Bux doporučuje

Další doporučení od Zuzky - 1

Aleš Procházka (02.11.2017)

Hana – Alena Mornštajnová
V létě se přímo roztrhl pytel s chválou na tento titul. Denně na mě na FB vyskakovaly pochvalné recenze, každý měl z knihy ohromný zážitek. Musím se přiznat, že právě kvůli tomu, že Hana na mě koukala pomalu i z mé lednice, se mi do čtení moc nechtělo. Nakonec na ni přece jen došlo - na dovolené:-)
 
Přemýšlím, o čem napsat dřív. Velmi silný byl příběh, do kterého jsem se naprosto vžila. Přenesla jsem se do doby hlavní hrdinky Hany, a byly to opravdu těžké časy! Z hlavní hrdinky jsem měla smíšené pocity. Chvíli jsem jí moc fandila, po pár stránkách bych na ni nejraději zařvala, ať se vzpamatuje! No a ve finále mně jí bylo šíleně líto. Vůbec si to neumím představit, nevím, jestli bych zvládla i jen polovinu toho, co Hana prožila. Ani se nedivím tomu, co se z ní stalo.
 
Miluji knihy, které mě nutí přemýšlet, které mě zastaví a donutí ohlédnout se za mým životem. Člověk se kolikrát zastydí, jaké řeší malichernosti a jaké věci nazývá slovem PROBLÉM.
https://www.bux.cz/autor/97418-mornstajnova-alena
 

 
Ta druhá – Michelle Adams
Rodinné psychologické drama jsem si přečetla na základě doporučení nakladatele, že opravdu stojí za to!
 
Tento žánr je můj nejoblíbenější, proto jsem se do knihy s chutí pustila. I když byl začátek trochu pozvolný, odradit jsem se nenechala.
 
Hlavní hrdinka Irini musí žít s tím, že je zřejmě nechtěná. Rodiče ji jako malou odložili k tetě a naprosto se od ní odstřihli, s čímž se i v dospělosti jen těžko srovnává. Celý život má navíc propletený se svojí sestrou Elle, která je, mírně řečeno, šílená. I když před ní neustále utíká, mění adresy a telefony, Elle ji stejně vždy najde. Pořádné drama začíná ve chvíli, kdy jí zase sestra zavolá a oznámí jí, že jim zemřela matka a ať se Irini dostaví na pohřeb. Kde na ni zase vzala telefonní číslo? Proč by měla jezdit na pohřeb v podstatě cizího člověka? Ale když pojede, třeba se dozví něco o své minulosti. Všechno se v ní pere!
 
Od této chvíle jsem knihu hltala. Co chvíli jsem měla potřebu Irini poradit, byla jsem z jejího chování často rozčílená. O Elle ani nemluvím! Závěr byl fakt masakr – sama jsem měla několik teorií, ale opravdu jsem se netrefila ani vzdáleně. Za mě, moc dobrý a originální příběh – doporučuji!
https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/ta-druha-2