Připravujeme

Květen...

Redakce (03.05.2016)

Nezasypeme Vás lístky rozkvetlých květin a neomámíme Vás vůní rozkvetlých stromů, ale přesto Vás určitě okouzlíme naší "rozkvetlou" květnovou TOP NABÍDKOU,,,

Určitě Vám neuniklo, že na letošní rok připadly velké oslavy - 700 let od narození Karla IV. - českého krále a císaře Svaté říše římské. K této příležitoti vychází jedinečná kniha Karel IV.
Římský císař a český král Karel byl pro svou roli evropského vládce vyvolen již v dětství. Vzdělaný a všestranně nadaný panovník hovořil pěti jazyky, byl schopen číst i psát, měl čtyři manželky a třináct dětí. Z naší země učinil centrum Svaté říše římské a Prahu proměnil v nový Řím.
Deset kapitol této knihy přibližuje Karlův pestrý a spletitý životní příběh, který provázely intriky a tajné úmluvy, stejně jako přátelství, láska a osudové okamžiky. Do života kralevice již od mládí zasahovaly osud i štěstěna, které spolu s výraznou osobností a pozoruhodnou prozíravostí pomohly Karlovi dosáhnout vrcholného postavení.
Každá z kapitol navíc zahrnuje přehled nejvýznamnějších dat a událostí v daném období. Pro zasazení Karlova života do souvislostí jsou součástí každé kapitoly tematické dvoustrany. Kniha srozumitelně, přehledně a s množstvím původních fotografií i málo známých dobových ilustrací ukazuje Karlův bohatě naplněný život osobní, partnerský i vladařský.V Edici světový bestseller vychází Reportér Sandry Brown

a Jeden plus jedna oblíbené Jojo Moyesové určitě Vás také osloví další společenský román - Mariana.
Milovníci Agathy Christie se dočkají románového spracování divadelní hry
Černá káva
-
Královna zločinu Agatha Christie proslula nejen jako autorka detektivních próz, ale též divadelních her. Trojici z nich se – více než dvě desetiletí po smrti Christie – rozhodl převést do podoby románů Charles Osborne (*1927), australský spisovatel, novinář, herec a divadelní kritik. Dědicové práv mu udělili svolení, a tak vznikly adaptace dramat Černá káva (1930), Pavučina (1954) a Neočekávaný host (1958).
Černá káva (novelizace vyšla v roce 1998) přináší napínavý příběh s nesmrtelným Herculem Poirotem – ten začíná být nesvůj, protože už několik měsíců nepátral po žádném zločinci. I proto vezme zavděk úkolem od proslulého vědce sira Clauda Amoryho. Detektiv má z jeho venkovského sídla převézt do Londýna chemický vzorec zcela nové ničivé výbušniny, kterou sir Claud objevil – a tuší, že se mu jej někdo pokouší odcizit. Ač Poirot s kapitánem Hastingsem dorazí na místo dokonce o den dříve, než bylo původně domluveno, záhy vyšetřují nejen krádež, ale i vraždu…Tento měsíc uděláme radost také všem čtenářům oblíbených detektivech Felixe Francise - výchází jeho další kniha Vyděrač.


Příznivci Science Fiction určitě ocení nové vydání Ready Player One - Strhující dobrodružný thriller z blízké budoucnosti, světa virtuální reality a počítačových her. Na našich stránkách si nenechte ujít zajímavý book-trailer !

A na závěr máme "květinku" pro náctileté - After 3 - Tajemství - Kniha z úspěšné série AFTER, která se stala literárním fenoménem všech dob a dočkala se více než miliardy přečtení online.

Přejeme krásné květnové čtení