Připravujeme

Co bude vycházet - začátek července

Iva Pikolonová (04.07.2017)
Tekutý písek Tekutý písek

Prázdninová sezóna obvykle značí útlum v počtu vydávaných trháků, letos to však překvapivě neplatí! V nadcházejících dnech vychází spousta zajímavých titulů všech žánrů, pojďme si některé z nich představit blíže.

V očekávaném thrilleru Tekutý písek dojde ke střelbě na švédské střední škole, ze kterého je obviněná doposud bezproblémová studentka Maja. Devět měsíců po útoku, během něhož zahynulo hned několik žáků (včetně Majiny nejlepší kamarádky a přítele), se studentka pokusí dokázat, že střílela v sebeobraně a za masakr není zodpovědná. Čtenář rozhodne, jestli se jen bránila nebo jednala jako chladnokrevná vražedkyně… V průběhu procesu vyjde najevo nejen pravda o zločinu, ale také tvrdá realita života teenagerů, plná šikany, drog a bezcitnosti. Zajímavé bude určitě i porovnání práce autorky Malin Persson Giolito a u nás slavnějšího Leifa G. W. Perssona, který je spisovatelčiným otcem. 
https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/tekuty-pisek
 
Fascinující sexy příběh Jedna noc 2 – Odmítnutá vám může připomínat romantičtější verzi „Padesáti odstínů“. Erotické scény jsou popsané s vkusem, autorka se vyhýbá vulgárním výrazům. Hlavní hrdinové Miller a Livy jsou jako rub a líc jedné mince, jeden druhého pěkně vyvažují. Takže pokud máte chuť na čtivý a napínavě napsaný příběh plný žhavého sexu, romantiky a zlomeného srdce, toto bude, milé dámy, to pravé ořechové.
https://www.bux.cz/spolecenske-romany/jedna-noc-2-odmitnuta
 
Přichystejte si kapesníky! Je tu román Tisíc polibků. Když se sedmnáctiletý Rune po dvou letech vrací z rodného Norska do ospalého městečka Blossom Grove v Georgii, kde se v dětství spřátelil s Poppy Litchfieldovou, vrtá mu hlavou pouze jediné: proč dívka, která slíbila, že bude věrně čekat na jeho návrat, přestala před dvěma lety odpovídat na jeho dopisy a telefonáty? Poppyino mlčení zlomilo Runovi srdce. Zatrpkl a zatvrdil se. Když ale odhalí pravdu, zjistí, že ta skutečná bolest ho teprve čeká.
https://www.bux.cz/young-adult-new-adult/tisic-polibku
 
Od autorů několika mezinárodních bestsellerů (u nás jsou nejpopulárnější asi Proč muži lžou a ženy pláčou), Allana a Barbary Peasových, tu máme motivační titul nazvaný Odpověď. Hlavní téma knihy shrnuje už původní podtitul „Pokud je život hrou, má svá pravidla“. Příručka vám mimo jiné ukáže, jak od života získat to, co chcete, a jak překonávat překážky, které se vám staví do cesty.
https://www.bux.cz/zivotni-pomoc-psychologie/odpoved-4
 
Novinkou Lhostejné srdce se na scénu vrací soudní patoložka Kay Scarpettová. Doktorka Kay pracuje na místě činu, když se jí v mobilu objeví podivný videozáznam, který by mohl vážně ohrozit kariéru její neteře Lucy. Někdo s nevyřízenými účty a lhostejným srdcem se noří z minulosti… Patricia Cornwellová je v současné době jednou z nejznámějších amerických spisovatelek kriminálních thrillerů, zaměřených na využití forenzních vyšetřovacích metod. Její příběhy by měly brzy zamířit i na filmová plátna.
https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/lhostejne-srdce
 
Druhé české vydání dobrodružného románu Nadobro ztracený od Harlana Cobena připravuje nakladatelství Knižní klub. Jako chlapec měl Will Klein svého hrdinu – staršího bratra Kena. To se změnilo, když jedné noci našli na předměstí zavražděnou dívku, Willovu ex-přítelkyni… a hlavním podezřelým byl Ken. Ten však té noci zmizel… Po jedenácti letech Will, který nikdy nepochyboval o bratrově nevině, získal důkazy, že Ken je naživu. Začal po něm pátrat stejně jako po zmizelé přítelkyni, jež, jak postupně zjistil, nebyla tou ženou, za kterou ji považoval.
https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/nadobro-ztraceny-2
 
Nejen dětem udělá radost další knížka do potterovské sbírky: Harry Potter – Rekvizity a artefakty. Během natáčení osmi filmů o Harrym vytvořili zaměstnanci filmových studií řadu nezvyklých rekvizit, které podrobně představuje právě tato publikace. Text doprovází spousta zajímavých skic a návrhů, dosud nezveřejněných fotografií a dalších tajemství z archivů společnosti Warner Bros. Součástí knihy je i plakát s rodokmenem rodiny Blacků a řada dalších překvapení.
https://www.bux.cz/fantasy/harry-potter-rekvizity-a-artefakty
 
Boží oko je aktuální bestsellerový román, kvůli kterému už napořád budete mít dojem, že se někdo dívá. Národní bezpečnostní agentura monitorující internet, systém na rozpoznávání tváří, program s kódovým označením Boží oko, záhadná úmrtí celé řady novinářů a whistleblowerů, teroristické provokace, intriky, … to je jen zlomek ze státních tajemství, která se někdo vysoko postavený snaží za každou cenu ututlat…
https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/bozi-oko-2
 
Příběh o pravděpodobně největším hrdinovi středověku nám přiblíží Slon pro Karla Velikého. Ocitáme se v 9. století. Frankové a Saracéni nelítostně bojují o politickou a náboženskou nadvládu, a právě v této napjaté situaci posílá bagdádský chalífa svému odpůrci Karlu Velikému obrovský dar jako znamení smíru – slona pojmenovaného Abdul Abbas. Židovskému poslu Izákovi připadl nevděčný úkol; má slona ve zdraví dopravit ke králi do Cách. Jeho případný skon (ať už na nemoc, nebo rukou pověrčivých vesničanů) by mohl ohrozit křehký mír.
https://www.bux.cz/historicke-romany/slon-pro-karla-velikeho
 
To, co začalo spalující nenávistí a plánem, jak nové otcově chráněnce udělat ze života peklo (román Papírová princezna), se brzy přetaví v úplně jiné city. Reed chce mít Ellu nablízku a zajistit jí bezpečí. Jedinou hloupou chybou ji ale od sebe odežene a Ella už ho nechce. Prokletý princ chce získat svou princeznu zpět…
https://www.bux.cz/young-adult-new-adult/proklety-princ
 
Přehledná a srozumitelná příručka Jak se stát youtuberem děti naučí, že tvorba i těch jednodušších videí vyžaduje spoustu práce a určité znalosti. Dozvíte se tu, jak tvořit videa, co připravit před natáčením, jak pracovat se zvukem a světlem a mnoho dalšího. Střih, efekty, hudba, titulky, komentáře, … tak hurá do toho! Mládežníky rozhodně čeká zábava, žádná ztráta času.
https://www.bux.cz/pro-divky-1/jak-se-stat-youtuberem