Připravujeme

Co bude vycházet - konec září

Iva Pikolonová (18.09.2017)
A touhle bombou se musíme rozloučit A touhle bombou se musíme rozloučit

Brzy tu bude podzim a s ním přichází pořádný knižní fičák! Ze spousty knížek, které mají vycházet, vybíráme jen těžko - ale tyhle zaručeně stojí za pozornost.

V knize Dar přátelství si vrchovatě užijeme lží a zrady. Hilary a Colette jsou dlouholeté kamarádky, jejich přátelství je ale na hraně. Nebo už za hranou? Jedna by pro druhou udělala cokoli, druhá svou přítelkyni jen využívá. Colette je totiž rozmazlený jedináček z bohaté rodiny a je zvyklá jen brát. Jak to s těmi dvěma dopadne, se můžete dočíst už 20.9.
https://www.bux.cz/spolecenske-romany/dar-pratelstvi
 
Noční můra všech rodičů – únos dětí – ožívá v thrilleru Ani slovo (vychází 15.9.). Rodina federálního soudce Scotta není ničím výjimečná. S manželkou se navzájem milují, jejich šestiletá dvojčata jim dělají radost… Pak ale dvojčata zmizí a zanedlouho se ozve únosce.  Požadavky únosců jsou jednoduché – pokud chce, aby jeho děti přežily, musí soudit podle jejich přání. A na závěr obdrží jednoduchý pokyn: ani slovo!
https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/ani-slovo
 
Autorka oblíbených Úterních žen Monika Peetzová si pro nás na 21.9. připravila další vtipný a laskavý příběh. Nazvala ho Jedna + 1. Tom ze všeho nejvíc touží po lásce. A protože více než lidem důvěřuje číslům, zaplete se do sítě internetové seznamky, která své klienty páruje na základě matematických vzorců. V lásce ovšem žádné pohrávání s čísly neplatí. Je potřeba mít odvahu, srdce na pravém místě a v zásobě něco z bláznivých nápadů... Zkrátka, počítat se vším.
https://www.bux.cz/humor-satira/jedna-1
 
On je zkušený pilot a ona začínající letuška – v aerolinkách s přísným zákazem vztahů mezi zaměstnanci. Oba mají svá tajemství a každý jiné problémy s rodinou. Neměli se zamilovat, jejich srdce měla zůstat v bezpečí. Množství nezávazných schůzek se jim však vymklo z rukou a vztah/nevztah je odsouzen k záhubě. Tohle je jejich bouřlivá láska plná vzestupů, pádů a otoček. Zkrátka Turbulence. Čtěte od 27.9.
https://www.bux.cz/spolecenske-romany/turbulence-2
 
„Hluboce smutný a morbidně vtipný debutový román. Jako když se spojí Chuck Palahniuk a Quentin Tarantino, aby prozkoumali temná zákoutí Hannoveru.“ napsal spisovatel Thomas Klupp o připravovaném románu Chuligán. Heikovi osud nepřál, neměl štěstí na rodinu, na vztahy ani na zázemí domova. Zapomnění a sounáležitost nachází pouze při rvačkách s partou podivných existencí v zádech. Do vnitřního světa outsidera a ztroskotance nás zavede nakladatelství Host 22.9.
https://www.bux.cz/spolecenske-romany/chuligan

Máte chuť na absolutně parádní fantasy s nedokonalým hlavním hrdinou a potulnou kartářkou? Novinka právě pro vás bude na trhu už 20. září. Oceňuji skvěle vystavěnou zápletku plnou humoru, akce… Zkrátka, Divotvůrce má šťávu!
https://www.bux.cz/fantasy-sci-fi-horor/divotvurce

V noci vtrhnou do domu mladé milující se rodiny gangsteři a obrátí jí život naruby. To, co zprvu vypadalo jako neškodný omyl – zásilka doručená na nesprávnou adresu –, se během pár hodin pro manžele Frenchovy změní v noční můru. Zločinecká banda se neštítí ničeho, a pokud jí někdo zkříží plány, vraždí. Začíná zběsilý závod s časem, honba napříč Anglií, v níž jde o dva dospělé a jeden dětský život. Alice a Harry se brzy ocitnou každý jinde a nemají o sobě žádné zprávy. Jejich protivníci jsou nemilosrdní… Nezbývá, než zakřičet: Uteč, nebo nepřežiješ. Vydává BB ART 20.9.
https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/utec-nebo-neprezijes

Příběh lásky Samanthy a Jeana-Luka z knihy Sedm dopisů z Paříže pokračuje v románu Láska, jídlo a faux pas. Když se Samantha vznášela na obláčku novomanželského štěstí, nemohla se dočkat, až se odstěhuje do Francie a začne nový život s novým manželem Jeanem-Lukem a s jeho dětmi. Ovšem skoro od první chvíle si začala uvědomovat, že v jejím novém domově je spousta věcí, se kterými nepočítala. Když ale máte druhou šanci na nový život a lásku, přece to jen tak nevzdáte. Dojemný a humorný příběh o tom, že i navzdory střetu dvou různých kultur a z toho plynoucím nedorozuměním se nakonec dá vytvořit šťastná rodina, nabídneme od 20.9.
https://www.bux.cz/spolecenske-romany/laska-jidlo-a-faux-pas-jak-vytvorit-francouzskou-rodinu

Zabíjí archaickými prostředky. Posílá zašifrované zprávy. Jde za svým přesvědčením. A má cíl… Ukamenování na dálkové ovládání? Vraždili islámští džihádisté? Kroky komisaře Vossiho sledujte v knize Poprava. Na 31.10. připravuje Mladá fronta.
https://www.bux.cz/krimi-detektivky/poprava
 
Chcete se pobavit a ještě něco dozvědět o historii? Vtipná Kronika bolševismu vychází 20.9. v nakladatelství Edika. Bolševici po státním převratu v Rusku v říjnu 1917 záměrně zkreslili fakta. Autoři Jakub Dušek a Zdeněk Ležák vysvětlují komiksem, jak to bylo doopravdy nejen s VŘSR.
https://www.bux.cz/comics-2/kronika-bolsevismu-komiksovy-pribeh-jak-to-bylo-doopravdy-se-slavnou-vrsr
 
Pozor! 26.9. vyjde nový Fulghum! George Novak přijede do Prahy, aby pátral po svých českých kořenech. Nakonec ale zjistí, že vlastně hledá odpověď na jinou otázku: Kdo jsem? Kdo si myslím, že jsem? A kdo je Vera, sousedka a přítelkyně plná pochopení, ale i tajemství? Pátrejte s ním v novince Opravář osudů.
https://www.bux.cz/svetova-soucasna/opravar-osudu
 
A touhle bombou se musíme rozloučit – za tímto tajemným názvem se neukrývá nic menšího než pikantnosti o třinácti vysílacích letech TV pořadu Top Gear. Richard Porter byl po 13 let a 22 sezón dramaturgem nejsledovanější automobilové televizní show světa. Po celou dobu (2002 – 2015) se podílel na scénáři, opravoval v něm gramatické chyby, vymýšlel urážky pro Stiga, dumal, jak sérii udělat ještě vtipnější,… No a nyní vše, jaké to bylo uvnitř Top Gear, hodil na papír. Na 30. 9. připravuje nakladatelství Argo.
https://www.bux.cz/svetova-soucasna/a-touhle-bombou-se-musime-rozloucit