Připravujeme

NA TYHLE ŘÍJNOVÉ KNIHY SE TĚŠÍME NEJVÍC!

Redakce (26.09.2016)

Říjen je takový ten měsíc, kdy se ze všeho nejraději zachumláme do svetru a s hrníčkem horkého čaje a dobrou knihou se uvelebíme v křesle. O čtení nouze nebude, vychází totiž hromada parádních novinek. Tady je 6 knih, kterých se nemůžeme dočkat…

MAESTRA

Hlavní hrdinku Maestry budete buďto milovat, nebo ze srdce nenávidět. Je to totiž chudá holka, která se dostane do světa báječných a bohatých – a nemíní ho dobrovolně opustit. Kvůli penězům je ochotná používat své tělo jako zbraň – a když to nevyjde, sáhne po zbrani tradiční. L. S. Hiltonová ve své knize šikovně míchá thriller se špetkou erotiky a jedním zvratem za druhým, takže se od knihy nedá odtrhnout. Světový bestseller česky vychází 19. října!

 

TŘI PŘÁNÍ

Nejpopulárnější australská spisovatelka současnosti české čtenáře nadchla svými knihami Manželovo tajemství, Sedmilhářky nebo Na co Alice zapomněla, v nichž skvěle vykresluje postavy, jimž se život obrátí naruby. Novinka Tři přání pojednává o třech sestrách, trojčatech, a jednom bláznivém roce v jejich životech. Celé to začíná oslavou 34. narozenin, ale autorka nás poté vrátí o rok nazpět a ukazuje, co oslavě předcházelo. O smutné ani humorné situace nouze nebude, to můžeme zaručit!

 

MISCHLING

„Temná, lyricky napsaná pohádka,“ napsal o senzačním literárním debutu Affinity Konar časopis People. Mischling vypráví příběh dvou sester Perly a Staši, které se s matkou a dědečkem ocitnou v koncentračním táboře Osvětim. Coby dvojčata neujdou pozornosti doktora Mengeleho, který na nich začne dělat pokusy. Kritici Mischling chválí za dokonalý styl a učitelé tvůrčího psaní Affinity Konar dávají za příklad toho, jak psát o děsivých skutečnostech krásně a působivě. Na tohle se hodně těšíme!

 

DENÍČEK MODERNÍHO PÁRU

Pokud jste si oblíbili nezvedená dobrodružství drzého Čeňka a potřebujete uniknout ze spárů podzimní deprese, nic víc neříkejte a předobjednejte si Deníček moderního páru. V něm Dominik Landsman spojil síly s další úspěšnou bloggerkou a spisovatelkou Zuzanou Hubeňákovou a výsledkem je humorné zobrazení vztahů – od seznamování po sestěhování se až po početí dítěte. Vše z pohledu muže i ženy, aby byla jaksepatří zdůrazněna rozdílnost obou pohlaví.

 

MECHANICKÁ PRINCEZNA

Nakladatelství YOLI přináší závěr vynikající fantasy trilogie Pekelné stroje. Děj Mechanické princezny nás opět přenáší do viktoriánského Londýna, kde se to jen hemží kouzly, upíry a podivnou armádou mechanických zabijáků. Do toho všeho si hlavní hrdinka Tessa musí ujasnit své city k pohlednému drzounovi Willovi a ke krásnému Jemovi, který umírá… Knihy Cassandry Clareové jsou zárukou skvělého čtení a Mechanická princezna není výjimkou.

 

ČESKÉ SMOOTHIE

Na závěr musíme zmínit knihu České smoothie od nového nakladatelství Esence. Známá foodblogerka Kateřina Kuranova v nádherné obrazové publikaci dokazuje, že šťavnaté nápoje plné vitamínů si můžete připravit, i když nežijete zrovna v Karibiku, ani na ně nepotřebujete příjmy filmové hvězdy. České smoothie totiž obsahuje recepty z lokálních a snadno dostupných přísad! Máme tušení, že tohle bude lahůdka!