Připravujeme

LISTOPADOVÉ KNIHY, KTERÝCH SE NEMŮŽEME DOČKAT

Radek Blažek, Knižní klub (26.10.2016)

Příroda stvořila listopad, aby knihomolové měli výmluvu, proč s knihou zalézt pod deku a nevylézat. Jako každý rok, i letos v listopadu na pultech knihkupectví přistanou ty nejočekávanější novinky, aby měl Ježíšek z čeho vybírat na nadílku pod vánoční stromeček. Tady je 6 listopadových knih, na které se těšíme nejvíc!

ARMADA

Ready Player One bylo asi nejlepší sci-fi, které jsme letos četli. Napínavé, akční a promyšlené do posledního detailu. Proto se moc těšíme na novou knihu od Ernesta Clinea Armada. Námět knihy je navíc doslova splněný sen všech gamerů – talent pro počítačové hry totiž musí využít k ochraně Země před hrozbou z vesmíru!

 

 

ŽIVOT PO TOBĚ

Zlomila nám srdce jednou, zlomí nám ho podruhé. Jojo Moyesová napsala pokračování jedné z nejprodávanějších knih všech dob a Než jsem tě poznala. Život po tobě popisuje další osudy Lou Clarkové poté, co Willovi slíbila, že bude žít naplno. Ukazuje se totiž, že slíbit něco je jednoduché, ale splnit to může být nadlidský úkol… Připravte si kapesníčky, tohle bude slzavé!

 

 

HLAVA PLNÁ PŘÍZRAKŮ

K podzimu patří horor stejně jako dýně, svíčky na hřbitovech a opadané listí. A kniha Hlava plná přízraků od Paula Tremblaye je horor skutečně prvotřídní. Kniha, u které si budete hryzat nehty, protože pořád nebude vědět, zda věci, které se odehrávají ve starém domě v Nové Anglii, jsou skutečně dílem duchů, nebo jenom rodiny lačné po pozornosti médií. Výborně napsaná kniha s duchařskou atmosférou. Lahůdka pro všechny hororové fajnšmekry!

 

MLUV

Nakladatelství YOLI v listopadu vydá knihu s nádhernou podzimní obálkou. Kniha Mluv pojednává o středoškolačce, s níž se spolužáci nebaví a ona se víc a víc uzavírá do sebe. Naštěstí tady jsou hodiny výtvarky, při nichž může naplno spustit svou fantazii… Bestseller New York Times od Laurie Halsové Andersonové byl před pár lety také zfilmován s Kristen Stewart v hlavní roli.

 

CALENDAR GIRL

Calendar Girl je fenomén, který vypukl na internetu. Mladá autorka Audrey Carlanová psala krátké novely se sympatickou hlavní hrdinkou Miou, která každý měsíc v roce tráví s jiným mužem coby luxusní společnice, aby vydělala dost peněz na vyléčení svého otce. V češtině nyní vycházejí příběhy Leden, Únor a Březen, které jsou plné nádherných mužů, exotických lokalit a také sexu. POZOR! Tahle kniha je až od 18 let!

 

PŘED PÁDEM

Napínavý román mapující osudy jedenácti účastníků tragického letu soukromého letadla. Způsobila pád stroje nehoda, špatné počasí, nebo to byl úmysl? Na palubě totiž byla řada velice mocných lidí… Před pádem je v zahraničí nesmírně úspěšný román, dostal se špičky žebříčků bestsellerů a když si ho přečtete, pochopíte proč. Nemá totiž hluché místo a drží čtenáře v pohotovosti až do konce.

 

Převzato z Knižního klubu