Čtenářské recenze

Čtenářská recenze: Stéphane Allix - Důkaz o posmrtném životě

Lenka Skutilová (18.04.2017)
Důkaz posmrtného života Důkaz posmrtného života

Po tragické smrti bratra se pro Stéphana Allixe smrt stává nedílnou součástí života. Rozhodne se proto společně se svým otcem, že po jeho (otcově) smrti vyzkouší takový malý experiment: tajně umístí do rakve čtyři předměty, které mu byly za života drahé.

Knihu Důkaz o posmrtném životě naleznete za výhodnou cenu zde: https://www.bux.cz/esoterika-duchovni-nauky/experiment-6

Poté absolvuje sezení u šesti vybraných médií, která probíhají vždy podle stejného scénáře: Allix ukáže otcovu fotografii a řekne, že se s tímto člověkem chce spojit. Nic dalšího. Neříká, kdo zemřelý je, ani v jakém jsou konkrétním vztahu. Na otázky odpovídá vždy pouze ano/ne, nepřidává žádné doplňující poznámky (pro nás čtenáře ano). Má to jeden prostý důvod: pokud dotyčné médium opravdu komunikuje s mrtvými, všechny potřebné informace se dozví od jeho otce. Stephane Allix tak zároveň dává návod, jak rozlišit ty, kteří skutečně vidí druhý břeh od obyčejných podvodníků.

Knihu Důkaz o posmrtném životě? Experiment nedávno vydalo nakladatelství Jota a má 224 stran. A nádhernou obálku. Škoda, že takhle z fotky to nejde moc vidět (hlavně zlaté písmo působí v digitální podobě dojmem žluté). Skládá se ze šesti částí a každá návštěva u média probíhá trochu jinak, protože se u každého liší způsob přijímání informací. Autor často odkazuje na své starší práce nebo další knihy týkající se tématu od jiných autorů, a to formou poznámek pod čarou. Při čtení to odvádělo mou pozornost, myslela jsem vždy, že pod čarou čeká vysvětlivka. Navíc žádná z prací není dostupná v češtině. Proto by se podle mě nic nestalo, kdyby byl seznam odkazů uveden až na konci knihy. Ač nejde o beletrii, autorův styl psaní je velice čtivý. Taky se dá říct, že kniha byla napínavá. Jak experiment postupuje, zajímá vás víc a víc, zda se autorovi podaří získat zpět informaci, které čtyři předměty do rakve vložil. Jediné, co vás možná zarazí, je forma přímé řeči. Není v uvozovkách, jak jsme zvyklí, ale v odrážkách. Knihu jsem si vybrala proto, že mě možnost posmrtného života zajímá a fascinuje (stejně jako možnost životů minulých) a musím říct, že jsem vybrala dobře. Knihu bych s klidem doporučila i skeptikovi, protože to, co Stephane Allix popisuje, se dle mého moc vyvrátit nedá.