LETNÍ ČTENÍ - TOP TITUL ČERVENCE

Redakce (29.06.2016)

V EDICI SVĚTOVÝ BESTSELLER VYCHÁZÍ 1. ČERVENCE ROMÁN ŠPULKA MODRÉ NITĚ Každá rodina má svůj příběh.... co víc k tomu dodat - v letních dnech se začtěte do příběhu, který Vám představí výjímečnou rodinu Witshankových.Rodina Whitshankových oplývá jakýmsi nepopsatelným nádechem výjimečnosti, zároveň se ale podobá jakékoli jiné rodině. V příbězích, které jednotliví protagonisté vyprávějí sobě i jiným, odhalují jen část pravdy – a některé kousky skládačky vyplouvají na povrch až po mnoha letech. Jako ve všech rodinách i v té jejich je spousta lásky a smíchu, stejně jako zklamání a žárlivostí. V centru děje jsou manželé Abby a Red a jejich čtyři děti, především nejmladší syn Denny, neschopný se vázat ani k povinnostem, ani ke vztahům či práci, zároveň rozčilující i přitažlivý, který se do rodiny vrací a zase mizí, rozvíří emoce a stáhne se. Rodinná sága začíná ve dvacátých letech minulého století, kdy do Baltimoru přicházejí Redovi rodiče Junior a Linnie, a pokračuje až k Abbyiným a Redovým vnoučatům na počátku nového století. Hlavně se ale odvíjí kolem krásného domu, který patriarcha Junior kdysi postavil pro bohatého zákazníka a pak získal pro sebe.

Román se dostal do užších nominací na prestižní Man Booker Prize.

Anne Tylerová se narodila roku 1941 v Minneapolis v Minnesotě a vyrůstala v Raleigh v Severní Karolíně. Po absolutoriu na Dukeově univerzitě studovala ruský jazyk a literaturu na Kolumbijské univerzitě. Za román Breathing Lessons obdržela autorka v roce 1988 Pulitzerovu cenu. Špulka modré nitě je její již dvacátý román. Vzbudil velký ohlas u čtenářů i kritiků. Byl jmenován jednou z nejlepších knih roku 2015 několika americkými a britskými prestižními deníky a magazíny. Především se pak dostal do užší nominace na prestižní Man Booker Prize.
Anne Tylerová se kromě psaní věnuje umělecké a literární kritice. Je členkou American Academy of Arts and Letters. Žije v Baltimore v Marylandu, kde se také odehrává většina její tvorby. V češtině doposud vyšly její romány Večeře v restauraci domov (Odeon 1991) a Amatérská svatba (Baronet 2005).

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ LÉTO A PROLISTUJTE TAKÉ NÁŠ NOVÝ EDIČNÍ PLÁN A VYBERTE SI KNIHU NA LETNÍ DOVOLENOU,,,,,
ediční plán 07-08-2016