Čtenářské recenze

Čtenářská recenze: Chloe Espositová - Šílená

Sabina Novotná (27.07.2017)
Šílená Šílená

Beth a Alvina jsou jednovaječná dvojčata, která ale nemají nejlepší vztahy. Důvod? Každá je úplně jiná. Zatímco Beth je ta hodná, která měla vždy dobré známky, dobré kamarády a nikdy žádné problémy, Alvina si všechny vybírala i za sestru.

Již od dětství byl mezi oběma značný rozdíl. A nyní, když jsou obě dospělé a blíží se jim třicítka, jsou rozdílné i ve stylu života. Beth se provdala za milionáře, přestěhovala se s ním na Sicílii a mají spolu malého chlapečka. Žije obklopena luxusem s nejvíc sexy chlapem, o kterém kdy Alvina snila. Alvina totiž s Ambrogiem dokonce spala, a pak si místo ní vybral její sestru.

Obě spolu neprohodily jediné slovo od svatby Beth, kdy se Alvina pořádně předvedla. A nyní, po pár letech, nalezne Alvina vzkaz od své sestry, že potřebuje, aby za ní přijela. Alvina nejprve svou sestru ignoruje, když ji ale propustí z práce a v ten samý den se od svých spolubydlících dozví, že se má do zítra vystěhovat, dojde jí, že jet na dovolenou na Sicílii možná není až tak špatný nápad.
 
Beth pro Alvinu zařídí letenku v první třídě a na uvítanou jí věnuje i nějaké nové oblečení. Alvina je nadšená, ovšem jen do chvíle, kdy se od Beth dozví důvod, proč měla přijet. Měly by se na jedno odpoledne vyměnit. Alvině se to příliš nezdá, ovšem jakmile jí Beth přislíbí odměnu, nechá se přemluvit.
 
Nastane odpoledne, kdy se křehká a jemná Beth promění v obhroublou Alvinu. Pravá Beth si vyjde jako Alvina na procházku a s sebou vezme i svého chlapečka. Alvina začíná mít neblahé tušení, a vše vyvrcholí, když už je večer a pravá Beth nikde. Alvina si tedy dá pár drinků a už cítí, že něco nehraje...
 
Kniha Šílená mě zaujala svou anotací, tak jsem se rozhodla, že si knihu přečtu. Pořád jsem nechápala, proč se kniha jmenuje Šílená, no teď tomu zcela rozumím. Kniha se řadí mezi thrillery, kdy nemůžete čekat, co se vzápětí stane. Příběh o Alvině je neskutečně čtivě napsaný, takže jsem knihu zhltla jako malinu během tří dnů (kdybych mohla číst nonstop, nikdo by mě od té knihy nedostal). Překvapeně jsem otáčela stránku po stránce a šokovaně četla, co se událo.
 
Postavu Alviny jsem si neoblíbila. Ta holka byla opravdu šílená. Její nápady a neustálé nasazování na sestru mě vytáčelo. Její pracovní styl, kdy si klidně v pracovní době pustila porno, mi přišel dost mimo. Autorka vykreslila Alvinu dokonale šíleně.
 
První, co mě na knize upoutalo, byl nápad na výměnu identických dvojčat. Čekala jsem od knihy něco zcela jiného, ale to, čeho se mi dostalo, úplně předčilo má očekávání. Ptáte se, co mám na mysli? Pokud mi během četby probíhá děj před očima, cítím pocity postav, které žijí v knize, mám husí kůži a jsem jako na trní, protože netuším, jak kniha může skončit, to podle mě ukazuje na skvělý spisovatelský počin. A jestliže knihu dočtu a stále nad ní přemýšlím, pak je podle mého názoru kniha skutečně skvělá. A přesně toto všechno jsem u Šílené prožila.
 
Ačkoliv jsem si v knize příliš neoblíbila snad žádnou postavu, kniha mě bavila. Po dočtení jsem zůstala s pusou dokořán. To vážně? pomyslela jsem si a začala googlovat zda existuje pokračování. Světe div se, budou ještě dva díly. Už teď nutně potřebuji další díl! Čekám, že další kniha bude pokračovat přesně tam, kde jsme skončili.
 
Slunná Itálie, luxusní život, sexy lidé a do toho pár mrtvých - co naplat, když se děj odehrává na Sicílii, která je známá svou mafiánskou pověstí.
 
Šílená Alvina se zařadila mezi jednu z mých nezapomenutelných knih, na jejíž pokračování se již teď moc těším. Po dočtení knihy jsem zůstala paf a několik hodin jsem o knize v kuse přemýšlela. Knihu mohu doporučit všem, kteří mají rádi nepředvídatelné knihy, thrillery, šílené hrdinky a sexy muže.

Převzato z blogu https://lcsknihy.blogspot.cz