Čtenářské recenze

Hříšné potěšení pro čtenáře hledající Boha

Redakce (21.08.2013)

Na rovinu, Chatrč od Williama Paula Younga mě nebavila. Začal jsem ji číst jednoho chladného dne, který vypadal jako obrázek na obálce. A víru ve mně nějak neprobudila, ačkoliv v Česku slavila poměrně velký úspěch. Teď vychází druhá kniha od autora. A třebaže já pořád zůstávám vůči jednomu Bohu skeptický, z literárního hlediska musím uznat, že je lepší.

Hlavním hrdinou knihy je Anthony Spencer, sebestředný boháč, který je pyšný na to, že se ho všichni obávají. Problém je v tom, že i on se bojí všech okolo. Paranoia znásobená migrénami ho přinutila k vybudování tajného úkrytu. Místa, kam by se mohl schovat před nepřáteli i před známými, o nichž nechtěl, aby viděli jeho chatrné zdraví.

Během jednoho záchvatu migrény se ale Tony udeří do hlavy tak silně, že skončí v kómatu. A zde začíná úžasná pouť jeho mysli. Ve zpustlé zahradě, která symbolizuje jeho dosavadní život,  se setkává se záhadným mužem. S jeho pomocí Tony přemítá o svém životě a zjišťuje, že žít může i jinak a lépe.

William Paul Young opět nabízí hříšně dobrou knihu pro věřící, nebo víru hledající čtenáře. Zabývá se rolí Boha v našich životech a věcmi, které Nejvyšší může a chce ovlivnit. Na druhou stranu ateisty a čtenáře, kteří Boha vidí a chápou jinak, kniha může nudit. Už jsem slyšel i názory, že to je jenom uměle vyfabrikovaná snůška všech klišé o víře. 

Váš postoj ke knize se zřejmě bude odvíjet od vašeho osobního chápání světa a vesmíru, pokud ale věříte v Boha, rozhodně Křižovatky zkuste.

Autor recenze: Babouš
Přebráno z databazeknih