Čtenářské recenze

Meg Cabotová - Jak dokázat lásku

Redakce (27.08.2013)
Meg Cabotová - Jak dokázat lásku Meg Cabotová - Jak dokázat lásku

Janenina kamarádka Holly se vdává v Itálii. Není to však jen tak obyčejná svatba, ale tajný útěk do Marche, společně s Jane jako družičkou a Hollyiným budoucím manželem Markem a jeho nejlepším přítelem Calem. Mohlo by to být povedené dobrodružství, pokud by ale Cal neměl plánu svatbu rozmluvit svými předsudky o manželství a Jane, která naopak věří jen v sílu romantiky, a to je jeden z důvodů proč se ti dva vůbec nemůžou snést. Jenže jak to bývá, všechno se nakonec vyvine jinak a z této cesty se stane něco nezapomenutelného.

Meg Cabotová a její styl psaní je velmi populární po celém světě. Jak by ne, když u jejích knih se člověk nemůže přestat smát.  Jak dokázat lásku je třetí a poslední díl volně pokračující série a všechno je pouze psané formou emailů anebo deníků. Je to něco naprosto originálního a k tomu autorka v této knize použila inspiraci z vlastního života.

Jane je naprosto typická Američanka. Přijede do Říma a diví se, že je všechno v italštině. Mohla bych uvést dalších pár věcí, nad kterými jsem kroutila hlavou a myslela si o Jane, že je naprosto neznalá a trochu mě doháněla k šílenství. Toto léto jsem však na vlastní kůži poznala, že většina Američanů by se chovala právě takto a proto to bylo jediné, co mě dokázalo trochu uklidnit. I přes častou naivitu Jane, mi to nakonec nedalo a já si ji pro její veselou stránku velmi oblíbila.

Cal byl naopak naprosto světaznalý, jako novinář, co cestuje po celém světě a já se do jeho role naprosto vžila. Také nechápal Janenin postoj a i když se sám občas choval sebestředně, měla jsem ho ráda už od začátku. Perfektně se s Jane prolínali a vytvořili super dvojici hlavních charakterů.

Atmosféra Itálie společně s trochu bláznivou Jane a dobrodružstvími po Římě a Marche ve veselém duchu mě omámila na tolik, že jsem měla knihu za den přečtenou. V emailech a v denících vám to uteče jako voda a samozřejmě tomu nechybí pořádná dávka humoru, jakého je schopná pouze Meg Cabotová.

Vůbec nevadí, pokud jste nečetli předchozí dva díly, nijak to nesouvisí a tato kniha je sice jednoduší čtení,  ale perfektní pro horký letní den.


Autorkou recenze je Madeleine Fehrensová