Čtenářské recenze

Co všechno holky umí!

Redakce (09.02.2012)

Báječná knížka pro šikovné holky potěší každou princezničku. Není snad holčička, kterou by nebavilo kreslení, stříhání, lepení, vyrábění různých dárečků, přáníček, záložek apod., kterými pak potěší maminku, babičku, kamarádku, tatínka, sourozence nebo paní učitelku. Na každé dvoustraně najdete návod jak vyrobit například Víly-loutky, Třpytivé zmrzliny, Květiny z papíru. A co takhle vyrobit si Lociku – princeznu ve věži s vlasy až na zem? A nebo elegantní kabelku, kterou si můžete nazdobit opravdu čímkoliv chcete? Anebo je libo taštička jako lastura? Na báječnou holčičí oslavu jsou nejlepší pozvánky se srdíčky nebo s květinami. Kouzelnická hůlka se hodí pro správné kouzelnice, které si rádi zakouzlí. Hůlku si můžete ozdobit podle nálady, záleží jen na vaší fantazii.

Babičku nebo maminku potěšíte nazdobeným květináčem – máte raději puntíky nebo květinové motivy? Anebo vás napadne něco jiného? Nádherná perníková chaloupka pak udělá radost každé mlsalce – cukrátka jsou ale jenom „jako“.

Třpytivá vílí křídla by si přála určitě každá holčička a nebo je hezčí ozdobit si pokojíček otáčejícími se spirálami? Můžete na ně nalepit flitry, hvězdičky... Největší úspěch měly u nás skvělé masky na večírky, můžete jít za kočku, za motýla, za dámu, za klauna... Jednorožec s třpytivými křídly je sen každé holčičky, tak trochu tajemný, snivý, lehoučký, éterický... potěší každou kamarádku.

Dárkové balení je kumšt, spirálky se srdíčky to jistí, s nimi bude každý ozdobný sáček učiněným skvostem.

Papírové květiny ve zdobených zavařovacích lahvích budou tím nejkrásnějším dárkem na Den matek. Nezvadnou a budou dělat radost opravdu hodně dlouhou dobu. Rámeček pak potěší kohokoliv, můžeme do něj dát fotografii, nebo obrázek, nebo třeba koláž. Vyrobit ho můžeme podle nálady, podle zařízení pokoje, kde bude umístěný, nebo podle pocitů – každý si udělá rámeček podle svého.

Zrcátka mořských panen jsou úžasné – ty ve tvaru ryby, mušle nebo hvězdice jsou ty nejkrásnější – vymyslíte i jiné motivy?

Spoustu dalších nápadů naleznete v této báječné knize pro šikovné holky a holčičky. Na můj vkus moc přerůžovělá knížka, ale základní koncept je skvělý, s nůžkami, papírem, lepidlem, kousky látek a různých štětiček vyrobí vaše princezna nespočet překrásných dárků a předmětů, které udělají radost každému, nebo si jimi vyzdobí pokojíček. Kdo si hraje (pracuje, vyrábí), nezlobí!


Autorkou recenze je Lucie Bednářová