Připravujeme

Co bude vycházet - srpen

Iva Pikolonová (01.08.2017)
Co bude vycházet v srpnu Co bude vycházet v srpnu

Okurková sezóna se nekoná ani v srpnu, i v letním parnu vycházejí pořádné pecky!

 
Knihy australské spisovatelky Kate Mortonové jsou vydávány ve 38 zemích po celém světě. Už její prvotina Dům u jezera se stala literární senzací a posbírala mnoho literárních cen. V novince Ztracený slib zachycuje začátek a konec života slavné spisovatelky detektivek. Alice celý život utíká před tajemstvími rodiny, ale jde to vůbec? Podaří se nakonec rozluštit záhadu v její minulosti?
https://www.bux.cz/romantika/ztraceny-slib
 
Jane hledá v krásném moderním domě nový začátek po traumatizujícím přepadení, záhy ale zjišťuje neblahý osud předchozí nájemnice. Ještě více znejistí, když se dozví, že jí je jak vzhledem, tak i životní drahou neuvěřitelně podobná. Ubrání se podivnému prokletí? Temný psychologický thriller Ta přede mnou byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí a jeho autorem je úspěšný spisovatel, vystupující pod pseudonymem J. P. Delaney.
https://www.bux.cz/horory/ta-prede-mnou
 
Hořkosladký román o lásce, ztrátě a druhých šancích vychází pod názvem Než odejdeš. Znali se od mládí. Po letech mezi nimi přeskočí jiskra a stanou se manželi. Ale kromě radosti je čeká nejedno klopýtnutí a jednoho obyčejného dne Zoe řekne Edovi pár zlých slov. Ten den byl bohužel Edův poslední. Zoe je zlomená žalem a lituje toho, co řekla a ještě víc toho, co říct nestihla.
https://www.bux.cz/romantika/nez-odejdes
 
Myslela si, že útěkem to všechno skončí. Tím to ale teprve začíná… Po osmi letech se Lily podaří i s dcerou uprchnout ze spárů jejího učitele, který ji unesl, bil, znásilňoval a dokonce přivedl do jiného stavu. Když se však dostane na svobodu, zjišťuje, jak moc se za tu dobu svět vlastně změnil. Panenka je románovou prvotinou televizní scenáristky a producentky Hollie Overtonové.
https://www.bux.cz/spolecenske-romany/panenka-12
 
Tahle pětice by se v normálním životě nejspíš nikdy nepotkala. A přesto se ocitnou na tajném místě jako nedobrovolní spolupracovníci. Veterán ze staré školy, internetová aktivistka, podvodníček tmavé pleti, dobrosrdečný pozér a drsná trollka mají totiž jedno společné - jsou to prvotřídní hackeři. Dostali tedy na vybranou: buď několik let vězení, nebo jeden rok plnění zakázek pro vládu. Za mříže se pochopitelně nikomu nechce, tak si nesourodá skupinka, která si říká Nuly, krátí své nechtěné zaměstnání tím, co umí nejlíp. A brzy objeví, že je dohromady nesvedla ani náhoda, ani policejní úředníci – za vším stojí někdo mnohem nebezpečnější. Někdo, nebo spíš něco, se vymklo kontrole…
https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/nuly 
 
Superlativy ověnčenou knihu Co by můj syn měl vědět o světě nenapsal nikdo jiný než Fredrik Backman, u nás proslavený už bestsellery Muž jménem Ove nebo Tady byla Britt-Marie. Příběh, psaný starostlivým otcem pro prvorozeného syna, je plný upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhnou srdce nejednoho čtenáře.
https://www.bux.cz/humor-satira/co-by-muj-syn-mel-vedet-o-svete

Můžeme dostávat zprávy od někoho, kdo loni o Halloweenu zemřel? Ve třetím pokračování série Asylum určitě. Opět setkáváme se třemi teenagery, kteří balancují na tenké hranici mezi minulostí a současností, mezi genialitou a šílenstvím… Celý strhující příběh znovu dokreslují originální fotografie. Katakomby jsou tak jako stvořené pro milovníky Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti.
https://www.bux.cz/svetova-soucasna/katakomby-ustav-pro-dusevne-chore
 
Dětský domov Longrace kdesi v Londýně. Krutým rozmarům ředitele jsou v něm vydáni na milost a nemilost místní chovanci. Jediný, kdo se dokázal vzepřít, byl Connor Laid, až uhrančivě chladnokrevný chlapec. Jednoho dne budova lehne popelem a zahyne i obávaný ředitel. Okolnosti oné hrůzné noci pak zůstanou dlouho záhadou. Po třiceti letech začne záhadný zabiják, vystupující pod přezdívkou Půlnoční kluk, postupně vraždit všechny, kdo v domově svého času vyrůstali…
https://www.bux.cz/spolecenske-romany/pulnocni-kluk
 
Fanoušky série Hříšní lidé Království českého potěší Vlastimil Vondruška novinkou Vzpoura goliardů. Oldřich z Chlumu odjíždí s několika významnými velmoži do německých Cách s tajným posláním. Záhy po jejich příjezdu je zavražděn císařův komoří a z vraždy jsou obviněni a uvězněni čeští šlechtici. Navíc dojde ve městě k nepokojům, v jejichž čele stojí žáci tamní katedrální školy, potulní vakanti zvaní goliardi. Vše tedy zůstává na panoši Otovi, Divišovi a několika chytrých dívkách z města.
https://www.bux.cz/historicke-romany/vzpoura-goliardu-hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho
 
Náhodné setkání mladé vdovy s dluhy na krku a zatvrzelého mizery s hraběcím titulem nemůže skončit jinak než vášní, která jim vyrazí dech… Jste příznivci milostných romancí? Pak pro vás Hříšnice, první část série Nemravné nevěsty, bude to pravé.
https://www.bux.cz/romantika/hrisnice-6
 
Úspěšná spisovatelka Amanda Quick se ve své nejnovější knížce Dívka, která věděla příliš mnoho vydává do 30. let minulého století do malého městečka v Kalifornii, které se stalo útočištěm hollywoodských hvězd a milionářů hledajících soukromí pro své skandální románky a divoké večírky. Okouzlující ráj Burning Cove však skrývá mnohá nebezpečná tajemství.
https://www.bux.cz/spolecenske-romany/divka-ktera-vedela-prilis-mnoho
 
Mistr špion Smith de Vere jde znovu do akce v románu Vražedná past. Britský kurýrní letoun s přísně tajnými dokumenty havaruje kdesi v jugoslávských horách. Píše se rok 1929 a Stalinův Sovětský svaz usiluje o vyvolání komunistické revoluce na Balkáně. Obsahem dokumentů jsou nejen podrobnosti o záměrech Sovětů, ale i plán souvisejících britských protiopatření. V sázce je příliš mnoho, je proto nezbytně nutné zabránit tomu, aby se dostaly do nepovolaných rukou…
https://www.bux.cz/military/vrazedna-past
 
Přehlednou příručku Česko v kostce vydává Universum. Představuje Českou republiku a její jednotlivé regiony bez ohledu na dnešní územněsprávní členění. Znalosti z učiva základní školy si rozšíříme nejen ve fauně a floře nebo vodopisu, horopisu, ale i v průmyslu, zemědělství, klimatu atd. Užitečná kniha je určena každému, kdo se chce o naší vlasti dozvědět trochu víc - a trochu jinak.
https://www.bux.cz/lexikony-encyklopedie-slovniky/cesko-jake-je