadit běh do hektického života nebo vytvořit cílený tréninkový plán. Autorka radí, kdy začít běhat po porodu nebo po úrazu. Z vlastní zkušenosti vybrala nejlepší doplňkové sporty. Každé ženě dodá motivaci a pomůže sestavit vyvážený běžecký program tak, aby byl realistický, náročný a především zábavný.

Věrné fanoušky Danielle Sleel jistě potěší její další román - NÁDHERNÝ ŽIVOT - Život Blaise McCarthyové se zdá být perfektní. Je oblíbenou reportérkou, denně připravuje pořady o hlavních tématech domácí i světové politiky. Lidé kolem ní obdivují její energickou povahu, profesionalitu, chuť do práce a neutuchající optimismus. Málokdo však ví o jejím soukromém životě, který není zdaleka tak šťastný.Příznivci slavného spisovatele Dicka Francise a jeho syna Felixe Francise, který navázal po smrti otce na jeho spisovatelskou dráhu a pokračuje v psaní detekktivních románů z dostihového prostědí, se v květnu mohou opět začíst do nového románu OHROŽENÍ. Hrdina Felixe Francise - Jeff Hinkley pracuje jako tajný vyšetřovatel bezpečnostní služby dostihového vedení British Horseracing Authority (BHA) už zažil lepší časy. Přímo před ním na dostihovém závodišti zabije distancovaný trenér, kterého Hinkley sledoval, bookmakera a nikdo neví proč. Brzy nato začne kdosi sabotovat dostihy a zdá se, že s tím jen tak nepřestane, pokud mu BHA nezaplatí. Nebo pokud ho Jeff nevypátrá.

Na závěr sáhneme do mnohem těžšího žánru - nový román HRANICE od Dalibora Váchy, který jako prozaik debutoval románem Červenobílá, a za který získal roku 2014 Literární cenu Knižního klubu, je posazen do období druhé světové války, na východní frontu. Kniha je rozdělena na dva oddíly, první pojednává o bojích v Kyjevě a druhý o bitvě o Dukelský průsmyk. Opět se zde objevují postavy historické a fiktivní, mezi hrdiny knihy patří i ženy, které sloužily v čs. armádním sboru. Román končí momentem, kdy čs. sbor dosáhl na východní hranici Československa…