Recenze

Moudrost duší

Redakce (06.11.2014)
Moudrost duší Moudrost duší

„Život je vždycky nesmírně snadný, dokud někdo nepřijde, neudělá ti čáru přes rozpočet a neukáže ti, jak těžký je doopravdy.“ Tohle je oblíbené rčení Gergova otce. Jenže sám George Anderson je docela jiného názoru, on si myslí, že je to přesně naopak. Život je těžký jen do té doby, dokud se neobjeví někdo, kdo nám s ním pomůže. A může to být klidně duše z onoho světa.

Ať si skeptici tvrdí, co chtějí, ale převládá všeobecný názor, že duše opravdu existuje. Je to nehmatatelné nic sídlící někde uvnitř nás, co nás pohání k životu a dělá nás takovými, jací jsme. Je to neprobádaná oblast našeho života, která vyvolává spoustu otázek – jedna ovšem převládá. Pokud duše skutečně existují, co se s nimi stane po naší smrti? Zemřou s námi, anebo jdou někam dál?

Inu, otázka jako dělaná pro jedno z nejuznávanějších světových médií, George Andersona. Muže, jež zprostředkovává zprávy z druhého břehu.

George je uznávanou kapacitou ve svém oboru a za svou náklonnost k jeho práci se nestydí řada významných vědců a lékařů. Pomohl nespočtu lidí v těžkých životních situacích a svým životním postojem pozitivně ovlivnil každého, s kým se setkal.

A tak se není čemu divit, že se jeho mailová schránka začala plnit stovkami a stovkami žádostí a proseb o pomoc a o rady. George každému neúnavně odpovídal, k čemuž využíval bohatých životních znalostí, které postupně získal komunikací s dušemi zemřelých. Které, jak se ukázalo, pozemskému životu rozumí líp, než my sami.

Nakonec bylo těch rozmanitých otázek a odpovědí tolik, že se je George rozhodl sepsat do své nové knihy Zeptejte se George Andersona – Co nás mohou duše naučit o životě.

Tam, díky svým mnohaletým zkušenostem s poradenstvím a s komunikací s dušemi, pravdivě, často s humorem, a vždycky s citem odpovídá na dotazy vojenských veteránů, psychicky nemocných lidí, neúspěšných sebevrahů, zhrzených milenců a milenek, i docela obyčejných zvědavců, kteří by se rádi dozvěděli něco víc o posmrtném životě.

Milý Georgi: Jak duše vypadají? Poznáme své milované, až je zase uvidíme, nebo se změní v nějaké neviditelné bytosti?
Anthony

V několika kapitolách, která je každá zaměřená na konkrétní otázku, autor odpovídá na závažné i méně vážné dotazy, připojuje svoje zkušenosti, životní příběhy lidí, které potkal a v neposlední řadě pak názory těch z onoho světa.

Zeptejte se George Andersona je velice čtivá kniha, plná zajímavých informací a rad, které můžeme uplatnit v běžném životě. Každý, komu tato tématika není cizí, si v knize najde to své a po přečtení se bude cítit jako nový člověk.

Když po nás duše chtějí, abychom si představili jejich svět, přejí si, abychom si vybavili nějakou vzpomínku na prostředí, v němž jsme prožili jeden z nejkrásnějších dnů svého života. Naše okolí se vůbec nemuselo změnit, ale všechno vypadá zničehonic nádherně, protože jsme plní radosti. Duše vnímají svůj svět velice podobným způsobem. Je dokonalý – počínaje oblohou, přes slunce a klima až k pocitu míru a lásky, jenž tam prostupuje všemi a vším.