Připravujeme

Co bude vycházet - začátek listopadu

Iva Pikolonová (27.10.2017)
John Grisham - Píšťalka John Grisham - Píšťalka

Od listopadu oficiálně začíná vánoční sezona a my pojedeme pěkně zostra! Svoje novinky v listopadu vystřelí mimo jiné Liane Moriarty, John Grisham, Jeffery Deaver, Dmitry Glukhovsky nebo česká prozaička Michaela Klevisová.

Soudní síň je pro Johna Grishama v podstatě přirozeným biotopem a sympatické na něm je, že jde s dobou. Zatímco v devadesátých letech ohromil čtenáře ekologicky laděný Případ Pelikán, nyní se věnuje aktuální problematice whistleblowerů. Že s justičním systémem jde ruku v ruce korupce není nic nového pod sluncem. Co když se ale někdo rozhodne mluvit? Napínavá Píšťalka – včetně bonusové povídky Svědek procesu - vychází v Edici Světový bestseller.
https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/pistalka
 
Dmitry Glukhovsky rentgenuje z různých pohledů ruskou „demokracii“ z počátku 90. let minulého století v románu Povídky o vlasti. Postupně odkrývá panoptikum lidských typů, počínaje společenskou smetánkou přes realitu zbohatlického života „nových Rusů“, vztahy uvnitř vědecké komunity nebo bezohledné prostředí reklamní agentury. Svůj sžíravý sarkasmus ale nemilosrdně cílí i na „obyčejné“ lidi. Připravte se na tak trochu jinou satiru…
 https://www.bux.cz/spolecenske-romany/povidky-o-vlasti
 
Třetí část série Erika Fosterová s názvem Temné hlubiny očekáváme 7.11. Autor knižního hitu Dívka v ledu Robert Bryndza dokazuje, že některá tajemství mají raději zůstat hluboko skryta... Šéfinspektor Erika Fosterová dostane tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna a nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky patří sedmileté dívce, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety.
https://www.bux.cz/krimi-detektivky/temne-hlubiny
 
Mají slavní podobné radosti a problémy jako my, obyčejní lidé? Karin Babinská (v době vydání už manželka muzikanta Richarda Krajča) psala po celý rok blog a Richard ho vtipně glosoval. V knížce najdete i bonusové přídavky – o prázdninách, o svatbě i o líbánkách. Budete si moci prohlédnout i spousty fotek, které nikde nebyly zveřejněny. Poslední kapitolka je věnována koncertu na Strahově, který Karin režírovala a kde kapela Kryštof oslavila 25 let. Kecy, kecy, kecičky můžete mít v knihovničce od 9. listopadu.
https://www.bux.cz/ceska-soucasna/kecy-kecy-kecicky-karin-babinske
 
Čeněk, obyčejný malý kluk, jede s rodiči k moři. Setká se tam s kapitánem Adorablem, lovcem odměn a zvláštních tvorů, který pluje ve své lodi po celém Sedmimoří, pohádkovém světě plném ostrovů. Je zrovna na stopě Lapuťáka, nejvzácnějšího tvora Sedmimoří. Kapitán vezme Čeňka s sebou, ale pravidelně se vracejí zpátky do našeho světa. Čeněk zjistí, že nejedno moudro, které pochytil od mírně potrhlých rodičů, se dá překvapivě dobře aplikovat i na problémy, se kterými se setká v dobrodružném Sedmimoří… Dobrodružstvím Lapuťák a kapitán Adorabl se dětem 10. listopadu představí autor Deníčku moderního fotra – Dominik Landsman.
https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-1/laputak-a-kapitan-adorabl

Třináctý případ Lincolna Rhyma vyjde 13. listopadu. pod názvem Poslední hodina. Jeffery Deaver rozehrává příběh vyšinutého vraha, který si nahrává poslední dech svých obětí a jako samozvaný milovník hudby záznamy upravuje a následně zveřejňuje na internetu. Kde ho ale Amélie a Lincoln mají hledat, když se podobné případy vyskytnou v New Yorku i v Itálii?
https://www.bux.cz/krimi-detektivky/posledni-hodina
 
Pedantská účetní Erika a bohémská violoncellistka Clementine toho mají společného jen málo, ale přesto jsou prakticky odjakživa nejlepší kamarádky. Jednoho dne pozve obě i s jejich drahými polovičkami Eričin soused na grilování. Co se na nějaké obyčejné garden party mohlo přihodit tak strašného, že teď všichni litují, že pozvání přijali? A hlavně – čí je to vina? Šílené výčitky si přečteme od 15.11.
https://www.bux.cz/spolecenske-romany/silene-vycitky
 
Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji. Případ brutálních sériových vražd dostane k vyšetření stockholmský detektiv Fabian Risk. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Oběť bez tváře ohledáme společně s Fabianem v polovině listopadu.
https://www.bux.cz/krimi-detektivky/obet-bez-tvare
 
Dosud nezveřejněné informace ze života výjimečného cestovatele poznáme v knize rozhovorů Století Miroslava Zikmunda, které připravuje nakladatelství Jota na 15. listopadu. Text je doplněn bohatou obrazovou přílohou s množstvím unikátních fotografií. Vydejme se napříč dějinami a nechme si vyprávět příběh minulého století mužem, který spolu s kamarádem ze školy (Jiřím Hanzelkou) projel celý svět.
https://www.bux.cz/biografie-zivotopisy-osudy/stoleti-miroslava-zikmunda
 
Nepřehlédněte ani reprezentativní soubor Hry od Václava Havla. Vyjde v  polovině listopadu v nakladatelství Host v edici Česká knižnice. Z autorova raného tvůrčího období přináší Zahradní slavnost, Vyrozumění a Ztíženou možnost soustředění, z doby disentu tu potom je Žebrácká opera, Audience, Vernisáž, Largo desolato a Pokoušení.
https://www.bux.cz/ceska-klasika/hry-vaclav-havel